BMC işçileri ayakta

BMC’de 10 aydır maaş alamayan işçiler artık isyan etti.

İzmir'de 4 şeritli yolu trafiğe kapattı.

8 ay süren eylemin ardından üretime tekrar başlayan BMC işçileri, verilen sözlerin aksine 31 Ocak’ta maaşların ödenmemesi nedeniyle bugün yeniden iş bıraktı.

İzmir Pınarbaşı’nda bulunan fabrika önünde eylem yapan işçilerin, işverenin yanı sıra AKP iktidarına da öfke büyüktü.

İşçiler Ulusal Kanal’ı sahiplenirken diğer televizyon kanallarına ise tepki gösterdi.
“Bir tane dana yola çıkıyor dört gön boyunca haberini yapıyorlar o hayvan kadar da değerimiz yokmu? İstemiyoruz diğer kanalları Ulusal Kanal dışında.”

Türk Metal Sendikası İzmir 1 No’lu şube Başkanı Halil İbrahim Tosun, BMC yönetimin verdiği sözleri yerine getirmediğini söyledi.
“Geçen hafta genel başkanım holdingin başıyla, Kara Mehmet ile bir görüşme yaptı. Orada vermiş olduğu söz, ayın 31’i itibariyle herhangi bir sıkıntı olmadığı 5,5 milyon paraya tekamül ettiği işçi ve memur maaşlarının, onun günü gününe yatırılacağını söyledi. Kim söyledi? Kara Mehmet söyledi. Kime söyledi? Teşkilatın başına söyledi. Gerçekleşti mi? Gerçekleşmedi.”

Tosun, işçilerin mücadelesinin haklılığına dikkat çekti.
“Birazdan da çatıya çıkarlar, birazdan da kendilerini yakarlar, 10 aydan beri maaş almayan adam ne yaparsa yapar. Yapacak bir şey yok. Emniyet karşı karşıya gelecekmiş, su sıkacakmış, çokta umurumda değil artık bu saatten sonra. Adam zaten canı yanmış, evine icra gelmiş, sıkıntı hat safhada.”

İşçilerin eylemiyle askeri ve polisi mayınlı tuzaklardan korunmasını sağlayan kirpi üretimi de durduğunu belirten Tosun; “Biz ürettiğimiz araçla gurur duyuyoruz. Ürettiğimiz araçtan dolayı askerimizin şehit olmaması bize gurur kaynağı oluyor. Buradakilerin birçoğunun evladı asker, asker babası.”

ulusalkanal.com.tr

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Emre Acar 2 yıl önce

ne yazık ki bunlardan çok var,işçisinin maaşını ödemeyenler artıyor git gide,nedeni taraflı yargı, taraflı polis, taraflı medya.bu işçilerin arasında bir torba kömüre oyunu satanlar da var eminim ki, şimdi çıkan tablodan sonra tercihleri aynı kalacak mı onu merak ediyorum.

Misafir Avatar
ergül topcu 2 yıl önce

sadece türkiyeyi çok güzel böldü tayyip kara memette gazeteleri satın almış bu dünyanın öbür tarafıda var verdiğiniz maaş sizin bir öğün yemek paranız hakaretin alasını hak ediyorlar