PKK etkisizleşecek

PKK etkisizleşecek

PKK baş aşağı gidiyor.
PKK’nın inişi, ABD’nin Suriye’deki yenilgisiyle başladı. “Kürt Koridoru” diyorlardı, aslında “İkinci İsrail Koridoru”, PKK’nın kaderi işte o dar boğaza bağlanmıştı. Onlar da zaten bütün güçleriyle oraya yüklendiler. Suriye’nin parçalanmasına bel bağladılar. “Kanton” falan dediler...

ABD ASKERİYLE KURULAN MODEL ÇÖKTÜ
ABD ve İsrail, o koridoru açabilseydi, PKK’nın “zaferi” olacaktı. İlan ettikleri özerkliği kalıcı kılacaklardı. Model 1991 yılında Birinci Körfez Savaşı’nda kurulmuştu. ABD Ordusu gelir, böler ve Kürt ayrılıkçılığına bir toprak parçası verir, orası da “Kürdistan” olur. Özeti: Kürdistan’ı ABD askeri kuracak!

İşte bu model çökmüş bulunuyor. Suriye’den sonra Ayn El-Arap’taki yenilgi, PKK’nın hâyâllerini yıktı. Ayn El-Arap’a gönderilen savaşçılar, Türkiye’ye kaçıyorlar ve şu sıra Şanlıurfa’da lahmacun yiyorlar.
PKK liderleri ise, ABD’ye imdat çağrıları yapıyorlar.

PKK’NIN MEZARI
Ayn El-Arap, PKK’nın mezarı oldu. İddialar yerle bir. Bunun üzerine PKK, Çılgınlık Devrine girdi. Çarşıları yaktılar. Okulları ateşe verdiler. Türkiye’nin dünya ölçeğindeki devrimci değerlerini tekmelediler. Türk bayrağını yaktılar.

Sonuç: PKK kendi kuyruğunda bile kriz yarattı. Peşine takılan vatansız solcular dahi PKK’yı protesto ediyorlar. Ama çok daha önemlisi: PKK, Kürt yurttaşlarımızın büyük tepkisini, hatta nefretini kazandı. Güneydoğu’nun her yerinden, Cizre’den, Silopi’den, Van’dan, Varto’dan, Mardin’den, Şanlıurfa’dan, Hakkari’den telefonla arayanların söylediklerini özetliyorum: “Son yaşanan yakıp yıkma eylemlerinden sonra halkta müthiş bir bilinç sıçraması oldu. 1 Kasım için yapılan kitlesel eylem çağrılarını kimse dikkate almadı. Bölücüler, planladıkları basın açıklamalarını ve gösterileri yapamadılar. Küçük gruplar, çarşılarda dolanıp durdular. Kimse onlara katılmadı.”

DÜNYANIN HER YERİNDEN GÖRÜLEN MANZARA
Halkın PKK’dan yaka silktiği koşullarda, bölücü terör örgütünün etkisizleştirilmesi için çok elverişli bir durum doğmuştur. 2 Ekim 2014 günlü Aydınlık gazetemizin başlığı tarihsel bir sürece işaret ediyordu:

Şimdi dünyanın her yerinden çok daha açık olarak görünüyor: Türk Silahlı Kuvvetleri, PKK’yı etkisizleştirmek için tarihî bir karar vermiş ve bu kararını da hükümete kabul ettirmiştir. Türk Silahlı Kuvvetleri, özellikle Kürt yurttaşlarımızın desteğini alarak, vatanı bütünleştirmek, bölgeye barış ve güvenlik getirmek için harekâta geçmektedir.

ATLANTİKÇİLERİ KORKUTAN FOTOĞRAF
Genelkurmay Başkanlığında Başbakan Davutoğlu’nun katılımıyla yapılan bilgilendirme toplantısını dün Aydınlık gazetemiz manşetten gördü. Bunun önemi yakın gündemde çok iyi anlaşılacaktır. Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel ile Davutoğlu’nun Genelkurmay’da yan yana verdikleri resim, PKK’yı ateşe süren Atlantikçileri çok rahatsız etti ve hatta korkuttu.
Zaten bir süredir bütün ABD ve Avrupa basını, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yaylım ateşinde bulunuyor ve PKK’nın hızla etkisizleşmesi karşısındaki kaygılarını dile getiriyor.

Associated Press, “ABD, Türkiye’den korkuyor, çünkü” başlığıyla haberler yaptı (9 Ekim 2014).

Washington Post ise, NATO ittifakının çatırdadığını yazdı (29 Ekim 2014).
Yalnız ABD gazeteleri değil, başta Spiegel olmak üzere Avrupa büyük sermayesinin belli başlı yayın organları, PKK gibi bir enstrümanı yitirme telaşına düştüler. Enstrüman deyimi, Abdullah Öcalan tarafından kendisini tanıtmak için kullanılmıştır.

TELAŞIN ORTAKLARI

Peki bu telaşı, Türkiye’de kim paylaşabilir, kim paylaşıyor?
- Atlantik acentaları...
- CHP’deki Kılıçdaroğlu yönetimi...
- Neo liberaller ve Sol maskeli vatansız kuklaları...

Doğu Perinçek
Aydınlık


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
CENAP AYTEPE - 2 yıl önce
bu bi̇tmez vatan sevgi̇si̇ ve bu enerji̇ di̇leri̇zki̇ hak etti̇ği̇ yere varir varsinki̇ dünya yeni̇den şahlanan atatürk cumhuri̇yeti̇ni̇ görsün .güneş önünüzden yürüsün.