Suriyeli teröristler Türk firmalarına ait kimyasal maddelerle bomba yapıyor

Esra Atalay

Suriye Ordusu Şam kırsalındaki Dareyya kentinde teöristlerin karargahına operasyon düzenledi.

Baskında bol miktarda kimyevi madde ele geçirildi. İşin Türkiye'yi ilgilendiren kısmı ise bundan sonra başladı.

Karpit maddelerinin bulunduğu saç tenekelerinin üzerinde bir Türk firmasının ismi yer alıyor. Ambalajın üzerinde Eti Elektrometalurji firmasının etiketi bulunuyor.

2004 yılında tamamı özelleştirilen Eti Metalurji'nin Genel Müdürü Yahya Öcal, karpit almak için herhangi bir sertifika gerekmediğini belirtti. Öcal, Suriye'nin Halep kentindeki esnaflara yıllarca karpit sattıklarını, ancak ülkede krizin çıkmasıyla birlikte bir buçuk yıldır Suriye ile ticaret yapamadıklarını aktardı.

Karpit maddesi tarımda, aydınlatmada ve sanayide kesme gazı olarak kullanılıyor. Ancak bomba uzmanları karpitin yangın çıkartma ve patlayıcıları güçlenndirmede de kullanıldığına dikkat çekiyor.

Bir başka görüntü ise bir sosyal paylaşım sitesinden. Görüntüdeki kimyevi maddeler yine bir Türk şirketine ait.

Teröristler Suriye'de kullanmak üzere kimyasal silah yapmak için laboratuar kurmuş. Maddelerin arasında bomba yapımında kullanılan Potasyum Permanganat, Potasyum Nitrate, Potasyum Klorat, Sodyum Nitrat, Aseton, Magnezyum Nitrat ve Üre var.

Teröristler elde ettikleri kimyasal maddeyi tavşanlar üzerinde deniyor. Tavşanlar kısa süre içinde can çekişerek ölüyor.

Görüntüdeki kimyasallar maddelerin üzerinde TEKKİM şirketinin logosu bulunuyor. Şirket yöneticileri yaptıkları yazılı bir açıklama ile olayla ilgili dava açacaklarını ve hiçbir terörist grupla ticaret yapmadıklarını belirtti.

İzlediğiniz bu görüntüler, Batılı ülkelerin "Suriye'de kimyasal silah var" iddialarının hemen ertesinde ortaya çıktı.

Oysa, Türkiye ve tüm dünya bu hikayeyi daha önce de duymuştu. Amerika, Irak'a müdahale etmek için uydurduğu "Saddam'da kimyasal silahlar var" yalanını bu kez de Suriye için devreye soktu.

Amerika'nın imdadına önce AKP hükümeti, ardından Batılı devletler ve Birleşmiş Milletler koştu.

Öyle ki, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Suriye'de varolduğuna inandığı kimyasal silahlara karşı Türkiye'nin kendisini NATO Patriotlarıyla savunması gerektiğini dahi söyledi.

ulusalkanal.com.tr
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
mehmet cem karaca 13 ay önce

saten bu gercegi anonymous ispatladi videolar la

Misafir Avatar
Bizler hatay da yaşıyoruz bunları biliyoruz duyuyoruz görüyoruz 2 yıl önce

Dünyanın her yerine ayak basan GREENPEACE ... Neden ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ' ndeki kesilen AĞAÇLAR İÇİN DUR DEMEDİLER... ben çok yazdım ama beni engellemeye koydular eğer yalansa sorun. ben sordum PARALARI YETERSİZMİŞ SAVUNMAYA BAK HELE... HER YERE PARA VAR KUTUPLARA KADAR TÜRKİYE'YE YOK... BURADAKİ AĞAÇLAR DÜNYANIN DEĞİL Mİ? OKSİJENİ SADECE BİZE Mİ ÜRETİYOR. Paylaşın Lütfen..

Misafir Avatar
Sevim Özdem 3 yıl önce

oradaki insanların ölümünden bizim devletimiz de sorumlu olacak.bir gün bi̇zlerde kati̇l damgasi yi̇yeceği̇z.

Misafir Avatar
ERDiNC ÜNLÜ 3 yıl önce

RTE TERÖRÜ AZDIRIR
RTE terörle mücedele etmez, onu mesrulastirip taviz verir, azdirir, teröristlerin sirtinini sivazlar. BOP esbaskani Türkiye´deki terörle mücadele etmeyip aksine teröre zemin hazirladigi gibi Suriye´ye de terör ihrac eder, hem ulusal hem de uluslararasi capta suc isler.

Misafir Avatar
Demekki Türkiye ilerde SAVAŞ suçlusu... 3 yıl önce

olarak terörist devlet ilan edilebilecek.hükümet çok ileri gitti.resmen ateşle oynuyorlar...

Misafir Avatar
Sind Meoth 3 yıl önce

ilk hangi sosyal paylaşım sitesinde kim yüklemiş haber kanalı mı, bireysel mi? türkiye'de bu uyduruk laboratuvar havası bile verilememiş görüntüleri izleyip hala inanabilecek yüzde kaç?aziz nesin çok mu iyimser?