Bekir Coşkundan Başbakana jet yanıt

Genelkurmay'dan sonra Başbakan Erdoğan'ın da sert sözlerle hedef aldığı Cumhuriyet yazarı Bekir Coşkun Twitter'dan yaptığı açıklamayla polemiği mahkemeye taşıyacağını duyurdu.

İşte Bekir Coşkun'un Başbakan'ın "kaleminden pislik akıyor" sözlerine Twitter'dan verdiği yanıt:

"DAVA AÇACAĞIM"


"Üzülmeyin arkadaşlarım... Benim kalemim hep şefkat, merhamet, sevgi istedi... Kine, nefrete, merhametsizliğe kızdım... Beni eleştirirken "Kaleminden pislik akan" demesi, asıl bir Başbakan'a yakışmadı... Tabi ki dava açacağım... Yargı yoksa, o zaman sığınacağım tek yer kalır; sizin vicdanlarınız... "

ÇGD'DEN ERDOĞAN'A TEPKİ


Erdoğan'ın ifadeleriyle ilgili Çağdaş Gazeteciler Derneği  Genel Başkanı Ahmet Abakay bir açıklama yaptı. abakay'ın açıklaması şöyle:  


"Başbakan Tayyip Erdoğan, gazeteci, yazar Bekir Coşkun’u hedef alarak, Kaleminden pislik damladığını söyleyip, paşaları dava açmaya çağırıyor.Başbakan’ın kendisine muhalif gördüğü gazete, Televizyonlar ile gazeteci ve yazarlara savaş açması yeni değil. Ancak Başbakan son açıklamasında Bekir Coşkun’u, zaten linç kültürünün egemen olduğu ülkemizde hedef göstermesi büyük hatadır, saldırıda bulunmak isteyenlere  yol göstermektir. Meydana gelebilecek olası saldırıların azmettiricisi durumuna düşmektedir. Başbakan kendisine karşıt gördüğü medyaya olan husumetini şimdi de TSK üzerinden, orduyu arkasına alarak yürütmektedir.Bu yol, yol değildir.Demokrasi dışı bir yöntemdir.Başbakan’ın rakibi siyasi partilerdir, gazeteci yazarlar değildir.Umarım ki başbakan, bu sözlerinin de bir dil sürçmesi olduğunu açıklar.

Bu ülke, basın, düşünce ve ifade özgürlüğünü hiçe sayan,gazetecileri,yazarları,sanatçıları, aydınları dusman gören, "ne yapayım böyle aydını" diyen. cezalar yağdıran çok başbakanlar, bakanlar, darbe liderleri gördü. onların hepsi şimdi tarihin çöp tenekesindedirler.Ancak  o gazeteci ve yazarlar toplumda saygın yerlerini koruyorlar. Başbakanı  gazetecilere, yazarlara , aydınlara, sanatçılara  saygılı olmaya davet ediyoruz."ulusalkanal.com.tr

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
mir 3 yıl önce

sn.coşkun vatan hainlerinin yaptıkları bu saldırılar boşa çıkacaktır

Misafir Avatar
Rüstü Sentürk 3 yıl önce

agzinizdan cikan kelimelere ne ad vermek lazim?pislik akiyor desek cok masum mu kalir acaba?cumhuriyet tarihinde ilk defa bu kadar agzi bozuk basbakanimiz oldu,ama bence o nu secen secmenlerin egitim seviyesiyle örtüsüyor...ben bir öneride bulunmak istiyorum bundan sonraki secimlerde sadece üniversite mezunlari oy kullansin ve sadece siyaset bilimi okumus kimseler aday olabilsin.bakin türkiye de neler degisir.