Türkiye, Avrupa Birliği’ne üyelik başvurusunu derhal geri çekmeli ve Gümrük Birliği’nden çıkmalıdır!

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep 1. Sıra Milletvekili Adayı Mehmet Bedri Gültekin Avrupa Parlamentosu'nda alınan aldığı “Ermeni Soykırımı” kararı üzerine bir basın toplantısı yaptı.

Türkiye, Avrupa Birliği’ne üyelik başvurusunu derhal geri çekmeli ve Gümrük Birliği’nden çıkmalıdır!

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep 1. Sıra Milletvekili Adayı Mehmet Bedri Gültekin'in yaptığı açıklama şöyle;

AKP Hükümeti’ne sesleniyoruz: AP’nin aldığı karara verilecek tek bir yanıt vardır:
Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne yaptığı üyelik başvurusunu derhal geri çekiniz ve Gümrük Birliğinden çıktığımızı ilan ediniz.

Değerli basın mensupları
Avrupa Parlamentosu emperyalist ve tarihsel bir yalan olan Ermeni soykırımı iddiasını dün yeniden karar haline getirdi.
Avrupa Birliği bu kararıyla, hukuk tanımadığını ve gerçeklerle ilgisi olmadığını bir kez daha ortaya koymuştur. Bilindiği üzere daha üç ay önce Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile İsviçre Devleti arasındaki davayı karara bağlarken, “1915 olaylarının soykırım olarak nitelenemeyeceği” yönünde karar almıştı.
Avrupalı parlamenterler almış oldukları kararla, kendi mahkemelerini bile dinlemeyen kanunsuzlar olduklarını göstermişlerdir.

Saldırıya çanak tutanlar
Avrupa, bir emperyalist ülkeler topluluğu olmasının gereğini yapmaktadır. Bizim açımızdan önemli olan, böylesine bir fütursuzca karar alınmasını mümkün kılan nedenler üzerine düşünmek ve gereğini yapmaktır.
Avrupa Parlamentosu, söz konusu karar metninde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu’na teşekkür etmektedir.
Hatırlanacağı üzere, geçen yıl Recep Tayyip Erdoğan ile Ahmet Davutoğlu yayınladıkları mesajlarla, 1915 yılında Ermenilerin yaşadıkları “acılardan” dolayı duydukları üzüntüleri ifade etmişlerdi.
Emperyalistler Türkiye’ye yönelik küstahça saldırıda bulunma cüretini işte bu tutumlardan almaktadırlar. 1915 yılında olup bitenlerden dolayı özür dileyen Tayyip Erdoğanlar emperyalistleri cesaretlendirmektedirler.
Keza 1915 yılında olanları soykırım olarak niteleyen bir kişiyi, İstanbul 2. bölgeden liste başı yapan Ana Muhalefet Partisi de Avrupa Parlamentosunun saldırısına çanak tutmuştur.

Emperyalizmin gerçek amacı
Ermeni soykırımı iddiaları, tarihe ait bir gerçeği ortaya çıkarma kaygısının sonucu değildir. Bugün Irak ve Suriye’yi kan ve ateşe boğanlar, Türkiye’yi de kanlı çatışmaların içine atmak, bölmek ve sömürgeleştirmek peşindedirler. Ermeni soykırımı yalanı bunun için piyasaya sürülmektedir.
Papa’dan hemen sonra AP’nin aldığı karar, Türkiye’ye yönelik Haçlı saldırı kampanyasının bir parçasıdır.
Gerçek amaç, Türkiye’nin topraklarının bir kısmını kopararak bölgede 2. İsrail’i hayata geçirmektir. ABD’nin başkan adaylarından Rand Paul daha geçenlerde; “Türkiye’den de toprak alarak Kürdistan’ın sınırlarını ellerimle çizeceğim” diyerek, Avrupa Parlamentosu’nun aldığı kararın gerçek hedefinin ne olduğunu açıklıkla ortaya koymuştur.

Değerli basın mensupları,
Vatan Partisi olarak emperyalist yalanlara karşı mücadele ediyoruz. Ermeni soykırımı iddiası emperyalist ve tarihsel bir yalandır. Biz yüzyıl önce soykırım yapmadık, emperyalizmin sömürgeleştirme saldırısına karşı vatanımızı savunduk.
Bu gerçeği yıllardır Rus ve Ermeni arşivlerinde yaptığımız çalışmaların sonucunda gün ışığına çıkardığımız binlerce belge ile kanıtladık. Avrupa ve Amerika başkentlerinde yürüttüğümüz mücadeleler ile gerçeği anlattık. En sonunda Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi verdiği kararla, “Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır” diyen Genel Başkanımız sayın Doğu Perinçek’i haklı bulduğunu hükme bağladı.
Vatan Partisi, emperyalist saldırı ve yalanlara karşı vatanımızı savunmaya devam edecektir.
AKP Hükümeti’ne sesleniyoruz: AP’nin aldığı karara verilecek tek bir yanıt vardır:
Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne yaptığı üyelik başvurusunu derhal geri çekiniz ve Gümrük Birliğinden çıktığımızı ilan ediniz.
Fotoğraf: Ali Vefa Yurdal/ gaziantephaberler.com
ulusalkanal.com.tr
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
vatansever - 2 yıl önce
dogru söylüyorsun ,o üc partili kardesler kendi hesaplarin pesindeler !!!!