Sivasta yıkım sırası tavalette

Kentsel Yıkım projesi, Sivaslı esnafı vurdu. Eski Sanayi bölgesinde bulunan tek tuvalet, proje kapsamında yıkılınca esnaf isyan etti.

Eski Sanayi bölgesi esnafı, geçen hafta belediyeye giderek, belediye başkanını protesti etmişti. Ancak esnaf istediğini alamadı, ellerinde tek tuvalet gidince esnaf ne yapacağını şaşırdı.
“Şuanda zor durumdayız müşteri geliyor tuvalet yok savaşta bile tuvalet yıkılmaz, yabancılar geliyor tuvalet olmadığı görünce bizde belediye başkanı yıktı diyince bize gülüyorlar gece yarısı yıkıldı böyle bişey olamaz.”

Belediye başkanının çözüm yolu ise esnafı daha da şaşırtttı.
“Görüşmeden olumlu bir cevap alamadık başkan esnafı zora itiyor, bu durumu çözmesi gerekirken bize dua edin diyor en son yıkılacak mekan burası.”

Esnafın tepkisi dinmiyor
“Su olmazsa biz nasıl temiz olacağız müşteri giriliyor ne diyeceğiz git belediyenin önüne mi yap diyeceğiz artık böyle diyeceğiz.”

Tuvaletsiz kalan esnaf, çaresiz bekleyiş içinde. Ancak soruna bir an önce çözüm bulunmazsa, esnaflar Ankara'ya gitmeyi düşünüyor.
“Gerekirse hafta sonu Ankaraya gideceğiz ben 30 yıldır vergi veriyorum benim ekmeğimi nasıl keser üstelik utanmadan anons ettiriyor çöp vergilerinizi yatırın diyor olmaz bu kadar.”

ulusalkanal.com.tr

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Özcan ineyici 3 yıl önce

tuvaletsiz kalan bu esnaflar,ankaradaki basbakanligin bahcesine tuvaletlerini yapsinlar.

banner631

banner632