Türkiye Gençlik Birliği: Fethullahçı terör örgütü üniversitelerden temizlensin

Türkiye Gençlik Birliği, 15 Temmuz’da ABD destekli FETÖ kanlı darbe girişimini protesto etti. Birliğin Genel Başkanı Çağdaş Cengiz, “Tüm kurumlarda olduğu gibi üniversitelerde de FETÖ’cüler temizlenmeli” dedi. Cengiz, siyasi parti ve kitle örgütlerine de teröre karşı birlik çağrısı yaptı.

Türkiye Gençlik Birliği: Fethullahçı terör örgütü üniversitelerden temizlensin

Türkiye Gençlik Birliği (TGB), Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü önünde “Fetullahçı Terör Örgütü Üniversitelerden Temizlensin” başlığıyla bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Türkiye Gençlik Birliği adına basın açıklamasını gerçekleştiren TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz, Türk gençliğinin ve üniversitelilerin fikirlerini ve kararlılığını ifade etmek için Ankara Üniversitesi önünde toplandıklarını belirterek “15 Haziran 2016 tarihi itibaren yaşanan Amerikancı, Fetullahçı darbe girişiminin gençlik olarak tamamen karşısında” olduklarını söyledi.

Fetullahçı örgütlenmenin devlet içine sızdığını dile getiren Çağdaş Cengiz, “örgütlenmenin devlet içerisine sızmak, sınav sorularını çalmak suçlarını işlerken, oradaki kadrolarını devlete yerleştirmek için bir basamak olarak akademi dünyasını kullandığını” söyledi.

“Üniversiteler, Atatürk Cumhuriyeti’nin kalesidir. Kaleyi içten fethetmeye kalkanlara izin verilemez.” diyerek sözlerine devam eden Cengiz, “Biz üniversitelerde üniversite gençliğini zincirleyen, aynı Türkiye’yi NATO ile Atlantik cephesi ile zincirledikleri gibi, Türk gençliğini zincirleyen etmenleri biliyoruz. Bunların başında bu FETÖ'cüler, PKK, IŞİD gelmektedir. Bunların üniversiteden temizlenmesi kadar meşru bir eylem yoktur.” dedi.

Türkiye’nin bir yumruk gibi birleşmesini söyleyen Çağdaş Cengiz devletin, milletin ve Mehmetçiğin yanında olduklarını söyleyerek, “Mehmetçiğin yanındayız. Milletimizin yanındayız. Her akşam meydanlarda biz de varız. O meydanlardaTürk devletinin, ordunun ve milletinin Amerikan emperyalizmine karşısında durduğu meydanlarda bizde varız ve biz Amerikan emperyalizmini def edeceğiz, bağımsız Türkiye’yi kuracağız, ülkemizin bölünmesine izin vermeyeceğiz ve üniversitelerde Atatürk gençliğinin Türkiye’nin birliği ve bağımsızlığına sağlamaya çalışan gençliğin sesini daha da gür bir şekilde sağlayacağız.” diyerek sözlerini noktaladı.

Açıklamanın tamamı şu şekilde.

Bugün burada Türk gençliğinin ve üniversitelerin temsilcisi olarak basın açıklamasını gerçekleştiriyoruz. Türk gençliğinin ve üniversitelilerin fikirlerini ve kararlılığını ifade etmek için Ankara Üniversitesi önünde toplanmış bulunuyoruz.

15 Haziran 2016 tarihi itibaren yaşanan Amerikancı, Fetullahçı darbe girişiminin gençlik olarak tamamen karşısındayız. Gençlik olarak ordunun, devletin içine sızmış Fetullahçılarla, Türkiye Gençlik Birliği kurulduğu günden bu yana mücadele etti. Onların ihanetlerini, alçaklıklarını mücadelelerin içerisinde gördü. Ve şimdi Amerika, Amerikancılar, Fetullahçılar Türk-Amerikan kapışmasının en zirve noktasında, 15 Temmuz günü saldırıya geçti. Onun karşısında da Türk Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere Mehmetçiğimiz, polisimiz, devletimiz, milletimiz, gençlik topyekun bu kalkışmanın karşısına geçtik ve Amerika’nın tarihinde Türkiye’de yaşadığı en büyük yenilgiyi yaşattık. Şimdi mücadele, Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) bütün uzuvlarının, devlet ve toplum katında etkisizleştirilmesi aşamasındadır. Bu noktada üniversiteler kritik aşamadadır.

