AKP binlerce seçmen çaldı”

Kayseri de CHP'ye kayıtlı bin üye, internet üzerinden AKP'ye kaydettirildi.

Ne olduğunu anlamayan CHP üyeleri şaşkın. Kayseri İl Başkanlığında basın açıklaması yapan Sadık Atilla, “AKP diğer partilerden üye çalarak yargıtay başsavcılığının gönderdiği yazıda 2 partiye üye olunamayacağından üyelikleri silindi.BU Bir siyasi skandaldır. AKP İl başkanına sesleniyorun bizim hayel edemeyeceğimiz kadar üye yazıyorlarya işte böyle yazıyorlar.”

Atilla, üyelerinin savcılığa şikayette bulunacağını söyledi: “100 kişinin üyeliği düşürüldü. Bunu duyan arkadaşlarımız bize müracat ettiler kişisel haklarımıza saldırı olduğu gerekçesiyle savcılığa şikayet edecekler.”


Skandalın bir diğer adresi de Rize. Rize'de de 217 kişi internet yoluyla AKPye 'kaydettirildi.

Olaya tepki gösteren CHP Merkez ilçe Başkanı Recep Durmuş basın açıklaması yaptı. Açıklamada, “AKP Rize teşkilatı kısa bir süre önce Türkiye genelinde il seçmeni bazında en fazla üye yapan teşkilat seçildi. CHP'lileri üye yaparak mı seçildi? Bunu anlamakta zorlanıyoruz. Üyeliklerin öneri ile yapıldığı söyleniyor. Üye olacak kişinin imzası alınmadan üye kaydının yapılması mümkün değil. Bu kişiler imza atmadığına göre nasıl üye yapılmışlar?” ifadeleri kullanıldı.

ulusalkanal.com.tr


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
zuhal öztorun 3 yıl önce

GENEL MERKEZDEN ALINAN BİLGİYE GÖRE 57000 KİŞİ KENDİ BİLGİSİ DIŞINDA TC LERİ ELEGEÇİRİLİLEREK AKP YE ÜYE YAPILDI VE CHP ÜYELİKLERİ DÜŞÜRÜLDÜ....BİZLERDE MAHKEMELELERE BAŞ VURACAĞIZ SAHTECİLİKLE İLGİLİ SUÇ DUYURUNDA BULUNACAĞIZ......HERKESİN BU KONUDA DİKKATLİ OLMASINI RİCA EDERİM