22 Eylül 2014 Pazartesi

Ramazan Akyürek'in sicili

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Ramazan Akyürek'in "sicilinin temiz olduğu" için Teftiş Kurulu Başkanlığı'na atandığını öne sürdü. Peki Akyürek'in sicili gerçekten temiz mi? İşte Ramazan Akyürek'in sicili.

01 Mayıs 2012 Salı 18:33
Ramazan Akyürek'in sicili
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Ramazan Akyürek'in Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı'na atanmasını "sicili temiz" diyerek açıkladı. Oysa Akyürek'in sicili Bakan Şahin'in iddia ettiği gibi değil.

FETHULLAH SİCİLLİ

Ramazan Akyürek'in sicilindeki en önemli not, eski İstanbul Valisi Erol Çakır tarafından verildi. Vali Erol Çakır, Ramazan Akyürek'in siciline "Emniyetteki hizipleşme içinde irticai akımlara (Fethullah) yakın. Dikkat edilmelidir” notunu düştü.

DANIŞTAY CİNAYETİNDEKİ KRİTİK ROL

Akyürek ve ekibi Danıştay cinayetinde de önemli bir görev verildi. Saldırının ardından Tayyip Erdoğan, Ramazan Akyürek’e “Ulusalcıların üzerine gidin" talimatı verdi.

HRANT DİNK CİNAYETİ

Bu Ramazan Akyürek'in sicilindeki ilk icraatı değildi. İl Emniyet Müdürü olduğu Trabzon'da yaşanan olaylar dizisi, Akyürek'in siciline işlendi. Hrant Dink cinayetinde Ramazan Akyürek'in haber elemanı ekibinin parmağı olduğu ortaya çıktı. Cinayette "Büyük abi" olarak bilinen Erhan Tuncel, Ramazan Akyürek'in Trabzon Emniyet Müdürlüğü döneminde "haber elemanı" olarak kadroya alınmıştı.

MC DONALDS BOMBALAMASI

Aynı ekip, Mc Donalds'ın bombalanması olayında da karşımızdaydı. Bombayı atan Yasin Hayal, bombayı hazırlayan ise Ramazan Akyürek'in yardımcı haber elemanı Erhan Tuncel'di.

TAYAD KIŞKIRTMASI

Akyürek'in görev yaptığı dönemde Trabzon çatışmaların merkezi haline geldi. Trabzon'da McDonald’s bombalanması dışında, Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Doçent Hicabi Cındık öldürüldü. Profesör Sadettin Güner ve üç yaşındaki oğlu çapraz ateşle öldürüldü. Olaylar TAYAD kışkırtmasıyla zirveye çıktı.

RAHİP SANTORO'NUN ÖLDÜRÜLMESİ

Yine Ramazan Akyürek'in Trabzon Emniyet Müdürlüğü döneminde, Santa Maria Kilisesi’nin rahibi Santoro 16 yaşında bir genç tarafından öldürüldü. Üstelik Rahip Santoro, öldürüldüğü sırada Trabzon Emniyeti’nin yasal teknik takibi altındaydı.

ZİRVE YAYINEVİ CİNAYETİ

Ramazan Akyürek'in sicilinde sadece Trabzon'daki cinayetler ya da karanlık olaylar yok. Malatya'da işlenen Zirve Yayınevi cinayetinde de Akyürek İstihbarat Dairesi Başkanı'ydı. Cinayetin failllerinin, Emniyet istihbaratının teknik takibinde olduğu ortaya çıktı. Yani Zirve yayınevinde öldürülen 3 kişi bile bile ölüme gönderilmişti.

  Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

  Yorumlar
  Toplam 2 yorum mevcut

 • mükremin saritoprak 2 yıl önce yorumlandı

  bir insan bir milletin mensubu olur okut memur olut verilen görevi en iyi sekilde yapar en azindan iyi yapmaya calisir becerir veya beceremez ve bu o kisinin iyi bir insan olup olmadigini hain olup olmadigini göstermez fakat bir sorustuma davasina kot adi koyarsa ve bu ad bir milletin var olus destaninin adi ise mensubu oldugu millete düsen görev okutup memur ettigi kisiden fazladir diye düsünüyorun.saygilarimla

 • ramazan 2 yıl önce yorumlandı

  zihniyet çürümüş beyinler birbirlerini aklamak zorundalar, tabi onuru torbaya koyarlarsa sonuç doğal.

YAZARLAR Tümü
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV

banner77

banner220

banner221