Cumhuriyetin köylüsü ölümle tehdit ediliyor

Seza Özdemir
Ağalıkla mücadele eden Arslanoğlu köylüsü, ağanın adamlarınca ölümle tehdit ediliyor.
Köyün muhtarı Mehmet Tanrıkulu, ağanın adamlarından ölüm tehdidi aldı. Ağanın adamları, akrabası aracılığıyla Mehmet Tanrıkulu'na haber gönderdi. "Bu aralar işimize çok karıştı. Ya biz onu, ya o bizi öldürecek" dedi.

Muhtar Mehmet Tanrıkulu, bu tehdidin köyün toprak mücadelesindeki önderi Muhyettin Öksün'ün hala yakalanmayan katilleri tarafından yapıldığını bildirdi.


(Tanrıkulu, köye okul yapmaya giden üniversiteli gençlerle)

Köyün ağalıkla mücadelesinin önderi Muhyettin Öksün, 17 Temmuz 2008 yılında ağanın adamları tarafından Bismil yolunda katledilmişti. İki zırhlı araçla Bismil yolunda ağanın 8 adamı tarafından takip edilen Öksün'ün aracına yaylım ateşi açıldı. Karşılıklı yaşanan çatışmada Muhyettin Öksün ve yeğeni Ömer Öksün olay yerinde hayatını kaybetti.
Açılan davada katiller tespit edilmesine rağmen; bunlardan sadece ikisi, Mustafa Karaman ve Nadir Kaplan için 8 Aralık 2011 günü hapis cezası verildi.

Olayda yer alan diğer kişiler; bugün de köyün muhtarı ve İşçi Partisi MKK üyesi Mehmet Tanrıkulu'nu ölümle tehdit ediyor.(Ağalıkla mücadele eden Arslanoğlu Köyü Muhtarı MehmetTanrıkulu, Mehmetçiklerin şehit olduğu haberi üzerine evini balkonuna bu pankartı asmıştı- 25 Haziran 2010)

ulusalkanal.com.tr


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
bir dost 3 yıl önce

texas mı burası? ah pardon diyarbakırmış.