Fethullah Gülen Tayyip Erdoğana ateş püskürdü


Fethullah Gülen'in MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Eski MİT Müsteşarı Emre Taner ve Eski MİT Müsteşarı Afet Güneş’in KCK şüphelisi olarak ifadeye çağırıldığı 7 Şubat günü ilginç bir konuşması yayınlandı.

Herkul.org sitesinde konuşan Fethullah Gülen, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın adını ağzına almadan ateş püskürdü:

“Milletin servetine hortumlar bağlayıp, kendi havuzlarına milletin malını akıtma gibi şeyler...”

“Bunlar hakiki manada Müslüman değildir.”

“Yüksek hedeflere ulaşmak istiyorsanız, yürüyeceğiniz yollar temiz olmalı.”

“Menfaat üzerine kurulan her sistem, her siyaset canavarlıktır.”

“Fırsat ele geçmiştir ne yapıp yapıp ben böyle meşru gayri meşru bir yerlere bir şey akıtmalıyım bir havuz yetmez bir ikinci havuz daha doldurayım bununla.”

“Bazı siyasilerde alan bütünüyle bizim elimizde olursa kimse bize soru soramaz ama alanın içinde başkaları olursa sorgulama meselesi de beraber olabilir onunla.”

İşte Fethullah Gülen-Tayyip Erdoğan kavgasını ortaya seren o konuşma:

“BUNLAR HAKİKİ MÜSLÜMAN DEĞİL”

“Hırsızlıklar, haramilikler yapma gibi değişik spekülasyonlar gibi, kapkaçlar gibi milletin servetine hortumlar bağlayıp ama doğrudan doğruya iritibatlı ama kaçamak yollu başkalarının üzerinden kendi havuzlarına milletin malını akıtma gibi şeyler... Bunlar hep el hıyanetine giren şeylerdir, işte bunlar hakiki manada Müslüman değildir”

“MENFAAT SİYASETİ CANAVARLIKTIR”

“Yüksek hedeflere ulaşmak istiyorsanız o yüksek hedeflerin kudsiyeti ölçüsünde yürüyeceğiniz yollar da o kadar kutsi olmalı. O kadar pak olmalı. O kadar temiz olmalı. O kadar iç bulandırıcı olmamalıdır. Yaptığımız bu güzel işleri dünyevi bir takım çıkarlara bağladığımız zaman da menfaatlere bağladığımız zaman menfaat üzerine kurulan her sistem her hareket her cereyan her siyaset canavarlıktır."

“HER YERİ TUTMAK ŞEYTANİ BİR MÜLAHAZA”

“İnsanı yanıltan hususlardan bir tanesi de budur. Menfaat üzerine dünyalarını kurduklarından dolayı başkalarını karalamak suretiyle onlara alan tanımamak suretiyle bütün alanları kendi hesaplarına işgal etme gibi bir mülahazadan kaynaklanır. Her yeri biz tutalım bazen de şeytani şöyle bir mülahaza olur, mesela fırsat ele geçmiştir bir yerde bir nahiye müdürü bir kazadaki kaymakam bir vilayetteki vali inşallah öyle olmasınlar, böyle bir fırsat ele geçmiştir ne yapıp yapıp ben böyle meşru gayri meşru bir yerlere birşey akıtmalıyım bir havuz yetmez bir ikinci havuz daha doldurayım bununla. Bir üçüncü havuz daha doldurayım, bu biraz terbiye görmemiş insan tabiatını da ifade ediyor.”

“ŞEYTANIN SAĞDAN ÇARPMASI”

“Burada şeytani masum gibi görünen mülahaza vardır. Biz müslümanız elhamdülillah ne olur olmaz belki bu adamlar bağışlayın halk ifadesiyle diyeceğim bunu bize bir kelek oynarlar düzenimiz bozulur yeniden o düzeni kurmak için bizim böyle geride ihtiyat olarak bir stokumuz bulunmalı gibi bu da bakın masum gibi görünüyor fakat şeytanın sağdan çarpmasıdır bu.”

