TGB, İnönü'nün evinden uyardı: Lozan'a düşmanlık düşmana uşaklıktır

Türkiye Gençlik Birliği, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Lozan’ı hedef alan sözlerine Pembe Köşk’ten yanıt verdi. Gençler, “Lozan’a düşmanlık, düşmana uşaklıktır” pankartı açtı. Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkanı Çağdaş Cengiz ise “Lozan’a cephe alan düşmanın safına girer. O safta kalmakta ısrar edenler ise yıkılıp gider” dedi.

TGB, İnönü'nün evinden uyardı: Lozan'a düşmanlık düşmana uşaklıktır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Perşembe günü yapılan muhtarlar toplantısında Lozan’ı hedef alarak ‘‘Lozan’ı bize zafer diye yutturmaya çalışıyorlar’’ dedi.  Açıklama, toplumun geniş bir kesimi tarafından tepkiyle karşılandı. Türkiye Gençlik Birliği üyeleri de Lozan’ın kahramanı İsmet İnönü’nün Ankara’daki evinde toplanarak Erdoğan’ın açıklamalarını protesto etti.

İsmet İnönü’nün Ankara’da 48 yıl yaşadığı Pembe Köşk’te bir araya gelen yaklaşık 500 TGB üyesi basın açıklaması düzenledi. Grup adına açıklama yapan TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz, Lozan’a cephe alanların düşmanın safına gireceğini belirterek, "Lozan zaferine dil uzatanların, bugün kazanabileceği hiçbir zafer yoktur. Fakat, Türkiye, kendisine yönelen “tek dişi kalmış canavar”a karşı kesinlikle zafer kazanacaktır. Lozan’a düşmanlık edenlerin, o zaferin önüne set çekmesi de mümkün değildir. Açıktır: Lozan’a düşmanlık, düşmana uşaklıktır!Türkiye, vatanını savunmak için emperyalizmle girdiği kavgadan zaferle çıkacaktır! Lozan’a cephe alan, düşmanın safına girer. O safta kalmakta ısrar eden yıkılır gider." dedi.

Açıklama sırasında sık sık ‘Lozan milletin zaferidir.’, ‘Lozana düşmanlık düşmana uşaklıktır.’, ‘Lozana dokunma hesabını sorarız.’, ‘Atatürk gençliği görev başında’ sloganları atıldı.


İşte açıklamanın tam metni:

‘‘Tarihi önemi olan bir yerde bir aradayız. Varlığından onur duyduğumuz İstiklal Savaşı kahramanlarından birisinin, İsmet İnönü’nün hayatının 48 yılını geçirdiği mekandayız. Buraya daha önceki ziyaretlerimizde olduğu gibi şerefle sahiplendiğimiz tarihin havasını koklamak için gelmek isterdik. Ancak bugün burada olmamızın gerekçesi dünden ziyade bugünümüz ve yarınımızdır.

CUMHURBAŞKANI HANGİ ÜLKEDE YAŞADIĞININ FARKINDA DEĞİL Mİ?

Türkiye’nin bugünkü sorunlarını anlamayan, yarının belalarını savuşturma yeteneğinden yoksun bir zihniyetten dolayı buradayız. Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan Recep Tayyip Erdoğan’ın Perşembe günü yaptığı açıklamaları başka türlü tanımlama imkanı yoktur. Ne dedi Erdoğan? “Birileri bize Lozan'ı zafer diye yutturmaya çalıştılar.” “O masaya oturanlar o anlaşmanın hakkını vermediler.”

Bir Cumhurbaşkanı düşünün kendi ülkesinin teminatı olan bir antlaşmaya düşmanlık ediyor. Bir Cumhurbaşkanı düşünün vatanı; yedi düveli ve onun milletimizin üzerine sürdüğü piyonlarını İstiklal Savaşı ile dize getiren komutanlara sataşıyor. Cumhurbaşkanı hangi ülkede yaşadığının farkında değil mi? Tarihi gerçekleri çarpıtan, kendi tarihini gerçekle ilgisi olmayan kuruntularla hedef alanların düştüğü perişan hallerden hiç ders almaz mı?

