Suriyeli kadınlardan mesaj var: Erdoğan ve AKP hükümeti yıkılacak

Öncü Kadın'ın Hatay'da yapacağı kardeşlik mitingi dikenli tellerin ötesine geçti. "NATO'ya Patriotlara ve Suriye ile savaşa hayır" sesleri 22 Aralık günü Hatay'ın yanı sıra, sınırın diğer yanından Suriye'den de yükselecek.

Öncü Kadın'ın eylemine Suriyeli Kadınlar Birliği de destek verdi. Suriyeli kadınlar yarın Hatay'daki mitingle eşzamanlı olarak Suriye'nin Lazkiye kentinde miting yapacak. Suriyeli kadınlar ellerinde Türkiye ve Suriye bayraklarıyla ve Türkçe yazılı pankartlarıyla yarın saat 10:00'da Lazkiye Ulusalararası Olimpiyat Stadı'nda olacak.

Miting öncesi Suriyeli kadınlar Türk kadınlara seslendi. Lazkiyeli kadınlar Erdoğan'a öfkeli, ancak hepsi umut dolu ve kararlı. Türk kadınıyla ele ele verince ne teröristlerin, ne AKP hükümetinin ne de Amerika'nın hiçbir şey yapamayacağından eminler. Hepsi Öncü Kadın'a teşekkür ediyor ve müc adele ateşini söndürmeyeceklerine söz veriyor.

Gada Al Asaad, Türkiye'nin yurtseverlerini hapse atan Erdoğan'a karşı, Büyük Ortadoğu Projesi'yle bölgemeizi parçalamak isteyen Amerika'ya karşı Türk kadınıyla birlikte mücadele edeceklerini söyledi. Al Asaad, "Erdoğan kötülükte birinci. Gazetecileri, vatanseverleri, namuslu siyasetçileri tutukluyor, hapishanelere atıyor. Erdoğan demokrasiden bahsediyor, ama Erdoğan kaldıkça Türkiye'de demokrasi de olamayacak. Şimdi biz Türk halkıyla aynı mücadele içindeyiz. Biz iki halk emperyalizme, Amerika ve İsrail'in Büyük Ortadoğu Projesi'ne karşı duruyoruz. Bilmelisiniz ki bu sorun Suriye'den tüm komşularına yayılacak. Ama biz buna izin vermeyeceğiz, hep birlikte kaşrı duracağız. BOP'a geçit vermeyeceğiz. Ellerimiz sevgide, dostlukta ve kardeşlikte birleşecek, ele ele vererek tüm sorunları çözeceğiz" dedi.

Suriyeli Kadınlar Birliği'nden Nabi Eskandarani, iki ülkenin kadınlarının birlikte mücadelesi karşıdında AKP hükümetinin dahi duramayacağını vurguladı.
Nabi Eskandarani, "Biz kadınlar doğruluk, namus ve şeref yolunda yürüyoruz. Barış için, vatanımız için hep birlikte çalışacağız. Türk kadınının Erdoğan hükümetine karşı duruşunu unutmayacağız. Onlara biz de destek vereceğiz ve sonunda Erdoğan gidecek. Kalan biz olacağız, Türk kadınıyla yan yana duracağız" dedi.

Munat El Hayyar, hükümetlerin geçici, halkların kalıcı olduğunu söyledi. El Hayyar, "Bizim Türk halkıyla tarihimiz bir, coğrafyamız bir. Biz komşuyuz. Hükümetler düşmanlık edebilir, ama biz düşman değiliz. Hükümetler gidicidir, kalıcı olan biziz." dedi. Başbakan Erdoğan yüzünden çok kadının dul, çok çocuğun yetim kaldırığını belirten El Hayyar, artık ne Türk kadınının ne de Suriye kadınının şehit eşi veya şehit annesi olmak istediğini söyledi. El Hayyar, "Biz Türkiyeli ve Suriyeli kadınlar olarak şehit şehit annesi ve şehit eşi olmak istemiyoruz. Hem şimdi hem de gelecekte Türk kadınıyla yan yana duracağız. Türk kadını kardeşlik ve barış için çalışıyor. Asıl siyaseti işte bu kadınlar yapıyor.

Lema İsbir'e göre, Erdoğan'ın hedefinde yalnızca komşu ülkeler yok, Erdoğan'In asıl hedefi laik Türkiye Cumhuriyeti. AKP hükümetinin yıkılacağını vurgulayan İsbir şöyle konuştu: Hem Suriye hem de Türkiye halkı için mücadele eden bu kadınlara çok teşekkür ediyorum. Onlar Erdoğan'a ve onun düşmanca politikalarının karşısına dikiliyor. Erdoğan yalnızca komşularına düşmanlık etmiyor, bizzat laik Türkiye Cumhuriyeti'ni hedef alıyor. Biz Suriye ve Türkiye kadınları gelecek nesillere örnek olacak. Bu coğrafyadda kalıcı olan biziz, AKP hükümeti değil. AKP hükümeti yıkılacaktır.

Doktor Leyla Tavil, Suriyeli kadınlarla birlikte mücadele eden Türk kadınına teşekkür etti.Tavil, "Erdoğan sınırlara yeniden mayın döşüyor, iki halkı birbirinden uzaklaştırmaya çalışıyor. Ancak gerçek bu değil. Biz kardeşiz, akrabayız, komşuyuz, hemşehriyiz. Türk kadınlarına çok teşekkür ederiz, çünkü bu mücadelede bizimle yan yana duruyorlar. Türk kadını çok akıllıca hareket ediyor. Onlara çok teşekkür ederiz. Bizim birliğimiz devam edecek." dedi.

Bir başka Suriyeli kadın ise Erdoğan'a oldukça öfkeli. Onun henüz birkaç yıl önce, Suriye ile iyiken verdiği sözleri unuttuğunu söylüyor. Öncü Kadın'a ise teşkkür ediyor, Türk kadınının kahraman olduğunu söylüyuor: Türk kadınına çok teşekkür ederim. Bizimle yan yana duruyorlar. Aklı selimle hareket ediyrolar ve gerçek kahramanlar onlar! Hem bir kadın, hem bir eş, hem de bri anne olarak diyorum ki Erdoğan'ın bu siyasetini kabul etmiyorum ve buna karşı duracağım. Erdoğan, Batı'nın planlarını bir ödev gibi yerine getiriyor. Buradan, Ulusal Kanal'dan Erdoğan'a sesleniyorum: Erdoğan hatırlıyor musun, sen ne dedin? "Eğer Suriye kuvvetli olursa, Türkiye de kuvvetli olacak" demedin mi? Bu sözleri neden söyledin. Erdoğan'ın vicdanına sesleniyorum. Onun uyuyan vicdanı bir gün uyanacak ve Suriye gerçeğini görecek. Ben ve tüm Suriyeli
anneler Türk kadınlara çok teşekkür ediyoruz. B,iz Suriye halkı hükümetimizin arkasındayız. Cumhurbaşkanımız Doktor Beşar Esad'ı seviyoruz ve onunla şeref duyuyoruz.

ulusalkanal.com.tr

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×