Türkiye'yi birleştirenler iktidar olacak

 Türkiye'yi birleştirenler iktidar olacak

Durum ve çözüm şöyle özetlenebilir:

PKK’NIN İDDİALARI VE HAYALLERİ YIKILDI


1- PKK’nın Rojava iddiası yerle bir oldu. PKK Terör Örgütünün düz ovada savaşamayacağı, devlet kuramayacağı ve özerk bölge yönetemeyeceği belli oldu.

2- ABD’nin “Kürt Koridoru” girişimi, Ayn El Arap’ta bozguna uğradı. Koridor, tam ortasından kırıldı.

3- ABD emperyalizmi PKK’yı kurtaramadı.

PKK HIZLA İTİBAR KAYBEDİYOR

4- Kobani’de savaşamayanlar, Türkiye’de bayrak yakıyor ve Atatürk heykeli yıkıyor.

5- PKK, hızla itibar kaybediyor. Kürt yurttaşlarımız PKK’ya güvenmiyor. PKK, insan hakkı getiremez, can güvenliği sağlayamaz, özerk bölge kuramaz. Yalnızca yakmayı ve yıkmayı biliyor.

AKP-PKK İTTİFAKI DAĞILDI

6- Açılım, varacağı yere vardı. PKK’yı yasallaştıranlar, kardeş kavgası ve kan getirdiler.
7- AKP-PKK ittifakı dağıldı.

BÖLÜCÜ TERÖRLE HESAPLAŞMA DÖNEMİ


8- Türk Ordusu ile ABD arasında dolaylı kuvvetlerle sıcak savaş oluyor. Cepheler meydanda. Türkiye ile ABD emperyalizmi arasında piyonların ateşe sürüldüğü birinci aşamanın sonuna gelindi. Piyon savaşını ABD kaybetti. Şimdi içerde terör eylemlerini kışkırtıyor.

9- Kobani’de savaşamayanlar Türkiye’de bayrağımıza ve Atatürk’e saldırdılar. PKK ve kuyruğundaki vatansızlar, Türkiye’ye düşman olduklarını her eylemleriyle ortaya koydular. PKK, etkisiz hale getirilecektir.

10- ABD, Suriye’de yenildikten sonra inisiyatifi yitirmiştir. Batı Asya’da ülkelerin bütünlüğüne saygı göstermek durumundadır. Suriye’de Beşar Esad yönetiminin terör örgütlerini temizlemesine razı olma noktasına gelmiştir. Bölücü terör sahipsiz kalmaktadır. ABD, bu ikinci aşamada da PKK’yı kurtaramaz.

11- Türkiye, bölücü terörle hesaplaşma dönemine girmektedir. Bölücü terörün emrinde yakanlar, yıkanlar, vuranlar, kıranlar, etkisiz hale getirilecek ve halkımız Edirne’den Hakkari’ye kadar birliğe, kardeşliğe ve barışa kavuşturulacaktır.

TÜRKİYE CEPHESİ

12- PKK cesur olmalı, silahları bırakmalıdır. Zaten o silahları kullanamadı. Silahlar bırakıldıktan sonra gençlerin topluma kazanılması iç barışın gereğidir.

13- Biz bölücü teröre karşı mücadelede tarafız. Türkiye cephesindeyiz. Türkiye Cephesi, devrim cephesidir.

14. Bu döneme kafaları karışık girenler var. ABD’nin bombaladığı hedefleri, bir kesim ilericiler ve milliciler de vuruyor. “ABD IŞİD’i bombalıyor, çünkü IŞİD’i güçlendirmek istiyor” diye söyleyenlerimiz bile var. Kürt Koridoru yerle bir olurken, “Kürt Koridoru güçleniyor” diyen yazarlarımız var. Açılım biterken, “Açılım ilerliyor” diyenler var. AKP-PKK ittifakı dağılırken, “ittifakın güçlendiğini” yazanlarımız var. Olgular apaçık ortada. Ama görmek istemeyenler var. Çünkü sürece ABD’nin ve PKK’nın yanından bakıyorlar. Vatan mevzisinin devrim mevzisi olduğunun bilincinde değiller. Bilinçleri aydınlatmak günün görevidir.

15- Disiplin, başarının ilk şartıdır.

İKTİDAR YOLU

16- AKP hükümetinin Türkiye’de birliği ve barışı sağlayamayacağı ve ekonomik kriz karşısında çözümsüz olduğu ortaya çıkıyor.

17- ABD’nin Türkiye’de seçeneği yok. Abdullah Gül ve Fethullah Hoca, seçenek değil. CHP+HDP ittifakının oy toplama şansı yok. CHP, barajın altına gidiyor. ABD’nin darbe seçeneği de gerçekçi değildir, Türk Ordusu buna alet olmaz.

18- Türkiye’yi bölenlerin devri geçiyor, Türkiye’yi birleştirenler iktidar olacak. İktidar yolu, vatanı ve milleti birleştirme mücadelesindedir. Millî Hükümet, Türkiye’nin ufkundadır. Birlik, Barış ve Üretim Ekonomisi Programı Türkiye’nin gündemine geliyor.

19- İşçi Partisi, birliğin, kardeşliğin, özgürlüğün, halk yönetiminin ve üretim ekonomisinin partisi olarak, Türkiye’nin her yerinde hızla güçleniyor.

Doğu Perinçek
Aydınlık/ROTA

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.