Gülen istedi, hakim sürüldü!
Can Özçelik/Aydınlık

Fethullah Gülen'in yeğeni avukat Kemalettin Gülen'in, "sizi sürdüreceğim" diyerek tehdit ettiği hakim Pervin Gök Ermerak'ın, Mayıs ayında açıklanacak yaz kararnamesiyle isteği dışında tayin edileceği ortaya çıktı. Ermerak'a, HSYK tarafından atama listesine alındığı mesajla iletildi. 


İstanbul Anadolu Adliyesi 5. Asliye Ticaret Mahkemesi'nde yaşanan olayda, avukat Kemalettin Gülen, duruşma bitiminde hakim Pervin Gök Ermerak'ın verdiği ara karara itiraz etmeye başladı.

Hakim Ermerak, karara itirazın sözlü yapılamayacağını ve bekleyen başka dosyaların olduğunu belirterek avukat Gülen'e duruşma salonundan çıkmasını rica etti.'Kıytırık evrak'Bunun üzerine avukat Gülen sinirlenerek, hakim Ermerak'a, "kıytırık bir evrakla karar veriyorsunuz" diyerek bağırmaya başladı. Avukat Gülen duruşma salonundan çıkarken hakime dönerek, "sizi buradan sürdüreceğim göreceksiniz. Sizi buradan göndereceğim, başka türlü olmayacak" diyerek tehdit etti.

Hakim Ermerak yaşanan olayı, Türkiye Barolar Birliği ve İstanbul Barosu'na bildirilmek üzerek tutanak tuttu.İsteği dışında atamaHakim Ermerak şikayetinde, avukat Kemalettin Gülen'in daha önce de kendisinin odasına gelerek tartıştığını belirtti. Hakim Ermerak, avukatın burada da yüksek sesle konuşarak odadan kapıyı çarparak çıktığını anlattı.

Avukat Gülen hakkında şikayette bulunan hakim Ermerak'a geçtiğimiz günlerde ilginç bir mesaj geldi.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından, hakim Ermerak'a Mayıs ayında açıklanacak olan yaz kararnamesiyle atamasının yapılacağı bilgisi verildi. Ancak, Ermerak'ın tayin ile ilgili bir isteğinin olmadığı öğrenildi.

Ermerak, yapılması planlanan atamayla ilgili HSYK'ya itirazda bulundu.  

Atama kararı, akıllara avukat Gülen'in hakim Ermerak'a, "sizi buradan sürdüreceğim göreceksiniz. Sizi buradan göndereceğim, başka türlü olmayacak" diyerek tehdit ettiği sözleri getirdi.

Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu da daha önce köşesinden HSYK'ya çağrı yaparak "Yetti gayri, nerde YARSAV’lı varsa azledin artık!" demişti.


Alparslan Arslan'la tanışıyorlarDanıştay suikastçısı Alparslan Arslan'ın, 1 Nisan 2006-28 Mayıs 2006 tarihleri arasında görüştüğü kişiler arasında Kemalettin Gülen de vardı. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’ndan Ergenekon davasına gönderilen görüşme dökümleri, Cumhuriyet gazetesinin bombalanması ve Danıştay suikastından önceki tarihleri içeriyordu. Ergenekon davasının 28 Temmuz 2011 tarihli duruşmasında tanık olarak dinlenen Kemalettin Gülen, Ergenekon'un tapınak şovalyelerine bağlandığını iddia etmişti.

ulusalkanal.com.tr
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
mehmet eryilmaz 2 yıl önce

helal olsun hakime adalet elbet birgun tecelli edicek uzulmesin

Misafir Avatar
TC Batuhan 2 yıl önce

her nefs ölümü tadıcak eninde sonunda.. gülen; o kişi ki, müritlerine hedefe ulaşmak adına gerektiğinde rüşvet bile vermelerini tavsiye eden ilk din(!) düşünce(!) adamı olarak tarihe geçip, öldükten sonra, onun peşindekiler ne yapacaklar bakalım!.

Misafir Avatar
mustafa kemal 2 yıl önce

zaten ülkede hükümette gülenin hareminde girmiş zavallılar topluluğu olmuş,,,amerikanın uşaklığını yapan illaki bir gün amerikadan tokadı yer,,