İzmir‘de TÜMTİSe üye 6 işçiye silahlı saldırı
Günay Çörtük

AKP iktidarıyla yükselen “sendikalı oldu işten atıldı” haberleri şiddet boyutuna taşındı, işçi örgütlenmesinde bu kez silahlar konuştu.

Öz Şen İzmir Nakliyat Ambarı'nda çalışan TÜMTİS sendikasına üye 3 işçi sendikalı olduğu için işten çıkarıldı. Sendikaya üye 8 işçi de işverenin baskısına maruz kaldı.

Bunun üzerine sendika temsilcileriyle birlikte işverenle görüşmeye giden işçiler, işverenin tuttuğu silahlı ve sopalı bir kalabalık tarafından karşılandı.

Silahların patladığı olayda 6 kişi yaralandı.

Öz Şen Nakliyat'ın eli silahlı elemanları sendikacı sanarak bir sivil polisi de darpetti.
“Arkadaşlarımız konuşmak isterken 15 kişi ellerinde sopalarla arkadaşlarımıza saldırdılar ve bir meydan kavgası yaşandı. Kavga neticesinde bir arkadaşımız yaralandı, sivil olduğu için bizden sanılarak bir polise mukavemetleri olmuştu, kafası kırıldı, yaralanmıştı. Tabi polisin araya girmesi, gaz sıkmasıyla kavga yatıştı.”

Olayın ardından Türk-İş’e bağılı Sendika başkanları ÖzŞen Nakliyat yetkilileriyle görüştü.

Türk-iş 3. Bölge Temsilcisi Hüseyin Karakoç, mücadelenin devam edeceğini söyledi.

TÜMTİS İzmir Şube Başkanı Şükrü Günseli da işçiler işine dönünceye kadar direnişe devam edeceklerini vurguladı.
“Şiddet ve zorla bizi sindirme hesapları var o da olmayacak. Biz burada artık direnişimizi başlatacağız ki başlattık. İşçi arkadaşlarımız, çalışan arkadaşlarımız işe dönünceye, burada sendikalı düzen kuruluncaya kadar biz bu direnişi sendikamız ve üyelerimizle sürdüreceğiz.”

Ağır yaralı olan işçinin hayati tehlikesi bulunmuyor.

ulusalkanal.com.tr

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
emekçi arkadaş 2 yıl önce

işyerinde yeniden olaylar gelişmekte ve bir çok işçi kardeşlerimiz yavaş yavaş gerçekleri görerek sendikalı olmaya başlamışlardır bilginize...

Misafir Avatar
m,ali ayaz adana 2 yıl önce

yaralı arkadaşlarımıza acil şifalar dilitorumb bunu yapanları şiddetle kınıyorum sendika yasalhakımız söke söke alırız bunuişveren böyle bilsin

banner631

banner632