Tarihi karartan, talihini karartır. Amerikan emperyalizminin yıllardır ülkemize dayattığı, milli devletimize ve tarihimize saldırı telkinlerine teslim olanın hali nic’olur? Bu dayatmalara teslim olup, yıkılıp giden emperyalizm işbirlikçisi siyasi iktidarları hiç mi görmediniz, hiç mi okumadınız? LOZAN TÜRKİYE’NİN KÖKÜDÜR

İnsan bildiği dalı keser mi? Bazen aymazlıktır, olabilir diyebilirsiniz. Peki, üzerinde yaşadığı ağacın köküne balta vurana ne denir? Lozan Antlaşması, Türkiye’nin köküdür, tapu senedidir. Lozan’a düşmanlık, evimize, vatanımıza düşmanlık değil de nedir?

Türkiye’nin Amerika ile cephe cepheye geldiği koşullardayız. Amerika’nın piyonları Fethullahçı Terör Örgütü: FETÖ, bölücü terör örgütü: PKK, yobaz terör örgütü: IŞİD, mehmetçiğe kurşun sıkarken, bombalarıyla polisimizi, korucumuzu şehit ederken, devlete sızıp millete darbe girişimde bulunurken sırtımızı yasladığımız tarihsel mirasa saldırarak zafer kazanmak mümkün müdür?

YA SEVRCİSİNİZDİR YA DA LOZANCI

Tarih çizgisini İstiklal Savaşı ateşinde çizmiştir. Bir tarafta Sevr, bir tarafta Lozan vardır. Başka saf yok! Ya Sevrcisinizdir ya da Lozancı! Tarih hükmünü istiklali için savaşandan yana vermiştir. Bugün o hükmü geriye döndürmeye kimsenin gücü yetmez!

Tarih çizgisini bugün de ateşler içinde çizmektedir. Ya Amerika’nın, piyonları; FETÖ’nün, PKK’nın, IŞİD’in safındasın ya da Türkiye’nin safında! Türkiye dün İstiklal Savaşı ve Lozan’da kazandığı gibi bugün de kazanacaktır!

Lozan zaferine dil uzatanların, bugün kazanabileceği hiçbir zafer yoktur. Fakat, Türkiye, kendisine yönelen “tek dişi kalmış canavar”a karşı kesinlikle zafer kazanacaktır. Lozan’a düşmanlık edenlerin, o zaferin önüne set çekmesi de mümkün değildir.ZAFER, YİNE LOZANCILARIN OLACAK

Açıktır: Lozan’a düşmanlık, düşmana uşaklıktır!

Türkiye, vatanını savunmak için emperyalizmle girdiği kavgadan zaferle çıkacaktır!

Lozan’a cephe alan, düşmanın safına girer. O safta kalmakta ısrar eden yıkılır gider.

Türkiye’nin kökü sağlamdır. O köke balta vurmaya kalkan o ağacın sahibinden yani Türk Milleti’nden fiskeyi yer.

Türk Gençliği, İstiklal Savaşı kahramanlarına dil uzatanlara her yerde cevabını verir!

O kahramanlara, Mustafa Kemal Atatürk’le, İsmet İnönü’yle boy ölçüşmeye kalkanlar, ne kadar ufaldıklarını görecektir.

Türkiye Gençlik Birliği (TGB), emperyalizme karşı vatan savunmasında Türk Gençliği’ni birleştiren örgütün adıdır. Buradan Lozan’a düşmanlık edenleri uyarıyoruz:

Düşman cephesinden, Türkiye cephesine saldırılarınızı derhal sonlandırın!

Yoksa Türk milleti sizin iktidarınızı sonlandırır! ‘’


Haber-Kamera: Tansev Kara               
ulusalkanal.com.tr

banner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.