TGB'den Kahraman'a siyah çelenk

Meclis Başkanı İsmail Kahraman, İstanbul ve Ankara'da protesto edildi. Türkiye Gençlik Birliği ve sivil toplum kuruluşlarının yaptığı tepki yürüyüşlerinde, laikliğe sahip çıkıldı, gerici ve bölücü anayasaya karşı mücadele vurgusu yapıldı.

TGB'den Kahraman'a siyah çelenk

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman'ın "Yeni Anayasa" açıklamasına karşı Türkiye Gençlik Birliği ve sivil toplum kuruluşları meydanlara çıktı.

İstanbul ve Ankara'da düzenlenen protesto yürüyüşlerine katılan vatandaşlar, Kahraman'ın "Laiklik bir kere yeni anayasa'da olmamalıdır" açıklaması tepki gösterdi.

İstanbul'daki eylemin adresi Kadıköy'dü. Mehmet Ayvalıtaş Meydanı'nda toplanan TGB'liler sloganlar eşliğinde Kilise Meydanı'na yürüdü. Yürüyüşe TLB, ADD ve Vatan Partisi de katıldı.

Sağanak yağışa rağmen yapılan yürüyüşe Kadıköy esnafı ve vatandaşlar da alkışlarla destek verdi.

Tepki yürüyüşünün ardınan açıklama yapan TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz, laikliği kaldırmasına kesinlikle izin vermeyeceklerini kaydetti.

Kahraman’ın açıklamasına Ankara’da da tepki vardı. Demokratik kitle örgütü ve sendikaların oluşturduğu Laikliğe Çağrı Birlikteliği Meclis önündeydi.

Açıklama yapmak için Genelkurmay Kavşağı’ndan Meclis Dikmen kapısı önüne yürümek isteyen gruba polis sert müdahale etti.

Eyleme destek veren YARSAV Kurucu Başkanı Hukukçu Ömer Faruk Eminağaoğlu, Kahraman’ın açıklamasını tarihte gerici ayaklanma olarak bilinen 31 Mart Vakası'na benzetti.

TGB'DEN KAHRAMAN'A LAİKLİK TEPKİSİ!
 
 
İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü’nde, İslam Ülkeleri Akademisyen ve Yazarlar Birliğince (AYBİR) düzenlenen “Yeni Türkiye ve Yeni Anayasa” başlıklı konferansta konuşan Kahraman; ' Yeni anayasada laiklik olmamalı' açıklamalarında bulunmuştu. Bunun üzerine Türkiye Gençlik Birliği 'Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, İsmail Kahramanlar ülkesi olmayacak' sloganıyla ayağa kalktı.
 
TGB'DEN KAHRAMAN'A SİYAH ÇELENK

Yüzlerce  genç ve yurt sever Kadıköy Moda İlköğretim Okulu önünden Kadıköy Çarşı Meydanına kadar yürüdü. Türkiye Gençlik Birliği'nin düzenlediği eyleme ADD ve  10. Köy Derneği  destek verdi.

"   Laiklik yoksa hayat da yok , Mustafa Kemal'in askerleriyiz, Türkiye bizimle aydınlanacak, Türkiye laiktir laik kalacak'' sloganlarının atıldığı yürüyüşün ardından ADD ve TGB yönetim heyeti İsmail Kahraman'ın evinin önüne giderek siyah çelenk bıraktı.

  

LAİKLİK, MİLLİ EGEMENLİĞİN DAYANAĞIDIR.

Grup adına basın açıklaması yapan TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz, "Milli egemenliğin ve laikliğin düşmanları ortaçağ hortlaklarıyla bizi korkutabileceğini sanıyor. Yanılıyorlar! Laiklik sizin kefeninize sığmaz. Yırtar! Sizin ortaçağı hortlatma çabalarınız, ölüyü diriltmeye kalkanların nafile çabaları gibidir. Sonunuz hüsran'' ifadelerini kullandı.

Cengiz'in açıklamaları şöyle:
 
   TÜRKİYE ŞEYHLER, DERVİŞLER, İSMAİL KAHRAMANLAR ÜLKESİ OLAMAZ!
                25 Nisan 2016 günü saat: 17:00'de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman Anayasayı çiğneyerek suç işlemiştir. Anayasamızın değişmesi teklif dahi edilemez maddelerini değiştirmeyi önermek suçtur.

                "Laiklik bir kere yeni anayasada olmamalıdır. Dindar anayasa meselesinden anayasamızın kaçınmaması lazım. Dini olarak bahsetmesi lazım." sözcüklerinin kapsadığı suçlar sadece Türk Ceza Yasasında değil Türk Devrim Tarihinin yasalarında da tanımlanmıştır.

Cezası açıktır, uygulamayanlar tarih önünde hesap verecekler.

                Biz, Türkiye'nin vatansever, devrimci gençliği gerekeni her yerde ve her zaman yapacağız.

                Suçları cezasız kalmayacak!

 

 
            Hortlaklardan Medet Umuyorlar

                Ortaçağın hortlakları ortalıkta dolaşıyor. Türkiye'yi şeyhler, dervişler, müritler ve mensuplar ülkesi yapmaya kalkanlar, tarikatçılar, üfürükçüler eliyle ölüyü diriltmeye kalkıyorlar.

Laikliğe kefen biçmeye kalkanlar, ölü saltanata, padişahlığa, ortaçağ hukukuna hayat öpücüğü vermeye çalışıyorlar. Milli egemenliğin ve laikliğin düşmanları ortaçağ hortlaklarıyla bizi korkutabileceğini sanıyor. Yanılıyorlar!

                Laiklik sizin kefeninize sığmaz. Yırtar! Sizin ortaçağı hortlatma çabalarınız, ölüyü diriltmeye kalkanların nafile çabaları gibidir. Sonunuz hüsran.
 
                Laiklik, İnsan Olmanın, Millet Olmanın Zorunluluğudur

                Laiklik, milli egemenliğin dayanağıdır. Saltanat heveslilerinin, ümmetçilerin, gayrı milli cephenin karşıtlığı ondan.

                Laiklik, Türk milletinin birlikte yaşamasının teminatıdır. Bu yüzden Türkiye'yi bölmeye kalkanların baş belasıdır.

                Laiklik, tarikatlerin, cemaatlerin yasadışılığıdır. Ortaçağın ruhunu çağırmaları ondan.

                Laiklik, kadının özgürleşmesi davasıdır. Türk kadınını ikinci sınıf yapmaya kalkanların heveslerini kursaklarına tıkar.

                Laiklik, çocuklarımızın bugününün ve yarınının barış içinde, huzurlu ve özgür olmasının garantisidir. Tacizcilerin, tecavüzcülerin, çocuk istismarcılarının laiklik düşmanlığı ondan.

                Düşman oldukları Laiklik Türk milletinin hayat suyudur. Gericiler, millet düşmanları...

Bu suyu kurutmaya gücünüz yetmeyecek. Gericiler kaybedecek, Laiklik kazanacak.
 
            Laiklik Sonsuza Dek
 
                Türk gençliği, Türkiye Gençlik Birliği Laikliğin teminatıdır. Türkiye'nin geleceğinde laiklik düşmanı gericilerin yeri yok! İşledikleri suçlar da cezasız kalmayacak. Türk gençliği olarak söz veriyoruz: Milli egemenliğimizi, milli birliğimizi, özgürlüğümüzü boğmaya kalkan laiklik düşmanlarına geçit vermeyeceğiz.

                Türkiye laik olacak. Sonsuza dek.
Haber: Gökhan Çelik - Tansev Kara
Kamera: Şengül Derin
ulusalkanal.com.tr

banner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.