Hepimizin gördüğü, 15 Temmuz akşamı yaşadıklarımız hepsinin altında Amerikancı Fetullahçı örgütlenmenin devlet içerisine sızmak, sınav sorularını çalmak suçlarını işlerken, akademi dünyasını  kullandığını, bu alçakça suçları işlerken oradaki kadrolarını devlete yerleştirmek için bir basamak olarak akademi dünyasını görüyoruz. Bu sebeple akademi dünyasından, üniversiteden Fetöcüler temizlenmelidir. Bunu Türk gençliği olarak, üniversite gençliği olarak hayati önemde görüyoruz. Bunun gerçekleşmesi için yapılacak her eylemin arkasında olacağımızı da ilan ediyoruz.

Üniversiteler, Atatürk Cumhuriyeti’nin kalesidir. Kaleyi içten fethetmeye kalkanlara izin verilemez. Bugün Fetullahçı terör örgütünün tasfiyesi demek, 1945’ten beri Türk ordusunun, devletinin içine sızma yapan Amerikancı gladyonun tasfiyesi demektir. Bu yüzden biz Atatürkçü Gençler, vatansever gençler, devrimci gençler hangi siyasal görüşten olursa olsun, hiç fark etmez, hepsinin birleştiği nokta budur. Amerika’nın saldırısına karşı Türk gençliği bir yumruk gibi birleşecektir.
Üniversite gençliği şu anki durumda, Türkiye’nin birliğinin ABD emperyalizmi karşısında Türk gençliğinin birliğinin her şeyden önemli olduğunun farkındadır. Bu birliği sağlamanın en önemli yolu da FETÖ, PKK ve IŞİD gibi terör örgütlerinin çökertilmesidir.

Türkiye’yi bölmeye, ülkemizi karanlığa boğmaya yeminli emperyalistler, piyonları, FETÖ, PKK ve IŞİD aracılığıyla saldırılarını sürdürecektir. Bugün Türkiye’yi birleştirmek esas meseledir. Türkiye’nin birliğini sağlamak için bölücü terör yapıları çökertilmelidir.

Bunun sağlanması için bugün hiçbir dar grupçuluğa yer yoktur. Bu terör yapılanmalarına karşı hükümetten siyasi partilere, kitle örgütlerine kadar bu terör yapılarının çökertilmesine karşı ortak tutum alınmalıdır. Bunun için hükümete büyük bir iş düşüyor. Bu uygulamaların gerçekleşmesi sırasında hukuk uygulanmaldır. Türk hukuku daha önce olduğundan daha titiz biçimde uygulanmalıdır. Uygulanacağına da inanıyoruz. Çünkü bu bir zorunluluktur. Türkiye bir daha böyle belalar yaşamak için istemiyorsa, bir yumruk gibi birleşmeliyiz.

Biz üniversitelerde üniversite gençliğini zincirleyen, aynı Türkiye’yi NATO ile Atlantik cephesi ile zincirledikleri gibi, Türk gençliğini zincirleyen etmenleri biliyoruz. Bunların başında bu Fetöcüler, PKK, İŞID gelmektedir. Bunların üniversiteden temizlenmesi kadar meşru bir eylem yoktur. Türk gençliği ve üniversite gençliği fetöcülerin, bölücülerin, terör gruplarının çökertilmesi için mücadelenin içindedir, bunun merkezindedir. Bundan sonra da eylemli olarak bu sürece destek verecektir.
Türk gençliği 24 Temmuz’dan itibaren bölücü terörün üzerine giden mehmetçiği hep destekledi. Şimdi bu vurguyu daha yüksek bir sesle yapıyoruz. Mehmetçiğin arkasındayız. Türk Silahlı Kuvvetlerinin içine sızmış olan Fetullahçı çete üzerinden TSK’ya yapılan kara propagandanın da karşısındayız. Mehmetçiğin yanındayız. Milletimizin yanındayız. Her akşam meydanlarda biz de varız. O meydanlardaTürk devletinin, ordunun ve milletinin Amerikan emperyalizmine karşısında durduğu meydanlarda bizde varız ve biz Amerikan emperyalizmini def edeceğiz, bağımsız Türkiye’yi kuracağız, ülkemizin bölünmesine izin vermeyeceğiz ve üniversitelerde Atatürk gençliğinin Türkiye’nin birliği ve bağımsızlığına sağlamaya çalışan gençliğin sesini daha da gür bir şekilde sağlayacağız.
 


Haber: Emek Kaynak
Kamera: Tansev Kara     
         

ulusalkanal.com.tr

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.