Rahmi Turan yazdı: Türkiye’de Ermeni sorunuyla Vatan Partisi kadar ilgilenen başka hiçbir parti yok

Rahmi Turan yazdı: Türkiye’de Ermeni sorunuyla Vatan Partisi kadar ilgilenen başka hiçbir parti yok

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan bugünkü köşe yazısında, 1915 olaylarının yıl dönümünde Papa'nın ve Avrupa'daki siyasetçilerin söylemlerini eleştirerek Türkiye'de Ermeni sorunuyla Vatan Partisi kadar ilgilenen başka bir partinin olmadığını vurguladı.

İşte Sözcü gazetesi yaarı Rahmi Turan'în bugünkü o yazısı:


“Hristiyan dünyası” fanatizmden hiçbir zaman kurtulamayacak…
Papa gibi aklı başında olması gereken bir ruhani liderin bile kalkıp “1915 olayları 20’nci Yüzyıl’ın ilk soykırımıdır” diye saçmalaması, bilgi eksikliği ve cehaletten değil, Hristiyanların ruhunda esen Türk ve Müslüman düşmanlığından kaynaklanıyor!
Avrupalı siyasetçiler de, din adamları da, Türk ve Müslüman düşmanlığını körükleyip kendilerine çıkar sağlamak istiyorlar!
Tarihte yaşanmış acılar tekrar gündeme getirilirse toplumlar birbirlerini sorgulamaya kalkarlarsa, bunun, geçmişteki insanlara hiçbir faydası olmaz ama, tam tersine bugün yaşayan insanlara büyük zararı olur!

* * *

“Ermeni soykırımı” diye dünyayı ayağa kaldıran Ermenistan’ın salak siyasetçileri, Türk düşmanlığını sürdürmeye çalışırken, Ermenistan halkı açlık ve yoksullukla mücadele ediyor.
Bugün Türkiye’de kaçak işçi olarak çalışan 100 binden fazla Ermenistan vatandaşı var. Bunlar, Türk makamlarının hoşgörüsü sayesinde para kazanıyor, memleketlerine yolluyorlar. Aksi halde kendileri de, aileleri de aç kalacak!
Ermeni politikacılar akıllı ve sağduyulu olsalar, Türkiye ile dost geçinip, sınır kapılarını açtırarak halklarını açlıktan kurtarırlar!

* * *

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in açtığı dava sonucu sözde Ermeni soykırımı iddiaları, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin kararıyla çöktü.
Ancak, ırkçı Papa başta olmak üzere Batılı ülkeler “Ermeni soykırımı” iddialarını canlı tutmak için her türlü melaneti yapıyorlar!
Türkiye’de Ermeni sorunuyla Vatan Partisi kadar ilgilenen başka hiçbir parti yok.
Bugün Avrupa Parlamentosu’nda “24 Nisan Ermeni Tasarısı” oylanacak. Avrupa’nın kafatasçı parlamenterlerinin “Türkler, Ermenilere soykırım yaptı” diye karar alacakları kesin… Peki, buna karşı bizimkiler ne yapıyor?

* * *

İktidar partisi AKP başta olmak üzere bütün partiler uykuda… Yalnız Vatan Partisi bu olayı çok yakından takip ediyor.
Vatan Partisi üyeleri bugün Avrupa Birliği temsilcilikleri önünde nöbet tutacak, Türkiye’yi bölmeyi hedef alan Batı’ya AİHM (Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi) kararlarını çiğnememesini hatırlatacak.
Diğer partilerimiz bu milli soruna neden Vatan Partisi kadar hassasiyet göstermiyor, anlamak mümkün değil!

Batılıların vahşeti!

1915 olaylarının 100’üncü yılında, Türkiye yeni bir Haçlı saldırısıyla karşı karşıya kaldı.
Batılılar, her olayı kendi açılarından yorumlayan, çıkarcı insanlar!
Teknik olarak gelişmişler, dünyaya hâkim olmuşlar ama, gerçek anlamda insan olamamışlar!
Bunlar, kendi karanlık geçmişlerini unutup Türklere saldırıyorlar.
Tarih, Hristiyanların zulmüyle, katliamlarıyla doludur!
Aklımıza gelen birkaçını sıralayalım:

* * *

PAPA’NIN KATOLİKLERİ: Hristiyan Katolikler, mezhepleri farklı diye, yüzbinlerce Hristiyan Protestan’ı acımasızca öldürdü.
AMERİKA: 8 milyon Kızılderili’yi katletti. Hiroşima ve Nagazaki’ye atom bombası atarak tarihin en büyük facialarından birini yarattı. Yüzbinlerce masum Japon öldü.
FRANSA: Cezayir’de 1 milyon Müslüman’ı vahşice katletti, Cezayirlilere soykırım uyguladı.
ALMANYA: Hitler döneminde bir milyon Yahudi’yi öldürdü.
RUSYA: Bir milyon Kırım Tatarı’nı yurdundan uzaklaştırıp, yüzbinlerce aileyi dağıttı.
İTALYA: Libya’yı işgalinde Müslümanlara katliam yaptı.
KIBRISLI RUMLAR: Kurdukları EOKA adlı örgütle, bebekler dahil, binlerce Kıbrıslı Türk’ü canavarca katletti.

Te­bes­süm

Ağzının ortasına…
Can Yücel (1926-1999) ilginç bir şairimizdir. Şiirlerinin yanı sıra, ülkeyi yönetenleri hicveden dizeleri de ünlüdür. Bir söyleşisinde:
“Ben hayatım boyunca hep muhalif yaşadım. Devlet ve herkes beni menfi, münafık diye belledi. Onun için kan grubum ‘RH Negatif’tir. Bu nedenle ülkemizin düzeniyle birbirimize kan alıp veremiyoruz” demişti.
Onun, ünlü bir politikacı için yazdığı ilginç dizelerinden biri şöyleydi:
“Ağzının tavanına,
Salıncak kurayım.
Hem sallanayım, hem de ağzının ortasına s..ayım!”

Gü­nün Sö­zü

Yanlış bildiklerimizi atsak, kafamızın yükü o kadar hafifler ki!

banner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.