Tayfun İçli CHP'den istifa etti!

Milletvekillerinin istifasıyla başlayan CHP içindeki kopuş devam ediyor. Şimdi de eski Devlet Bakanı Tayfun İçli, CHP'den istifa etti. CHP'nin "mikro Kürtçü, tarikat ve cemaat atıkları tarafından işgale uğradığını belirten İçli, “Atatürk'ü reddedenlerle aynı çatı altında kalmam artık mümkün değil” diye konuştu

Tayfun İçli CHP'den istifa etti!

CHP'de bir biri ardına istifalar yaşanıyor. Eski Devlet Bakanı Tayfun İçli, CHP yönetimine ağır eleştiriler yönelterek partisinden istifa ettiğini açıkladı.

“CHP artık Atatürk, İnönü ve Ecevit'in partisi olmaktan çıktı” diyen eski Devlet Bakanı İçli, Kılıçdaroğlu yönetiminin Altı OK'u reddettiğini belirtti.

İçli, AKP'nin Anamuhalefet Partisi sayesinde iktidarını koruduğu eleştirisini yaptı. 2015 seçimlerinde CHP'nin iktidar olma şansının da kalmadığını vurguladı

İstifa dilekçesini CHP Genel Merkezi'ne gönderen İçli mücadeleye devam edeceğinin sinyalini verdi. Önümüzdeki günlerde vatanseverlerin bir partide buluşacağını söyledi.


İçli’nin basın açıklaması şöyle:

Cumhuriyet Halk Partisi
Genel Merkezine Ankara, 08.02.2015


Cebren ve hile ile zapt edilen CHP, artık bir kast sistemi, bir zümre yönetimi tarafından ahbap çavuş ilişkileri ile yönetilmektedir.CHP programına ve kurucu ilkelerine aykırı davranan, yönetim anlayışında da AKP taklitçisi olan bu yeni yapının halkın umutlarını köreltmekten başka bir görevi bulunmamaktadır.

Yaşanan acı seçim mağlubiyetlerinden de görülmüştür ki; AKPvarlığını ve gücünü kurgulanmış bu yeni yönetim anlayışına borçludur.AKP’yi besleyen, ona kan ve can veren bu yapı ve muhalefet anlayışıdır.
Halka güven vermeyen, seçmeni ve parti üyelerini umutsuzluğa sürükleyen, altı ok ilkelerinin yabancısı bu yapı, 2015 seçimlerinde ve sonrasında halkımız ve seçmenimiz için değil, mevcut iktidar için güvencedir.
Yeni CHP, vatana ihanet suçundan idam edilen Seyit Rıza gibi kişilerden parti adına özür dileyen, onlara itibar kazandıran,emperyalist bir yalan olansoykırım suçlamalarının kampanyaya dönüştürüldüğü bir dönemde 'soykırımla yüzleş' pankartına sopa görevi üstlenenen, Kürt milliyetçilerine, ayrılıkçılara sempatik gözükmek için Diyarbakır’da “1930’ların CHP’si değiliz” diyerek, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e dil uzatabilenkişilere emanet edilir hale gelmiştir.

Yeni CHP artık Atatürk’ ün ilkelerini taşıyan ve savunan, halka ve dünyaya örnek olan, Atatürk’ ün, İnönü’nün ve Ecevit’ in partisi olmaktan çıkmış, ilkesiz ve tutarsız bir yapıya bürünmüştür.
Ne yazık ki bu kokuşmuşluğun, yozlaşmanın ve parti yönetimine hakim olan bu sığ anlayışın temizlenmesi mümkün de değildir. AKP’nin değirmenine su taşıyanları ve AKP’ye koltuk değneği olanları bu oyunları ile baş başa bırakmak gerekmektedir.

Atatürk’ten, Atatürk’ün yolundan ve devrimlerinden uzaklaşan, tutarsız ve ilkesiz söylem ve politikalarda bulunan kişilere tahammül etmek, bu söylemleredaha fazla katlanmak artık tarifsiz bir acıya dönüşmüştür.


Tüm bu üzüntü veren gelişmeler ışığında, Atatürk’e “kefere” diyebilen, Atatürk ilke ve devrimlerini benimsemeyen, mikro Kürtçü, tarikat ve cemaat atıkları tarafından işgale uğramış bir parti bünyesinde yer almayı başta Türkiye Cumhuriyeti’nin bir vatandaşı olarak, sonrasında bir Atatürkçü, bir vatansever ve bir hukukçu olarak içime sindiremiyorum.Şahsım adına artık bu kirli oyunların oynandığı, gizli ortaklıklarla CHP’nin tasfiye edilmeye çalışıldığı bir ortamda daha fazla bulunamayacağımdan parti üyeliğinden istifa ediyorum. Tüm bu süreç boyunca dik duruşunu koruyan, Atatürk’ün CHP’sine sahip çıkmaya çalışan tüm arkadaşlarıma şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum.

Av. H.Tayfun İÇLİ

banner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Kemal Alton - 2 yıl önce
i̇stemesek te kabul etmek zorundayız. y- chp' nin ne 6 ok' la ne de kurucu ve geçmiş liderleriyle hiç bir bağı kalmamış durumda. sanırım kısa sürede ulusal birlik için bir yapılanma oluşacak ve oylar orada birleşecek .
Avatar
Granit 55 - 2 yıl önce
chp nin genel başkanı dersim'li kemal mı ,yoksa tunceli'li kemal mı . önce ona bir açıklık getirilsin
Avatar
Dogan Kaya - 2 yıl önce
cok bile kalmis. malumun ilani gerekmez. icazetli siyasi örgütleri terkedip milli merkeze yönelmenin tam zamani.
Avatar
Rüstü Sentürk - 2 yıl önce
istifalarin devamini bekliyoruz chp liler ychp den derhal istifa etmeliler.milli hükümet hareketine katilip halkin umut isigini yakmalilar.
Avatar
deniz polat - 2 yıl önce
bügün atatürk'ü,cumhuriyet devrimlerini,laikliği,aydınlanmayı,türkiye'nin bütünlüğünü,tam bağımsızlığını hangi parti savunuyor? işçi partisi değil mi?o zaman bütün cumhuriyetçilerin işçi partisinde birleşmesi gerekir.t.içli'yi kutluyorum.
Avatar
ali demir - 2 yıl önce
en doğrusunu yapmış.cumhuriyetçi güçler artık işçi partisi çatısı altında toplanmalıdır.felaketten kurtulmanın başka yolu kalmadı...
Avatar
Orhan KAMALI - 2 yıl önce
sayın arkadaşımın bu tesbitlerine katılmıyorum.yüzeysel buluyorum.i̇stifanın arkasından gelecek gelişmeleri dikkatle izleyeceğim.
ediği yanlışlıklar varsa parti içinde mücadele etmeliydi.şimdi neyi halleti.?
Avatar
E.özaydin - 2 yıl önce
bu tür istifalar yanlistir , sizler giderseniniz ,parti kürtcü ve cemaatci adanmlara kallir , partide kalin ve mücadele eden ,ki medydan bökücü ve dincilere sebest kalmasin