Kemal Kılıçdaroğlu: Yalancıdan başbakan olmaz

Erbaa Meydanı’nda halka hitap eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin Suriye politikasını eleştirdi. Kılıçdaroğlu, “Suriye’ye neredeyse savaş açtık. Suriye ve Arap halkları ile bizim ne düşmanlığımız var. Hangi gerekçe ile Suriye’ye düşman olduk? Bir Allah’ın kulu çıkıp bunu bize anlatsın. Diyorlar ki ‘Suriye’de demokrasi yok. Demokrasi olmadığı için biz Esat’ın düşman ilen ettik. Arap halkları ile bizim alıp veremediğimiz bir şey yok.’ Suriye’de demokrasi yok, senin ülkende demokrasi var mı? Biz her ülkede barış, demokrasi ve özgürlük isteriz. Vatandaşın huzur içinde yaşamasını isteriz. Huzur, bize mi battı” diye konuştu.

“REFERANDUM YAPILSIN”

Başbakan’ın cumhurbaşkanlığına aday olmayacağı tartışmalarına değinen Kılıçdaroğlu, “Varsa yoksa Recep Tayyip Erdoğan ne zaman cumhurbaşkanı olacak. Bu, memleketin bir numaralı derdi sanki. Bu yeri ve zaman gelir vatandaşın oyuna başvururuz, vatandaşın oyu başımızın üstünde. Demokrasi bu zaten” ifadelerini kullandı.

Şimdi bir başka bir oyunun oynanmaya başladığını ileri süren Kılıçdaroğlu, “Belde belediye başkanlıklarını kapatıyorlar. Beldelerin belediye başkanlıklarını niye hangi gerekçeyle kapatırsınız? Yüz yıllık belediyeler var bunların içinde. Kapatıyorsa halkın oyuna başvurulsun. Beldelerde referandum yapılsın” şeklinde konuştu.

" HALKINA YALAN SÖYLEYEN YARIN HALKINI SATAR"

Konuşmasında Başbakan Erdoğan’ı eleştiren Kılıçdaroğlu şunları kaydetti: “Ben siyasete atılırken halkıma bir söz verdim ‘hiçbir yerde halkıma yalan söylemeyeceğim’ diye. Doğruların arkasında her zaman duracağım. Gittiler görüşme yaptılar. ‘PKK ile siz görüyorsunuz’ dedik. ‘Bunu söyleyen şerefsizdir’ dediler. Çıktı mı ortaya. Erbaalılara soruyorum. Allah aşkına kim o şerefsiz? Benim söylediğim doğru çıktı mı? Çıktı. İnkar ettiler mi? Ettiler. Vatandaşa yalan söylediler mi? Söylediler. Yalancıdan devlet adamı olmaz. Yalancıdan başbakan olmaz. Yalancıdan bir partinin genel başkanı olmaz. Halkına yalan söyleyen yarın halkını satarsa sakın bunu da unutmayın, şaşırmayın. Onun için söylüyorum. Siyaset doğru adamların işi olmalı.”

ulusalkanal.com.tr

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
hurşit sergen 3 yıl önce

kemal bey sadece oy vermeyı demokrasi sayarak, kabıle demokrasisi anlayısını destekleyerek rakıbı aynı görüşte oldugunu beyan ediyor. hukuk devletlerınde her sıkısınca referanduma basvurmak özelliklede tek parti iktidarlarında sakıncalıdır.

Misafir Avatar
Ridvan 3 yıl önce

kiliçdaroğlu hiç yalan söyler mi canım pek dürüst bir lider kaset başkanı sorosun çocuğu. mustafa kemal atatürk'ümüzün partisinde bir amerikan uşağı bir diğer uşağa laf ediyor sevsinler sizin danışıklı dövüşünüzü, şu an gerçek atatürkçülerin ve vatanseverlerin bir tek partisi var o da işçi partisi diğerlerinin tümü yalan dolan soros partisi :)

Misafir Avatar
huşit sergen 3 yıl önce

ama kemal beyden olur!!!!

devlet adamının az ve öz konuşanı makbuldür.

Misafir Avatar
burhan 3 yıl önce

kılıçdaroğlu nun dediği gibi başbakan pkk ile görüşen şerefsizdir demişti.şimdi görüşürüz dedi ama,daha öncede görüşülmüş.şimdi bu durumda şerefsiz kim oluyor.ben biliyorum da laf olsun diye sordum:)