CHPli Tezcan ve Günaydın Fethullah Gülene bağlı işadamlarının davetlisi

Fethullah Gülen'in Orta Asya ve Türkiye'deki iş çevrelerini Amerika'ya bağlama etkinliğine CHP de dahil oldu. CHP Genel Başkan Yardımcıları Gökhan Günaydın ve Bülent Tezcan, Türk-Amerikan Konvansiyonu adlı toplantıya katılmak üzere Washington'a gitti.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen etkinliğin düzenleyicisi Gülen cemaatinin kurduğu kısa adıyla TUSKON olarak bilinen Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu. Washington'daki etkinliğin sponsorlarıysa iki devlet bankası. Kısa süre önce adından Türkiye Cumhuriyeti ibaresi çıkarılan Ziraat ve Halk Bankaları. Bankaların dışında Türk Hava Yolları ve Today's Zaman gazetesi de sponsorlar arasında.

Gülen grubunun düzenlediği konvansiyonun konuşmacıları da dikkat çekici. Bunlardan biri, Türkiye'yi zora sokan Wikileaks kriptolarında adı sık sık geçen Amerika'nın eski Ankara büyükelçisi Ross Wilson. Ayrıca Türkiye'nin Suriye üzerine sürülmesi projesini sürekli gündemde tutan Amerikan düşünce kuruluşlarının da temsilcileri TUSKON'un forumunda söz alıyor.

Gülen'e bağlı işadamları grubunun düzenlediği konferansta CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın da konuşacak. Günaydın Washington'a yola çıkmadan önce yaptığı açıklamada anayasadan Kürt sorununa kadar pek çok konuda temaslarda bulunacaklarını dile getirmişti.

ulusalkanal.com.tr

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ERDiNC ÜNLÜ 2 yıl önce

ABD SOLCULARI
Nato solculari, Amerikan solculari, karsi devrimciler, numarali cumhuriyetciler, numaraci cumhuriyetciler, ikinci cumhuriyetciler, sahte Atatürkcüler, sözde Atatürkcüler, Atatürk istismarcilari; büyük Atatürk arkadan hancerlenirken sessiz kalan, riza gösteren ikiyüzlü sahtekarlar; gericiler, yikicilar, bölücüler!Fetosun halihazir müridleri ve muhtemel mürid adaylari!

Türk secmeni size iyi bir ders verecek. Barajalti olacaksiniz. Sonra da tabela partisi. Fetosa da söyleyin, son gülen iyi güler.

Türklüge savas acan hainlere inat, Ne Mutlu Türküm Diyene

Misafir Avatar
. 2 yıl önce

vay vay vay gülen chp ye el attıysa ülkeyi chp de yiycek desenize adam neye el atarsa cumhuriyetimizden bi parca daha gidiyor

Misafir Avatar
önce vatan 2 yıl önce

şi̇mdi̇ki̇ c.h.p i̇le akp.ni̇n ne farki var