Fettullah Gülenin ağlamalı” Org. Necdet Özel konuşması

Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'in şehit olan 8 askerin cenaze töreninde ağlaması medyada tartışmalara neden olmuştu.

Fethullah Gülen de tartışmalara Amerika'daki çiftliğinden katıldı. Gülen, Org. Necdet Özel için bir askerin mukavemetli olması gerektiğini belirti ve vatan evladı öldüğü zaman da ağlamasını bilmeli dedi.

Fethullah Gülen, yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“Mesela Genelkurmay Başkanı'da ağlarmıymış. Evet bir asker mukavemetli olmalı, en ciğersuz hadiseler karşında dahi dayanmalı acz ve zaaf ifade edn tavırlara girmemeli. (Ağlamaya başlıyor) Ama vatan evladı öldüğü zaman orda da ağlamasını bilmeli. Zaten irade olmaz kalbi varsa ağlayacaktır. Birader bir insan kalbi gereği olan, kalbinin gereğini solukluyorken niye onu tan u teşnide tabi tutuyorsun, neden yadırgıyorsun onu. Vatan evladı olmuş o vatan evladının sahibi, velisi, mütevellisi, vasisi olan bir insan orada insan olmanın bir gereği olarak kalbinin soluklarını gözyaşları şeklinde dışarıya döküyorsa o bir kere insan olmanın gereğidir. O mevzuda hala kaskatı olarak davranıyorsa insan o kendi insanlığını bir kere daha gözden geçirmesi lağzım” dedi.


ulusalkanal.com.tr

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
MİTHAT SEYMEN 3 yıl önce

bu adam kutsal birimidir nerede yaziyor fettullah hoca hazretleriymiş komik olmayin

Misafir Avatar
bülent kaya 3 yıl önce

bir dinin tabii olmasi icin akla ferne ilme ve mantiga uygun olmasi lazimdir

Misafir Avatar
fgvx 3 yıl önce

sahte ağlama ustasından "sahte ağlamaya övgü" dışında ne beklenebilir ki, tsk komutanı ağlamaz, çare bulur, beleş hediyelere balıklama atlamaz.

Misafir Avatar
CENGİZHAN KORKUT 3 yıl önce

keşke hocanın söylediği gibi olsa herşey. yani bir bakıyorsunuz ki sadece insanlık namına konuşuyor. fakat onların içinde bulunan biri olarak zamanında herşeyin söylemlerinin basitliği gibi olmadığını öğrendim. o dağın arkası cidden çok karanlık. ama dışarıdan baktığınzda ise çok barışçıl ve çok güzel cümleler. dediklerine katımamak imkansız. evet doğru söylüyor. lakin eğer bir komutan bu şekilde ağlıyorsa, gözlerinde bu vatnın evladını öldürelere kusacağı nefret okunmuyorsa, sadece ağlıyorsa o zaman katlanılması gereken kayıpları da düşündüğünden ve bunlara karşı vereceği pek bir cevap olamayacağındandır. keşke daha fazlasınıyapabilsem de bu evlatlar ölmese demesindendir. elinden bir şey gelmemesinden ve bundan dolayı da vicdanın ağırlığının gözyaşlarına hakim olmasındandır. umalımda bu tür manzaralar bir daha olmasa da hoca efendinin dediği gibi odrumuzun hiç bir mensubu insanca bir şekilde tüm karmaşık duygularını gözyaşları olarak akıtmasa oevlatların anne babaları ile birlikte.

Misafir Avatar
Haşmet Kırımlı 3 yıl önce

amerikanın kucağında oturup oradan gazel okuma,ağlayarak savaş kazanan millet varmı?atatürk ağlayarak mı kazanmış bu memleketi hoca.sen bu kafayla gittiğinden beri şehit sayısı katladı memlekette.

Misafir Avatar
ali albayrak @Ulash 3 yıl önce

insan yetistiren insan amarikanin kucagina oturup insan yetistirmez ülkesini milletini seven bir hoca isin ucunda ölüm de olsa kendi ülkesinde yetistirir insani siparisi amerika veriyor hocada siparisi karsiliyor misir,libya,suriye,irak hepside yetistirilmis insanlarla dolu her gün bir birlerini havaya ucuruyorlar canim kardesim.

Misafir Avatar
NURAY DEMİREL @rohan hamilton 3 yıl önce

madem batil davasi uğruna yurdunu terk etti ve amaci islam idi neden irana gitmedide abd ye gitti çünkü orasi nşeytanlarin yurdu,kiskanmak öylemi peki ne yapiyorda bu herif bu kadar okul kurdu bir hocalikla o kadar okul,dersane,marketler zinciri v.s ne diyeyim sen akilsizsan o senin sorunun ben akilsizlarla akilli olani bir tutmam onun yolunda ve yöresinde dolanan kendisini mahveder bu dünya belki sizin için değerlidir fakat bu dünyanin birde ahireti vardir,cehennem ateşine sürüklüyor insanlari dikkat edin isterseniz körü körüne inanci birakinda israil,adb,ingiltere ab yi yani pkk yi bile desteklediğine bakin hoş amerika işine gelmesin onu bir dakikada yer o kimki sen yanliş yerde büyük ariyorsun

Misafir Avatar
Timur @Ulash 3 yıl önce

ulash olacak sahis. o kadar seviyorsan, defol git yanina! lan bu adam mi terörist yetistirmiyor? aklina selam söyle