Cemaat Metro iddianamesi ile Erdoğanı kuşatıyor

Ergenekon Savcısı Muammer Akkaş tarafından hazırlanan Metro Turizm iddianamesi, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın çevresini hedef aldı.

Metro Turizmin sahibi Galip Öztürk hakkında 145 yıl hapis istenen davanın iddianamesi, AKP ve cemaat arasındaki gerginliği ortaya koydu Cemaat, AKP kurmaylarının her adımını izliyor. Çatışma artık Başbakan Erdoğan'a yakın isimlerin yürüttüğü faaliyetlerin; iddianamalerde teşhir edildiği bir aşamaya geldi.

İddianamede; adı geçen isimler arasında Başbakanklık müsteşar yardımcısı Aldülkerim Emek, eski AKP milletvekilleri Mustafa Baş ile Mustafa Açıkalın, AKP’li Samsun Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Baki dikkat çekiyor.

Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Aldülkerim Emek iddianamede örgüt üyeliğiyle suçlandı. Erdoğan'ın yakın çalışma arkadaşı olan Emek'in Öztürk'le kurduğu yakın ilişki iddianamede ayrıntılarıyla anlatıldı. Emek, iddianamenin kabulünün ardından istifa dilekçesini Başbakanlık müsteşarına sundu.

Öztürk'ün AKP'li belediyelerle yaptığı işler de iddianamede öne çıkıyor. Öztürk'ün AKP'li belediye başkanlarına talimat verdiği iddia ediliyor. İddianamede yer verilen Galip Öztürk, AKP'li Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Baki ile telefon görüşmesinde "Elime bir dosya alırım hâşa Allah bile kurtaramaz, haberi olsun’’ sözleriyle Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'i tehdit ediyor. Baki ise ‘’Galip Abi öyle bir şey olamaz’’ diyerek Öztürk'e teminat veriyor.

İddianamede; AKP’li Samsun Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur'un; Galip Öztürk'e "Peki abi emredersiniz, siz nasıl emrederseniz abi" şeklinde hitap ettiği vurgulanıyor. Görüşmenin içeriğinde de Öztürk, Ayvacık Belediyesi'ndeki toplu taşıma işine talip oluyor.

Savcı Akkaş'ın; iddianamesinde, Başbakan Erdoğan'ın sözleri de yer alıyor. Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Abdulkerim Emek, eski AKP Milletvekili Mustafa Açıkalın’a Erdoğan'ın verdiği talimatları anlatıyor. Emek'in telefon konuşmasında "Başbakanımız demiş, 'sen oradan çık Ramsey’e geç” dediği aktarılıyor.

Metro Turizm iddianamesi, sadece Müsteşar Yardımcısı Abdülkerim Emek ve belediyeleri kapsamıyor. Davanın, AKP Kabinesini de etkileyeceği iddia ediliyor. Örneğin METRO davasının bir numaralı sanığı Galip Öztürk'ün aynı zamanda AKP'li Bakan Suat Kılıç'la iş ortağı olduğu bir süre önce ortaya çıkmıştı.

ulusalkanal.com.tr

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Cihan dut @CAN KAYA 3 yıl önce

yargının cemaat tarafından ele geçirildiği biliniyor, "nereden çıktı" diye sormuş birileri. artık herkes en basit bir savcının bile cemaat militanı olduğunu düşünüyor. 4-5 subayı içeri atacakken güç tatlı geldi, abarttınız, bu da sonunuzu hazırladı, sadece farkında değilsiniz.

Misafir Avatar
cavus 3 yıl önce

cemaatte,akpde silivriye,ali haydarda yanina???

Misafir Avatar
CEMAL KARAKURT 3 yıl önce

cok yakinda göreceksiniz akp;nin kendi adamlari icerde hazir dorumda bekliyorlar;tayyib erdoganin hic sansi yok:

Misafir Avatar
melek gün @ali haydar 3 yıl önce

cemate karşı ha:)) al birini vur ötekini

Misafir Avatar
nuray demirel 3 yıl önce

bunların bütün millet vekilleri belediye başkanları aynı üç kağıt,dolandırıcılık,ihaleye fesat,yani adamlar belge değil bizim gözlerimiz onları belgesizde mühürledi,işte melih gökçek,en basiti akp mitinglerinde belediye işçilerini zorla mitinglere sokmak işçilerin maaşlarını ve zamlarını geciktirmek,alevi olanları daha zor koşullarda çalıştırmak,sadece gösteriş top dağıtmak,sanatci grtirtmek ,ramazan çadırı,kömür,makarna,evlere temizlikçi ve onlardan avanta bü bunların yaptığı hizmet birde yol sök yol yap tekrar tekrar sonra yarım bırak

Misafir Avatar
yıldırım44 3 yıl önce

bu görünen sadece buzdağının toz zerresi,yakındır baharın gelişi

Misafir Avatar
ali haydar 3 yıl önce

cemaata karşı erdoğana sahip çıkalım yoldaşlar...

Misafir Avatar
CAN KAYA 3 yıl önce

ulan nereden nereye çekiyorsunuz konulari.....cemaat ile ne alakası var.