24 Eylül 2014 Çarşamba

Türkiye'nin ombudsmanı Mehmet Nihat Ömeroğlu

Kamuoyunda "Ombudsman" olarak bilinen Kamu Başdenetçiliği seçimlerinde Başbakan Erdoğan'ın istediği oldu, başdenetçiliğe Mehmet Nihat Ömeroğlu seçildi. TBMM Genel Kurulu'nda yapılan seçimde Mehmet Nihat Ömeroğlu 279 oyun 258'ini aldı. Ömeroğlu, İlhan Cihaner davasında verdiği olumsuz kararlar ile tanınıyor.

28 Kasım 2012 Çarşamba 18:21
Türkiye'nin ombudsmanı Mehmet Nihat Ömeroğlu
Meclis Genelkurulu'nda yapılan oylamayla kamuoyunda ombudsman" olarak bilinen "Kamu başdenetçiliğine" Mehmet Nihat Ömeroğlu seçildi.

Kamu Baş Denetçiliği seçimi TBMM Genel Kurulu'nda 4 turda tamamlandı. İlk üç turda Mehmet Nihat Ömeroğlu ve Halime Nuray Turcan en çok oyu alan iki isim oldu. 4'üncü turda kullanılan 279 oyun 258'ini Mehmet Nihat Ömeroğlu, 14'ünü Halime Nuray Turcan aldı. 2 oy boş çıktı, 5 oy geçersiz sayıldı. Bu sonuçla Ömeroğlu Kamu Başdenetçisi oldu.

Seçimlerde CHP'li milletvekilleri oy kullanmadı.

Mehmet Nihat Ömeroğlu, Başbakan Tayyip Erdoğan'a yakınlığıyla tanınıyor. Ömeroğu, CHP milletvekili İlhan Cihaner'in yargılandığı davada verdiği olumsuz kararlarla da gündeme gelmişti.

Kamu Baş Denetçiliği seçimlerine, Cumhurbaşkanı Gül'ün desteklediği eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz da katılmış, ancak 3 kişilik listeye alınmamıştı.

Mehmet Nihat Ömeroğlu, Hrant Dink’in 301. madde kapsamında ceza alması kararını veren isim olarak biliniyor.

ulusalkanal.com.tr

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

    Yorumlar
    Toplam 1 yorum mevcut

  • halil ibrahim 2 yıl önce yorumlandı

    tabi chp ve bdp nin işine gelmez..

YAZARLAR Tümü
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV

banner77

banner220

banner221