Abdüllatif Şenerden Ezber Bozan açıklamalar


Abdüllatif Şener, Tayyip Erdoğan’ı kendi sözleriyle vurdu.

Öcalan’la müzakereler konusunda Ulusal Kanal’a zehir zemberek konuşan Şener “daha önce görüşme yaptığımızı ispatlamayan müfteridir, şerefsizdir diyen başbakan, müzakere yapıldığını kendisi açıkladı. O zaman başbakana soruyorum kim müfteridir? Kim namussuzdur? Kim Şerefsizdir?” dedi.

Ulusal Kanal’da yayınlanan Ezber Bozanlar programına katılan Eski Devlet Bakanı ve Eski Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener gündeme ilişkin sert açıklamalar yaptı. Öcalan’la müzakereler konusunda başbakanı tutarsız olmakla eleştiren Şener, Tayyip Erdoğan’ı kendi sözleriyle vurdu.

İşte Şener’in açıklamaları:

OY AVCILIĞI: “İDAM” “DOKUNULMAZLIK” “MÜZAKERE”
Benim gördüğüm kadarıyla sadece süreci idare ediyor. Yani Başbakan ülkenin sorunlarına odaklanmış değil, doğrudan doğruya kendi geleceğine odaklanmış durumda. Kendi konumuna, kendi çıkarlarına ve kendi geleceğine odaklanmış durumda. Yakın bir süre öncesine kadar idamdan bahsediyordu. idamdan her bahsettiğinde Öcalan’ım adını anıyordu. Kamuoyunda sanki bir idam senaryosu hazırlanıyor intibaı veriyordu. Bunu haftalarca kullandı. arkasından dokunulmazlıklara geçti. “Terör örgütüyle kucaklaşanların dokunulmazlıklarını elbette meclis kaldıracaktır. ‘Yargı da gerekeni yapacaktır’ dedi. Ancak şimdi görüyoruz ki bir taraftan “idam” diye bağırırken, bir taraftan “dokunulmazlıkları kaldıracağım” derken el altından da görüşmeler yapıyormuş. Bu görüşmelerin yapıldığını önce başbakan kendisi açıkladı.  Buradan okunması gereken şey şudur. Başbakan doğrudan doğruya seçmene oynuyor. ‘İdam’ derken bir kesim seçmene hitap ediyorsa yine ‘müzakere’ derken başka bir seçmen kesimine hitap ediyor. Bir taraftan ülkeyi ayrıştırıyor. Ayrıştırdığı insanlara farklı şekilde seslenerek oy toplamaya çalışıyor. Çünkü önümüzde seçimler var. Ben somut bir şey çıkacağını sanmıyorum.

“BAŞBAKANA SORUYORUM: KİM MÜFTERİDİR? KİM NAMUSSUZDUR? KİM ŞEREFSİZDİR?”

Oslo görüşmeleri ortaya çıktığı zaman başbakan dedi ki “hükümetin doğrudan ya da dolaylı müzakere yaptığını ispatlamayan şerefsizdir, namussuzdur, müfteridir diye konuştu… Şimdi de kendisi İmralı ile müzakereler devam ediyor diyor. Arkasından İmralı kelimesini de yumuşattı Ada diyor.Peki o zaman kim müfteridir? Kim namussuzdur? Kim şerefsizdir? Bundan hesap soran da yok…

“DEVLET ADAMI GİBİ OLMAK ZORUNDASIN”

Sen bir kere bir konuyu çözmek için tutarlı olmak zorundasın,  makul olmak zorundasın. Mantıklı olmak zorundasın. Devlet adamı gibi olmak zorundasın. Bunların hiçbiri yoksa ne halka güven telkin edebilirsin ne kurumlara güven telkin edersin. Seni dinleyenler altından ne çıkacak diye pusuda bekler. Dolayısıyla ben bu süreçlerden bir şey çıkacağı ihtimalini uzak görüyorum başbakanın tavrından dolayı. Başbakan sadece oy toplamaya yönelik olarak tavır sergiliyor.


ulusalkanal.com.tr

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
türkiye aşığı @Yaşar Sarıkahya 2 yıl önce

eee bu ampul işte.şerefsizlk-namussuzlk yapacak birgün bitecek.umarım tez zamanda biter

Misafir Avatar
fatih şekerci 2 yıl önce

bu tayyib ve türevleri vatana millete dine -hep geçmş hükumetlere yükleniyorya- onlardan daha şerlidr.hiç olmazsa onların rengi belli.bu 2 yüzlü.2 yüzlülük kimin alameti malum....

Misafir Avatar
Martin Gueden 2 yıl önce

bir devlet adamı güvenini verdi; eminim buna saygı duymayan, hatta katılmayan aydın, akademisyen, üniversiteli, sanatçı, yurtsever hiç bir vatandaş, türk oğlu türk'üm diyen hiç bir türk vatandaşı yoktur, dini, ırkı, soyu, sopu ne olursa olsun.

Misafir Avatar
Martin Gueden 2 yıl önce

gülü seven dikenlerinede katlanır; uzaktan gülün kokusuda alınamaz üstelik. milletini seven, ülkesinide sevmeli, sevdiğini içinde yaşayan ne mutlu türk'üm diyebilenlere, üniversitelilere, aydınlara, akademisyenlerede kulak vermeli. sadece ab & abd'den elenlere kulak verilmesi yetmez. ayrıca, 2+2=4 eder diyenlerede, ısrar ile, hayır, 5 eder deyip, kopartılıp, atılamaz. niçin 4 ettiğinin açık oturumlu tartışmasına her akıllıyım diyen katılmalıdır.

Misafir Avatar
Ali Cilli 2 yıl önce

abdullatif şeneri hayranla izlemekteyiz.dünyanın yetiştirdiği ender insanlardan biridir.insanı ve hakkani bir ulvi zattır.

Misafir Avatar
sydneyden turan 2 yıl önce

benim gencligimde birisine serefsiz dediginiz an cinayet cikardi bu bahceli ile erdogan arasinda iltifat olarak kabul ediliyor ne gunlere kaldik yarabbi......

Misafir Avatar
Yaşar Sarıkahya 2 yıl önce

satılık malın ne şerefi nede namusu vardır!

Misafir Avatar
özkan yılmaz 2 yıl önce

sayın şenerin anlattıklarına son derce katılıyorum ..bu gune kadar gelmşi gecmiş en buyuk devlet adamlarından biridir