Peki CHP neredeydi?

Rennan Hoca, günlerdir yanında olan dostlarıyla birlikte yürüdü, karanlığı aydınlatacağı mahkûmiyetini çekeceği cezaevine… Hayatının en gurur dolu günüydü belki de. Laik Cumhuriyetin savunucusu zor gün dostları yanındaydı Rennan Hoca'nın… Ama birde hiç ortada görünmeyenler vardı… Peki ama kimdi o'nlar?

Peki CHP neredeydi?

Türkiye'nin Galileo'su Rennan Pekünlü, hayatının en unutulmaz derslerinden birini verdi…

Sloganlardaki gibiydi. Rennan Hoca yalnız değildi…
İşçi Partisi, Türkiye Gençlik Birliği, İzmir Tabip Odası, Ege Öğretim Elemanları Derneği, Tüm Öğretim Elemanları Derneği, Dokuz Eylül Öğretim Elemanları Derneği, Eğitim İş, öğrencileri, sevenleri ve Ulusal Kanal, Laikliğin savunucusu Rennan Hocanın yanındaydı…

Dersin ardından dostlarıyla yemek yedi, cezaevinin kapısına kadar yürüyerek gitti.

Sevenlerinden aldığı güçle onurla girdi karanlığı aydınlatacağı cezaevine.

Rennan Hoca'ya CHP'den destek yoktu. Ne Kılıçdaroğlu, ne kurmayları, ne bölge milletvekilleri ne il, ne de ilçe başkanları oradaydı. Rennan Hocayı akıllarına dahi getirmediler.

Edirne'deydi Kılıçdaroğlu, Meclis başkanı benden özür dilesin demekle meşguldü.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ile CHP İstanbul Milletvekili Haluk Eyidoğan'ın gündeminde kentsel dönüşüm vardı.

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök Meclis Genel Kurulundaydı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'da oradaydı ama Rennan hoca akıllarında yoktu.

Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, bilim insanlarına verilen aydınlık yasağını değil yayın yasağını eleştirdi.

CHP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç MYK toplantısı sonrası çıktı kameraların karşısına uzun uzun konuştu. Hocanın 'H'si çıkmadı ağzından.

Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün ise Seyit Rıza'nın torunu ile Meclis çatısı altında poz vermeyi tercih etti.

CHP İstanbul Milletvekili Binnaz Toprak, İzmir Milletvekili Hülya Güven ve Bursa Milletvekili Aykan Erdemir'de LGBT'lilerle geçtiler kameraların karşısına.

CHP'nin Rennan Hoca'ya hiç destek vermemesine Tüm öğretim elemanları derneği yöneticisi Kayhan Kantarlı'dan da tepki geldi.

ulusalkanal.com.tr


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ozan şahin - 2 yıl önce
kılıçdaroğlu destek verse ne olacak ki.zaten onun yüzünden rennan hoca içerde.kiliçdaroğlu türbana destek vermeseydi hiçbir yargiç buna cesaret edemezdi.
Avatar
güney çelik - 2 yıl önce
laik bir bilim adamına destek vermeyen bir chp atatürk'ün partisi olamaz.chp destekçisi 'gerçek gündem'sitesinde rennan pekünlü haberi bile yok(önce siteye haberi koyup 1-2 saat içinde yok ettiler).
Avatar
Gürhan Salihlili - 2 yıl önce
chp artık korkudan inandığı şeyleri bile savunamayan bir parti haline gelmiştir. rennan hocamıza destek vermezler; çünkü korkuyorlar. tepki çekmekten korkuyorlar. aslında onlar atatürkçülük'ten korkuyorlar...
Avatar
Nuri - 2 yıl önce
onların ulusalcı milletvekillerini tasfiye etmek gibi daha önemli işleri var
Avatar
deniz polat - 2 yıl önce
türbana,çarşafa rozet takmayla uğraşan,atatürk'e 'kafir' diyen bir yobazı parti meclisine taşıyan bir partinin rennan hoca'ya destek vermemesi şaşırtıcı değil.chp artık laik bir parti olmaktan çıkmıştır.
Avatar
ana - 2 yıl önce
kk. ve ychp nin laikliği istemiyor ki.sadece chp içinde bir kaç milletvekili var.onları da susturmaya çalışıyorlar.biz sosyal demokratız diyorlar.atatürkçüler bunu bir türlü anlamadı.seçmenin bir kısmı anlayarak sandığa gitmedi.oylar bölünüyor diyorlar.atatürk dev rimlerini savunanlar ve sosyal demokratlar ayrılmalı.chp'yi sosyal demokratlar terkederek akp'ye katilamali.siyaseti akp'den farkli değil.
Avatar
Cem Hayrullah Özbudun - 2 yıl önce
"CHP nerede" mi?  

CHP tam olması tasarlandığı yerde...AKP'nin yanında. Sonuçta her ikisi  dışardaki aynı patrona hizmet etmekteler.  

CHP'nin nerede olduğu hiç fark etmiyor çünKü hiç bir "Parti" bu vatanı kurtaramayacağı gibi tam aksine parçalamak için varlar...esas görevleri budur.

Renan Hoca'nın ön gördüğü gibi, bu vatanı ancak bir Türk Bastille'i kurtaracaktır...Büyük Atatürk'ün Gençliğe Hitabesinde ve Bursa Nutkunda yazdıklarıda bu doğrultudadır.

Geyik gibi asfaltın ortasında şaşkın şaşkın donup kalarak, gözlerimizi üzerimize son hızıyla yol almakta olan  Ziyonist-Emperiyalist TIR'a büyülenmişcesine "bakarak" kurtulmamız mümkün olamaz...Partilere ve seçimlere umut bağlamak, onlarla oyalanmak, onlara gazımızı aldırtmak aynen bunu yapmak demektir...Geyik muabetlerinden uzaklaşalım, Mustafa Kemal'in askerleri olarak esas görevimize odaklanalım.

Çok büyük bir haksızlık, adaletsizlik ve vicdansızlığa katlanmaktasınız Renan Hoca. Tanrı size sabır versin...Ama biliyorsunuz...pek yak