Üniversite gençliği, Mehmetçik için ayağa kalktı

Üniversite gençliği, Mehmetçik için ayağa kalktı

Hakkari'de bölücü terör örgütü PKK tarafından bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırı sonucu asker-sivil 15 vatandaşımız şehit oldu, 27 vatandaşımız ise yaralandı.

Üniversite gençliği şehitlerimizi anmak için ayağa kalktı.  İstanbul, Ankara, İzmir, Muğla, Denizli, Bursa, Adana, Kütahya, Elazığ, Antalya,Konya,  Balıkesir, Uşak , Çanakkale, Edirne, Kocaeli, Samsun, Ordu, Tekirdağ, Aydın, Gaziantep ve Karabük'te üniversiteler gelincik tarlasına döndü. 

Türkiye Gençlik Birliği ve öğrenci topluluklarının önderliğinde saygı duruşları düzenlendi, basın açıklamaları yapıldı. Kampüsler Türk bayrakları ile donatıldı.Yurt çapında gerçekleşen eylemlere binlerce öğrenci katıldı.  

Atatürk gençliği, ''Türkiye'yi Teröre Teslim Etmeyeceğiz'' mesajı verdi.

EYLEMLERDEN AYRINTILAR

İstanbul’da Marmara Üniversitesi ,Kültür Üniversitesi ,Gelişim Üniversitesi ,Doğuş Üniversitesi ,İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi ,İstanbul Aydın Üniversitesi ,Boğaziçi Üniversitesi ,Kemerburgaz Üniversitesi öğrencileri kampüs yemekhanelerinde şehitlerimiz için saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı’nı okudu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Uğur Bıçaklıoğlu: ‘‘Amerika ve onun alçak piyonlarına boyun eğmeyeceğiz. Türk milletini esir alamayacaklar. TSK’nın operasyonlarının yanındayız. Üniversitemizde düzenlediğimiz saygı duruşu ile şehilterimizi anıyoruz.’’ dedi. Ayrıca İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü öğrencileri yarın saat 13.00’te Atatürk heykeli önünde buluşarak Türk bayrakları ile büyük bir yürüyüş düzenleyecek.

Ankara’da ise Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi ve Tıp Fakültesi’nde okuyan yüzlerce öğrenci ‘Hepimiz Mehmetçiğiz’ diyerek saygı duruşunda bulundu. Tandoğan ve Gölbaşı Kampüsü’nde de Türk bayrağı açan gençler şehitlerimizi andı. Bilkent Üniversitesi’nde de öğle arasında bir dakikalığına hayat durdu. Yemekhanedeki tüm öğrenciler şehitlerimiz için saygı duruşuna geçti.

Ege Üniversitesi  öğrencileri,Hakkari’nin Şemdinli’de bölücü terör örgütü PKK’nın bomba yüklü araçla gerçekleştirdiği saldırıda verdiğimiz şehitler için,Türkiye Gençlik Birliği(TGB)’nin düzenlediği basın açıklamasında bir araya geldi. Açıklamayı TGB Ege Üniversitesi Kampüs Başkanı Samet Kunt yaptı.Kunt; ‘‘Türk ordusu 24 Temmuz 2015 tarihinden bugüne bölücü terör örgütü PKK’ya karşı kahramanca mücadele etmektedir. Vatanımızı savunan, ülkemizin birliği ve bütünlüğü için mücadele veren Mehmetçik Amerikan emperyalizminin planını yerle bir etti. Türk ordusu, 15 Temmuz Amerikancı  FETÖ’cü darbe girişiminin karşısına dikilmiş Fırat kalkanı harekatı ile kurulmak istenen Amerikan koridoruna darbe vurmuştur. Dünkü saldırı Amerikan destekli,bölücü terör örgütü PKK’nın mağlubiyetini gözler önüne sermiştir”dedi. Açıklamada sık sık ‘Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’, ‘Kahrolsun PKK’, ‘Gençlik Vatan Savunmasında’ , ‘Mustafa Kemal’in Askerleriyiz’ sloganları atıldı. Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencileri de kampüs içinde saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı’nı okudu.

