Ece Temelkurandan İlhan Selçuk ve Deniz Yıldırım İtirafı

Birgün yazarı Ahmet Meriç Şenyüz, Ece Temelkuran'la bir ropörtaj yaptı. Gazetecilik bilinciyle ve biraz da özeleştiri yaparak sordu: "İlk tutuklananlar Nedim Şener ve Ahmet Şık değildi. İlhan Selçuk ve Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Deniz Yıldırım tutuklandığında seyirci kalmadık mı? İşte bu soruya Temelkuran itiraf niteliği taşıyan bir yanıt verdi…

"Olağanüstü bir kafa karışıklığı vardı İnsanları o kadar korkuttular ki, bizim de başımıza bir şey gelecek, biz de entelektüel camiadan aforoz edilirsek bizim de başımıza ne gelir diye. O kadar çok korkuttular ki, insanlar seslerini çıkartamadılar."

Ece Temelkuran'ın bu cümlelerinin ardından "entelektüel camiaya" yaptığı tanımlamada dikkat çekti:

"(…)insanlar İstanbul'daki yıldızların yaratıldığı çevreden aforoz edilmemek için o kadar çok uzun süre sustular ki… İşte bugün 104 gazetecinin tutuklu olduğu duruma geldik."

ulusalkanal.com.tr

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
antiemperyalizm 3 yıl önce

ece temelkuran ya da diğerleri tıpış tıpış anlayacaklar neyin ne olduğunu ve bir gün işler değiştiğinde, rüzgar tam tersine döndüğünde bile benim şahsen kendilerine artık saygı duymam, görüşlerini dikkate almam asla söz konusu olamaz. biz bu sürede saflık görüntüsü altında ihaneti de gördük. ayrıca eminim ece hanım halen amerika'nın kurduğu kukla devleti ukkth kapsamında değerlendiriyordur.

Misafir Avatar
yılmaz erdil 3 yıl önce

eeee ece hanim o gazetecilere destek verirseniz isten kovulursunuz, kovulursaniz
arabaniza benzin koyamaz havuzlu sitelerde oturamaz fransa da tatil yapamazsiniz

Misafir Avatar
güleryüz de kim!? 3 yıl önce

ahmet meriç şenyüz olmasın... bu arkadaş bir de eski ulusal kanal çalışanı, adını yanlış yazmak şık değil...