Vatan Partisi Genel Sekreteri Osman Yılmaz: Amerika, Fethullah'ı derhal teslim et

Vatan Partisi Genel Sekreteri Osman Yılmaz: Amerika, Fethullah'ı derhal teslim et

Vatan Partisi Genel Sekreteri Osman Yılmaz bugün Vatan Partisi Ankara İl Örgütü ile birlikte Amerika Ankara Büyükelçiliği önündeydi. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in ABD Devlet Başkanı Barack Obama’ya yazdığı mektubu Büyükelçiliğe ileten Osman Yılmaz gerçekleştirdiği basın açıklamasıyla da Obama’ya seslendi: “Amerika Fethullah’ı derhal teslim et!”
 
Osman Yılmaz’ın açıklaması şu şekilde:
 
15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece Türkiye’de Amerikancı ve Fethullahçı bir darbe girişimini hep birlikte yaşadık. TSK içerisine çöreklenmiş, TSK ile alakası olmayan, üzerinde asker üniforması olmasına rağmen Türk askerinin onuruna, şerefine layık olmayan bir grup çete mensubu ele geçirdiği helikopter, uçaklarla, tanklarla bir darbe girişiminde bulundular. Genelkurmay Başkanımızı, kuvvet komutanlarımızı esir almaya kalktılar. Meclisimizi, Ankara Emniyet Müdürlüğümüzü bombaladılar. Tankları araçların, insanların üzerine sürdüler. Kanlı bir kalkışmaya giriştiler. Açıkça kanıtlar göstermektedir ki bu darbe girişiminin arkasında Fethullah Gülen bulunmaktadır.
 
Bugün burada ABD Büyükelçiliğinin önünde Genel Başkanımız Sayın Doğu Perinçek’in ABD Başkanı Barack Obama’ya yazdığı mektubu Büyükelçiliğe iletmek üzere toplanmış bulunuyoruz.


 
O FETHULLAH GÜLEN BURAYA GELECEK!

Kanıtlar açıktır. İki gündür Amerikan’ın temsilcileri bize kanıt gönderin, kanıtlarla iade edebiliriz gibi açıklamalarda bulunuyorlar. Kanıtlar açıktır. Bu darbe teşebbüsünün arkasında FETÖ vardır. Onun lideri de ABD’nin Pensilvanya eyaletinde ikamet etmektedir. Türkiye, Türk milleti olarak talebimiz açık ve nettir. O Fethullah Gülen buraya gelecek ve Türk mahkemelerinde, Türk yargısında hesabını verecek. Bu haklı talebi dikkate almadığınız takdirde, yerine getirilmediği takdirde Türk kamuoyunda ABD’nin bu tutumu düşmanca bir tutum olarak algılanacak.
 
Fethullah Gülen’in Türkiye’ye teslimi ülkemizin bağımsızlığına saygının, adaletin, yurtta ve bölgede barışın teminatı olacaktır. Bilinmelidir ki bu bağlamda yapılan Türkiye’nin NATO üyeliğini sorgulayan açıklamalar, bu yönde yapılan tehditler Türk milletinin kararlığını daha da arttıracaktır. Hiçbir tehdit, şantaj milletimizin bu haklı talebinin önüne geçemez.
 
Darbeye kalkışan sözde subaylar, generaller yakalandılar, onlar yargı önünde hesap verecekler. Şimdi çetenin başını bekliyoruz. Çetenin başı ABD’dedir. O çetenin başının Türkiye’ye getirilmesini bekliyoruz. Bu kanlı tezgahı düzenleyenler, Meclisimizi vuranlar, Ankara’da, İstanbul’da cinayetler işleyenler, askerimizi, polisimizi şehit edenler, yurttaşlarımızın canına kıyanlar bunun hesabın yargı önünde verecekler. Darbenin başladığı an Vatan Partisi olarak dedik ki ‘Bu Amerikancı, Fethullahçı bir darbedir, ezilecektir’ ve daha o gece ezildiler. Türk ordusunun, Türk polisinin ve milletimizin tankların önünde kahramanca direnişiyle bu darbe girişimi alt edilmiştir. Türkiye’de Amerikancı bir darbeye girişenler bundan sonra böyle bir şeyi aklının ucundan dahi geçirecek olanlar Türkiye’nin büyük enerjisiyle karşı karşıya kaldılar, kalırlar. 
 


İŞTE DOĞU PERİNÇEK'İN OBAMA'YA YAZDIĞI MEKTUP

19 Temmuz 2016
 
Sayın Barack Obama
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı
 
15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece Türk milletine, devletine ve ordusuna karşı büyük bir suç işlendi. Milletimizin gözbebeği Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin içinde küresel güçler tarafından örgütlenmiş bir grup kanlı bir darbe girişiminde bulundu. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni F-16’larla bombalayacak kadar ileri gittiler.

Ancak başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere devletin ve milletin güçleri tarafından ezildiler.

Açık kanıtlar göstermektedir ki ülkenizde, Pensilvanya eyaletinde ikamet eden Fethullah Gülen isimli şahıs bu darbe girişiminin başındadır.

Uluslararası hukukun şüphelilerin iadesine ilişkin hükümlerine göre Fethullah Gülen’in Türkiye Cumhuriyeti’ne derhal teslim edilmesini talep ediyoruz.

Bu Türk milletinin talebidir. Yerine getirilmediği takdirde, Türk kamuoyu ABD’nin bu tutumunu düşmanca niyetlerle açıklayacaktır.

Fethullah Gülen’in Türkiye’ye teslimi ülkemizin bağımsızlığına saygının, adaletin, yurtta barışın ve bölgemizde barışın gereğidir.

Bilinmelidir ki, bu bağlamda Türkiye’nin NATO üyeliğini sorgulayan tehditler, Türk milletinin kararlılığını daha da kuvvetlendirecektir.
Saygılarımızla,
 
Doğu Perinçek
Vatan Partisi Genel Başkanı

ulusalkanal.com.tr

banner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.