Muğla Üniversitesi de teröre karşı tek yumruk oldu.  Öğrenci Sarayı’nda toplanan üniversite öğrencilerişehitlerimiz için saygı duruşunda bulundu. Saygı duruşunun ardından basınaçıklaması yapan TGB Muğla İl Başkanı Doğan Özkan, konuşmasında ‘’Dündüzenlenen hain saldırıda 18 vatandaşımızı şehit verdik. Bugün derslerimize bunun acısı ile girdik, bugün yemeklerimizi bununacısı ve öfkesi ile yedik. Öfkemiz büyük! Ancak biliyoruz ki kahramanMehmetçiğimiz Türkiye’nin bağımsızlığı ve vatan bütünlüğü için gözünükırpmadan,yaz kış demeden bölücü terör örgütü PKK’ya karşı mücadeleetmektedir. Ellerinde Amerikan bayraklarından güç alan, haince eylemlerle moralbulanlar yenilmeye mahkumdurlar çünkü bu milletin Ömer Halisdemirleri,Mustafa Kemalleri vardır. ‘’ dedi.

Çukurova Üniversitesi’nde de Türkiye Gençlik Birliği(TGB)  üyeleri,Merkez Yemekhane’ de  açıklama gerçekleştirdiler. Açıklamanın ardından İstiklal Marşı okuyup saygı duruşunda bulunan TGB Adana üyelerine, yemekhanede bulunan öğrenciler de eşlik ettiler. Sık Sık "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez!" , "Kahrolsun PKK, Kahrolsun Terör!" sloganı atan gençler, "Türkiye'yi Teröre Teslim Etmeyeceğiz!" başlıklı bildirileri öğrencilere dağıttılar. 

Pamukkale Üniversitesi'nde kampüs içerisinde düzenlenen basın açıklamasında TGB Denzili İl Başkanı Ahmet Suseven; ‘‘Bizleri, Mehmetçiğimizi hain pusular kurarak, bombalar patlatarak kimse sindiremez. Şu anda şanlı Mehmetçiğimizin bu Amerikan güdümündeki PKK'nın üzerine gitmemize kimse engel olamayacak! Bu hain eli kanlı örgütün yaptıklarını unutmadık. Çınar karakolu patlatıldığında 3 yaşındaki İrem kardeşimizi babasıyla birlikte toprağa defnettiğimizi unutmadık, Ankara'da, İstanbul'da patlattıkları bombaları unutmadık, Ege Üniversitesi'nde saldırı düzenleyip öldürdükleri şehidimiz Fırat Çakıroğlu'nu unutmadık, unutturmayacağız! Buradan başta kendi üniversitemiz olmak üzere  tüm Türkiye'ye ilan ediyoruz: PKK'yı kazdığı hendeklere gömene kadar mücadele vereceğiz. Bu mücadelede kahraman şehidimiz  Ömer Halisdemir gibi cesaretli, Mustafa Kemal kadar kararlıyız! Bütün vatansever öğrencileri bizimle mücadeleye davet ediyoruz." dedi.
 
Bursa Uludağ Üniversitesi’nde Hakkari’de PKK tarafından gerçekleştirilen hain saldırıya tepki olarak bütün öğrenci toplulukları tanıtım stantlarına Türk bayrağı astı.

Balıkesir Üniversitesi’nde de yüzlerce öğrenci TGB öncülüğünde ayağa kalktı. Merkez Yemekhane’de saygı duruşunda bulunan öğrenciler ardından basın açıklaması ile seslerini duyurdu. Grup adına açıklama yapan TGB Balıkesir İl Başkanı Suat Oral dün gerçekleşen hain saldırının PKK’nın son çırpınışları olduğunu ifade etti.

Antalya Akdeniz Üniversitesi’nde yemekhane yapılan açıklamanın ardından şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu.

Samsun, Tekirdağ, Karabük, Konya, Elazığ, Aydın gibi pek çok ilimizde de üniversite öğrencileri Mehmetçik için birleşti. Hakkari’de bölücü terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirilen hain saldırı lanetlenirken terörle mücadelede kararlılık vurgusu yapıldı.

banner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hatice - 5 ay önce
Vatanı için mücadele eden tüm mehmetçik ve tüm üniversite gençlerimizin o şerefli alınlarından öpüyorum analar olarak arkalarındayız