Abdullah Öcalandan Fethullah Gülene BOP selamı

21 Mart'taki bölünme mesajlarını İslam şemsiyesi altında veren Abdullah Öcalan, Fethullah Gülen'i unutmadı, Gülen'e selam gönderdi.
“Bugün kadim Anadolu'yu Türkiye olarak yaşayan Türk halkı bilmeli ki Kürtlerle bin yıla yakın İslam bayrağı altındaki ortak yaşamları kardeşlik ve dayanışma hukukuna dayanmaktadır. Bence- el de öpülebilir, etek de öpülebilir.”

Öcalan'ın Pennsylvania'ya selamını kamuoyuna BDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder duyurdu. Öcalan, "Huzur için el de, etek de öpülür" diyen Fethullah Gülen'e, "Onu en iyi anlayan benim" diye seslendi.
“Heyet-i İslamiye, heyet-i milliye arasında huzurun temini adına katlanılabilecek her şeye katlanmak lazım.”

Diyarbakır'daki mesajlarında tarikatları ve mezhepleri de bölünme açılımına katmak istediğini ilan eden Öcalan, Fethullah Gülen'e Ortadoğu'da beraber çalışmayı teklif etti.
“Gülen'in "Sulhta hayır vardır" yaklaşımı benim de yaklaşımımdır. Bütün Ortadoğu'daki demokratik bir siyaset ve barış için birlikte çalışabiliriz.”

PKK lideri, kendisini Türkiye'ye veren güçle Gülen'i Pensilvanya'da tutan gücün aynı olduğuna işaret etti. Öcalan, "Benim buraya alınmamla birlikte Fethullah Gülen de Amerika'ya alındı" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
adem sivri 2 yıl önce

bu hükümetin adamlarından biri fetih te yağmalamanın helal olduğunu söylüyormuş.hırsızlığınıza bari dini alet etmeyin

Misafir Avatar
kamil emin 2 yıl önce

ya daha düne kadar bu pkk lının namazla dalga geçtiği televizyonlarda boy boy haber oluyordu.başbakan ne deği̇şti̇ hangi̇ hesap si̇zi̇ bu di̇nsi̇zlerle kolkola girmeni̇zi̇ sağladi.artik bu kadar oyun yeter ustaliğiniz türkiye yi bölmekmiş geçek yüzünüzü herkez gördü.

Misafir Avatar
hüsnü başkan 2 yıl önce

kuklaların dansı

Misafir Avatar
Himmet ÇAKILCI 2 yıl önce

AKP-PKK-BDP-CEMMAT İşte ABD’nin kare ası.

Misafir Avatar
Sinan Erismis 2 yıl önce

simdi ne olacak? kürt solu ne diyecek? hani o yoldaslari vardi ya, onlar sorsalar acaba ne diyecekler? hani o sözüm ona enternasyoneller vardi ya, onlar ne söyleyecek bu duruma? fettullah gülen hareketine olabilir diyen sosyalistler bu duruma ne diyecekler, cok merak ediyorum...

Misafir Avatar
Uyan Millet 2 yıl önce

40.000 kisinin katili ocalan t.c.basbakanina biat ettigini,guleni,pensilvania ya alan,kendisini turkiyede beslenmesini ayniyein planladigini soyluyor.yokmu devletin gorevlileri,yargiclari?

Misafir Avatar
Doğrucu Davut 2 yıl önce

allah muhabbetinizi arttırsin