“BAZI SİYASİLER GÜÇ ELİMİZDE DİYOR”

“İşi menfaate bağlı götürüyorsanız dindar bile olsanız, camide imam olsanız, beldede müftü olsanız, yaptığınız işin içinde şahsi çıkarlarınıza gayretlerinize bağlamışsanız, onunla birşey elde etmeyi düşünüyorsanız, o krediyi şahsınız adına birşey elde etmeye bağlamışsanız, o istikamette kullanıyorsanız hafizanallah hiç farkına varmadan başkalarının hukukuna girebilirsiniz elinizi de kullanırsınız, dilinizi de kullanırsınız kimbilir hiç farkına varmadan bazı siyasilerde olduğu gibi bunlar madem böyle güç haline geliyor en iyisi bunları batırmak ve bunlara alan bırakmamak lazım alan bütünüyle bizim elimizde olursa kimse bize soru soramaz ama alanın içinde başkaları olursa sorgulama meselesi de beraber olabilir onunla. En iyisi mi bütün muhalifler yok olmalı, Allah'ım bütün muhaliflerimizi yok eyle bizi muhalifsiz bırak da ayıplarımızı mayıplarımızı yakın takibe alan insanlar bulunmasın. Bu mülahaza ile yaşayan insanların esenlik vaad etmeleri selam insanı olmaları 'selamün aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü'ye bağlı yaşamaları mümkün değildir vesselam.”

ulusalkanal.com.tr

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
gurbetci-&-gurbetciler 2 yıl önce

Lütven gündeme getirirmisiniz gurbetcilerin paralarını yalanla dolanla calıp zevki sefa sürüyorlar cok insanlarımız madurdurumda ????Bunların üstüne neden gidilmiyor.! yazıklarolsun iyiniyetli olmak sucmu.Aglıyanın malı gülene hayır getirmez

Misafir Avatar
hilal 3 yıl önce

hey gidi hoca heyy milletin servetine hortumlar bağlayıp, kendi havuzlarına akıttı diyorsun.. siz nur cemaati olarak ne yaptınız sanki.. parası olanı okulunuza dersanenize arka bahçenize aldınız ,olmayanıda bahçenize, okulunuza, dersanenize sokmadınız nerde kaldı allahın rızası... hoca cemaat ayaklarına milleti sömürdünüz... noldu tayyip erdoğandan çıkarın yokmu daha.. kullanamıyomusun tayyibi erdoğan..

Misafir Avatar
mehmet d 3 yıl önce

sevgi kardeşim o kadar doğru yazmışınki anlaması gerekenlerin anlamış olabilmesi bence mümkün değil

Misafir Avatar
sevgi 3 yıl önce

heyyy gidi hoca efendi!!!bunları şimdi mi söylüyorsun!!!biz yıllardır böyle söylerken neredeydin?hangi çıkarlarınız çatışma içine girdi de ağzının ayarı kaçtı şimdi??neyse yakında halledersiniz,karşılıklı olarak sevgilerinizi iletirsiniz millet huzurunda birbirinize,biz de bir yanlış anlaşılmaymış der unuturuz.siz birbirinize kıyamazsınız vesselam...

Misafir Avatar
demiralişbozope 3 yıl önce

deccalin tarifini vermiş !bir eksikle kendini eklemeyi unutmuş papaefendi....10 yıldır;"beraber yürüdü"ve yürüttüler!durmadılar(heryere sızarak) yolaaa,yola devam ettiler

Misafir Avatar
ne onemi var 3 yıl önce

insaf, insaf (arnautluktan)

Misafir Avatar
Hakan Şahin 3 yıl önce

yahu sizin saygı duyduğunuz hiçmi bir kutsalınız yok
tamamen kötülüğe kilitlenmş olarak gayesi sedece ve sadece kendisini yaratan zatın rızasına kazanmak olduğunu binlerce kez ilan etmiş. ve kendisine yapılan hetürlü haksızlığa sebeb olanlara hakkını helal etmiş bir insana yapılacak şeymi bu?
yahu hiç ölmeyecek misiniz ki bu kadar rahat hareket ediyorsunuz?
yaptıklarınızın yanınıza kalacağını mı zannediyorsunuz
o gün gelip çattığında sizlerede yaptıklarınızın hesabı tek tek sorulacaktır bunu unutmayın zalimlerin firavunların diktatçrlerin hiçbirisinin sonsuza dek yaşadığı görülmemiş sizmi kalacaksınız
sşz bu yaptıklarınızı sormayacaklarmı orada fitil fitil burnunuzdan gelecek arkasından gittiğiniz şeytanla beraber kendinize yer hazırlıyorsunuzç gelin bırakın bu inadı siz de girin o herşeyi kuşaan rahmetin kanatları altına tevbe edin kurtulun

Misafir Avatar
M.Bülent Başak 3 yıl önce

yandaş yorumları yakından ilgi gösterdiklerini anlatıyor..ilgileri belki onlara gerçekleri görebilme yetisi kazandırır da hidayete ererler..bi de saklanmadan isimlerini yazsalar..