17 Eylül 2014 Çarşamba

Ses kaydı internete düştü!

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ı ilgilendiren ses kayıtları internete düştü. İşadamı Ali Ağaoğlu'na ait Küçükbakkalköy'deki 100 milyon dolar değerindeki arazinin talimatla Bilal Erdoğan'ın vakfına verildiği telefon görüşmelerine yansıdı. Ağaoğlu'nun araziyi Erdoğan'a devrederken, "Ben bunu veririm ama ondan sonra bir işim olduğunda ikiletmez kimse" dediği iddia edildi.

20 Ocak 2014 Pazartesi 23:30
Ses kaydı internete düştü!
Yolsuzluk soruşturmasında ifadeye çağrılan Bilal Erdoğan ile ilgili ses kayıtları internete düştü.

İşadamı Ali Ağaoğlu, Erdoğan'ın kurucusu olduğu TÜRGEV'in Başkanı Cengiz Aktürk ve Erdoğan'ın birlikte çay içerken görüntülendiği Abdülkerim Çay'ın görüşmeleri yolsuzlukla ilgili. Görüşmelerde, Ağaoğlu'na ait İstanbul Küçükbakkalköy'deki 20 dönüm arazinin TÜRGEV'e nasıl hibe edildiği anlatılıyor.

Görüşmelere göre 100 milyon dolar değerindeki araziye Bilal Erdoğan talip oldu. Arazi sahibi Ali Ağaoğlu'nun, Bilal Erdoğan'ın adını duyunca yutkunarak devri kabul ettiği telefon görüşmelerine yansıdı.

İddiaya göre İşadamı Ağaoğlu, araziyi Erdoğan'a devrederken, "Ben bunu veririm ama ondan sonra bir işim olduğunda ikiletmez kimse" dedi.

24 Nisan 2013'te Bilal Erdoğan’ın arkadaşı Çay ve TÜRGEV Başkanı Aktürk arasında geçen görüşmede devir işlemi görüşüldü. Çay, imalarla anlattığı olayı kimsenin duymaması için Aktürk'ü tembihliyor. Çay, "Ali Ağaoğlu ne yapmış biliyor musun abi Küçükbakkalköy'de 20 dönümlük arazisini hibe etmiş" diyor. Çay, "Adama demişler ki kardeşim sen burayı bırak, adam yutkunmuş. Ondan sonra siz dedikten sonra tabi demiş" sözleriyle zorla devir işlemini anlatıyor.

Çay, Aktürk'e olayı anlatırken, Bilal Erdoğan'a da işaret ediyor. Görüşmede, "Yalnız bunu oğul söylemiş oğul, baba değil anladın mı abi" ifadesi yer alıyor.

Soruşturmada, Bilal Erdoğan ve Ali Ağaoğlu'nun 7 Mart ve 23 Nisan 2013 tarihlerinde toplantılar yaptığı ve arazinin devri işinin tamamlandığı ileri sürülüyor.

ulusalkanal.com.tr

  Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

  Yorumlar
  Toplam 14 yorum mevcut

 • Nazım 9 ay önce yorumlandı

  dibsiz mideler,doymayan gözler,harama alışmış zihniyet!!!

 • YÜKSEL BEYAZGÜL. 9 ay önce yorumlandı

  yetim hakki yi̇yeni̇n ahrette yeri̇ yok müslüman olan bi̇li̇r.d
  i̇mi̇ yani̇ ne deni̇r.böylesi̇ne i̇şte öyle bi̇şey...

 • murat bektaş 9 ay önce yorumlandı

  Etik siyasette nerede görünmüş bir basbakanin oğlunun ticaret ve sufli işler yaptığı bu ülke böyle başbakanı hak etmiyor !

 • yusuf kele 9 ay önce yorumlandı

  miletin parasini calana nedenir? hirsiz var

 • Küçük cemal 9 ay önce yorumlandı

  Allah yedirmesin çaldiklarini dermansiz hastaliklara harcamayı nasip etsin inşallah

 • birisi 9 ay önce yorumlandı

  Kayıtları dinleyebileceğimiz link yok mu?

 • Erdo 9 ay önce yorumlandı

  bu devirler alışverişler neden tapu dairelerinden araştırılıp sabitlenmiyor kayıtlar incellensin gerçekler ortaya çıksın

 • Nkgj 9 ay önce yorumlandı

  Yazıkkk vatana milete cok yazık

 • yeter artık 9 ay önce yorumlandı

  delilleri dosyalıyoruz,alanlarda toplanıyoruz elimizden gelen harşeyi yapıyoruz hala bize tencere tava aynı hava deniliyor ben sandığın da doğru olduğuna inanmıyorum muhalafet sandığı da takip etmeli

 • Atila sağlam 9 ay önce yorumlandı

  Yazıklar olsun be ülkeyi oyuncakları haline getirdiler.biz burda 840 tl emekli maaşıyla çırpınıyoruz intibak diye,maaşlarımızı iyileştirin diye ağlıyoruz heriflerin mailesi amuduyla götürüyor .nasıl bi müslümanlık bu yaaa. Eğer bunlar gerçek ten dindarlar ben artık hiçbişeye inanmıyorum .tek inancım vicdanım.yazıklar olsun be ne hırs varmış adamlarda...

 • sydneyden turan 9 ay önce yorumlandı

  bu turkiyede olanlar bir gun gelecek ister inan ister inanma diye tarihe gececek ama insallah bu ulke dagilmaz. yazik bu akp ye oy verenlere.

 • ya insafsizlar 9 ay önce yorumlandı

  Istediyiniz gibi Türkiye'de satın alın verin her türlü zararı Türkiye Cumhuriyeti'ne yapın ama zaman geldi. Türkiye Cumhuriyeti'ne kimler yanlış yapmışsa cezasını ödeyecek

 • Ayfer Ulas 9 ay önce yorumlandı

  bilal aleeni kirkharami basi ,,,,kimden aliyor bu gucu belli..

 • fahrettin koçuk 9 ay önce yorumlandı

  zehir zıkkım olsun şerefsizlerin çoluk çocuklarından çıkarsın cenabı allah inşallah derim??????

TÜM YORUMLAR
YAZARLAR Tümü
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV

banner77

banner220

banner221