Ses kaydı internete düştü!

Yolsuzluk soruşturmasında ifadeye çağrılan Bilal Erdoğan ile ilgili ses kayıtları internete düştü.

İşadamı Ali Ağaoğlu, Erdoğan'ın kurucusu olduğu TÜRGEV'in Başkanı Cengiz Aktürk ve Erdoğan'ın birlikte çay içerken görüntülendiği Abdülkerim Çay'ın görüşmeleri yolsuzlukla ilgili. Görüşmelerde, Ağaoğlu'na ait İstanbul Küçükbakkalköy'deki 20 dönüm arazinin TÜRGEV'e nasıl hibe edildiği anlatılıyor.

Görüşmelere göre 100 milyon dolar değerindeki araziye Bilal Erdoğan talip oldu. Arazi sahibi Ali Ağaoğlu'nun, Bilal Erdoğan'ın adını duyunca yutkunarak devri kabul ettiği telefon görüşmelerine yansıdı.

İddiaya göre İşadamı Ağaoğlu, araziyi Erdoğan'a devrederken, "Ben bunu veririm ama ondan sonra bir işim olduğunda ikiletmez kimse" dedi.

24 Nisan 2013'te Bilal Erdoğan’ın arkadaşı Çay ve TÜRGEV Başkanı Aktürk arasında geçen görüşmede devir işlemi görüşüldü. Çay, imalarla anlattığı olayı kimsenin duymaması için Aktürk'ü tembihliyor. Çay, "Ali Ağaoğlu ne yapmış biliyor musun abi Küçükbakkalköy'de 20 dönümlük arazisini hibe etmiş" diyor. Çay, "Adama demişler ki kardeşim sen burayı bırak, adam yutkunmuş. Ondan sonra siz dedikten sonra tabi demiş" sözleriyle zorla devir işlemini anlatıyor.

Çay, Aktürk'e olayı anlatırken, Bilal Erdoğan'a da işaret ediyor. Görüşmede, "Yalnız bunu oğul söylemiş oğul, baba değil anladın mı abi" ifadesi yer alıyor.

Soruşturmada, Bilal Erdoğan ve Ali Ağaoğlu'nun 7 Mart ve 23 Nisan 2013 tarihlerinde toplantılar yaptığı ve arazinin devri işinin tamamlandığı ileri sürülüyor.

ulusalkanal.com.tr


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Nazım 1 yıl önce

dibsiz mideler,doymayan gözler,harama alışmış zihniyet!!!

Misafir Avatar
YÜKSEL BEYAZGÜL. 1 yıl önce

yetim hakki yi̇yeni̇n ahrette yeri̇ yok müslüman olan bi̇li̇r.d
i̇mi̇ yani̇ ne deni̇r.böylesi̇ne i̇şte öyle bi̇şey...

Misafir Avatar
murat bektaş 1 yıl önce

Etik siyasette nerede görünmüş bir basbakanin oğlunun ticaret ve sufli işler yaptığı bu ülke böyle başbakanı hak etmiyor !

Misafir Avatar
yusuf kele 1 yıl önce

miletin parasini calana nedenir? hirsiz var

Misafir Avatar
Küçük cemal 1 yıl önce

Allah yedirmesin çaldiklarini dermansiz hastaliklara harcamayı nasip etsin inşallah

Misafir Avatar
birisi 1 yıl önce

Kayıtları dinleyebileceğimiz link yok mu?

Misafir Avatar
Erdo 1 yıl önce

bu devirler alışverişler neden tapu dairelerinden araştırılıp sabitlenmiyor kayıtlar incellensin gerçekler ortaya çıksın

Misafir Avatar
Nkgj 1 yıl önce

Yazıkkk vatana milete cok yazık