Sabahattin Önkibar: Org. Necdet Özel tutuklanacak”

AKP'nin malum, iktidarını borçlu olduğu Paxamericana'ya taahhütleri vardır. TSK'nın ABD çıkarları doğrultusunda kullandırılması bu taahhütlerin en önemlisidir.

ABD TÜRKİYE'Yİ CEPHE FİGÜRÜ YAPACAK

Artık herkesçe biliniyor Irak'tan askerini çeken ABD'nin TSK'yı Ön Asya ya da Ortadoğu'da cephe figüranı ya da malzemesi olarak kullanmak istediği ortadadır.
Ancak ne var ki Türk Silahlı Kuvvetleri ABD'nin ardına takılıp Mehmetçiği Arap Çöllerine gömmek istemiyor ki, bu bakışı ve duruşunu yakın geçmişte Orgeneral Necip Torumtay'ın istifa etmesiyle eylemli olarak ortaya koymuştu!
İşte TSK üzerinde estirilen korku rüzgarlarının bir başka amacı generallere ABD'nin istekleri doğrultusunda boyun eğdirilmesidir!

ASKERE KORKU SALMA OPERASYONU VAR

MGK'da askerlerin Suriye'ye müdahale yanlış olur görüşünü dillendirmesinin hemen sonrasında İlker Başbuğ'un tutuklanması hiç kuşkunuz olmasın askere korku salma operasyonudur!

NECDET ÖZEL TUTUKLANACAK


Başkent'in öbür yakasındaki fısıltılara göre Genelkurmay Başkanı Necdet Özel Suriye'ye müdahale karşıtı duruşunu değiştirmez ise Uludere bombalaması bahane edilerek hakkında dava açılacak ve belki de tutuklanacaktır.
Soruşturmanın bir türlü bitmemesini buna yorumlayanlar var!
İyi ama bu fısıltılar şayet doğru ise böyle bir devlet yönetimi olur mu?
Ben Necdet Paşa'nın asla ve kat'a böyle bir şantaja boyun eğeceğine inanmıyorum! 

ulusalkanal.com.tr

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Ahmet Celal 3 yıl önce

bu yazın www.yenimesaj.com da yayınlandı. kaynak orası.

Misafir Avatar
Hüseyin Erikli 3 yıl önce

bu yazı nerede çıkmış,kaynağı yok mu yazının ?

Misafir Avatar
Sevgin Gemici 3 yıl önce

ttüm generalleri iceri tikip baskomutan abdullah gül'ü ordunun basinda savasa gónderebiliriz veya o taahhútleri veren basbakan ordunun basinda savasa gidebilir.halkimizin savas istemedigine kulaklarini tikayip uzaktan gelen seslere aciyorlar.