Öncü Kadın: 22 Aralıkta kitlesel bir buluşma gerçekleştireceğiz!
Hüseyin Güler

Antakya Ulus meydanında kitlesel bir basın açıklaması yapacak olan Öncü Kadın Genel Merkez Yöneticisi Nursel Işıksoy tüm Hataylıları basın açıklaması için birlikte hareket etmeye ve dayanışmaya çağırdı.

Öncü Kadın Genel Merkez Yöneticisi Nursel Işıksoy Antakya’da Ulus alanında bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına partinin kadın üyeleri olmak üzere yaklaşık 50 kişi katıldı.
Işıksoy’un basın açıklaması şöyle:

“22 Aralık Cumartesi günü yapacağımız (NATO’ya, Patriotlara ve Suriye ile savaşa hayır, kadın mitingi ve yürüyüşü) Hatay valiliğinin 11.12.2012 tarih ve 2962 sayalı karar ile yasaklanmıştır.
Karar’da “Kadın Yürüyüşü ve Mitinginin” yapılması halinde ilin huzur ve güven ortamının bozulacağı değerlendirilmiş, bu değerlendirmeye dayanarak yasak kararı alındığı tarafımıza bildirilmiştir.
Bu karar yasal değildir. Yasal olmadığı gibi haksız, mesnetten yoksun ve gayri meşrudur. Hatay’da fiilen bir faşist yönetim kurulmuştur. Halkın her türlü demokratik yasal tepkisi hemen valilik tarafından yasaklanmaktadır. Bu adı konulmamış bir sıkıyönetim ilanı anlamına gelmektedir. Partimiz ne zaman bir etkinlik yapmaya kalksa, valilik yasağı hemen ardından gelmektedir. Halk özgürlüklerine sahip çıktığı zaman ise karşılığında göz yaşartıcı bombalar, cop ve tazyikli su bulmaktadır.
Türkiye’de herkes bilmektedir ki İşçi Partisinin önderlik ettiği hiçbir eylemde olay çıkmamıştır. İşçi Partisi her zaman meşru bir çizgide mücadele vermektedir. Ama Hatay valiliği, olayların çıkması için elinden gelen her şeyi yapmaktadır. 16 Eylül’de görüldüğü gibi, meşru basın açıklamamıza güvenlik kuvvetleri müdahale ederek, olayların çıkmasına neden olmuştur. Hatay’da huzur ve güvenliği aldığı yanlış kararlarla bizzat Hatay valiliği bozmaktadır.
Hatay’ın huzurunu güvenliğini yok edenler “Terör kamplarını” Hatay’da açanlardır. Bu topraklara patroit füzeleri yerleştirerek, bizi komşularımızın hedefi haline getiriyorlar.
İşçi Partisi ise ülkemizin huzur ve güven içinde yaşaması için çalışmaktadır. Türkiye’nin huzur ve güvenliği için “Terör kampları kapatılsın, Teröristler sınır dışı edilsin” kampanyası açmıştır. Türkiye’nin komşu ve kardeş Suriye’nin üzerine sürülmesine, bizi İran ile düşman yapacak Patroit füzeleri ve NOTO’ya karşı mücadele etmektir. Bunlar mı ilimizin huzur ve güvenliğini bozmaktadır? Aslında İşçi Partisinin etkinliklerini yasaklayarak, Türkiye’nin huzur ve güvenliğini bozanların eli güçlenmektedir.
Valiliğin bu kararı mücadelemizden alıkoyamaz. NOT’ya, Suriye’ye karşı ve Patroitlere karşı mücadelemiz devam edecektir. Ülkemizin bir maceraya sürüklenmesine, vatanını cumhuriyeti savunan Suriye ile NATO çıkarları için savaşa sürülmesine engellemek bir yurtseverlik görevidir. Halkımızla bu planları bozacak ve AKP Hükümetini yıkacağız.
Valiliğin bu kararı tek başına almadığı ve hükümet, başbakanın baskıları ile böyle hareket ettiğini biliyoruz. Ama bu sorumluluktan kurtaramaz. Bu kararı yok hükmünde sayıyoruz. Gerekli yasal ve idari müracaatların yapacak ve kararın geri alınması için her türlü girişimi sürdüreceğiz.
Partimiz çalışmalarına aynı hızla tempo ile devam edecektir. İşçi Partisi bu tür hukuk yasa tanımız tutumlara boyun eğmeyecektir. Bütün demokratik kitle örgütlerini, Hatay’daki bütün halk örgütlerini ve tüm yurttaşlarımızı bu yasaklama kararını protesto etmeye çağırıyoruz. Aynı zaman da partimizle de dayanışmaya çağırıyoruz.
22 Aralık 2012 Cumartesi günü saat: 12.00. de burada ulus alanında Hatay valiliğinin bu hukuk ve yasa tanımaz tutumunu protesto etmek ve “NATO’YA PATROİTLERE, VE SURİYE İLE SAVAŞA karşı politikamızı açıklayan kitlesel bir basın açıklaması yapacağız. Kadın ve erkek bütün vatandaşlarımızı basın toplantımızı ortak yapmaya ve güç vermeye çağırıyoruz” dedi.

ulusalkanal.com.tr
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×