SGK tasarısı Meclisten geçti!

SGK Kanunu'nda değişiklik yapan tasarı dün akşam saatlerinde Meclis Genel Kurulu'ndan geçerek yasalaştı. Yeni yasayla, milletvekilleri ve gazetecilerin 2008 yılında kaldırılan yıpranma hakkı geri verildi.

Yıpranma payının verilmesiyle beraber gazeteciler 4 yıl erken emekli olabilecek. Yasa ile emekli milletvekillerine de bir ayrıcalık tanındı. Memur emeklileri ile SSK ve Bağ-Kur emeklisi milletvekileri arasındaki fark kaldırıldı. SSK ve Bağ-Kur emeklisi milletvekillerinin 2 bin lira olan emekli maaşları 6 bin liranın üzerine çıktı. TBMM'den geçen yasaya göre; terör gazileri, Kore, Kıbrıs ve İstiklal savaşı gazileri kamu hastanelerinden sevk almadan özel hastahanelerde fark ücreti ödemeksizin tedavi olabilecek.

Yasayla pirim borçları ile ilgili de düzenleme yapıldı. Buna göre, prim borcu olduğu için bir yakının üzerinden doktora giden Bağ-Kur'lular, SGK tarafından çıkarılacak borçları ödemeyecek.

ulusalkanal.com.tr
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
resat erdem 2 yıl önce

aşayı okudum uyarı eee ne yazmamı bekliyorsunuz

Misafir Avatar
ethem 2 yıl önce

yazık yaaaa, işçiyi, emekçiyi kim sallar... millet vekilleri iyi yaşamalı... bizi temsil ediyorlar.. askeri ücret bırakın yoksulluk sınırını, açlık sınırının altında.. yazıklar olsun...

Misafir Avatar
Ali 2 yıl önce

helal olsun size çok iyi çalışma yaptınız. doğmamış yetim hakını yemek askari ücretiçok görmek bilsinlerki allahkatinda tektek hesapvereceklerdir.inşallah allah bu dunyadahesap sorar.

Misafir Avatar
ayhan ekmekci 2 yıl önce

bu ülkede bir tek millet vekillerinin yaşama hakdkı var yazıklar olsun

Misafir Avatar
Elif Erecek 2 yıl önce

"ssk ve bağ-kur emeklisi milletvekillerinin 2 bin lira olan emekli maaşları 6 bin liranın üzerine çıktı."

aynı zam oranı neden emeklilere de yapılmıyor ? babam 780 lira emekli maaşı alıyor oda devlete vergisini ödedi,hizmet etti bu nasıl bir adalet ?? üstelik tasarı çok kısa sürede yasalaşmış zavallı emeklilere üç kuruşluk zam veriliyor oda binbir zorlukla..

Misafir Avatar
onur 2 yıl önce

allah o paraları sizlere yemeyi nasip etemesin ihşallah

Misafir Avatar
melek can 2 yıl önce

haram zıkkım olsun bir dk da kazandıkları bu maaşlar çocuklarından torunlarından bile çıksın kan irin olarak.hakkımı helal etmiyorum bu dünyada gücümüz yetmez bunlara ahiret alacağım olsun.

Misafir Avatar
Hanifi yalcınkaya 2 yıl önce

tüyü bitmemiş yetimin hakkını bogazınızda kalır işallah eliniz görsünde cebiniz görmesin