Vatan Partisi: Terör yuvası HDP kapatılmalı

Vatan Partisi: Terör yuvası HDP kapatılmalı

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Serdar Üsküplü, İi başkanlığı binasında yaptığı toplantı ile HDP'li vekillerin tutuklanmasını değerlendirdi.

Üsküplü, "Kürdistan'a özerklik toplantıları yapan, canlı bombacıların tabutları sırtlarında taşıyan, PKK'nın propagandasını yapan sözde milletvekillerinin tutuklanması yasalara uygun ve haklıdır." dedi.

Vatan Partisi'nin 18 Ocak'ta Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına verdiği 'HDP kapatılsın' dilekçesini hatırlatan Üsküplü, "Bu partinin faaliyetlerine devam etmesi, milletimiz açısından telafisi imkansız yaralar açacaktır. HDP'nin kapatılması vatanımızı bütünleştircek, milletimizi birleştirecektir." şeklinde konuştu.Serdar Üsküplü'nün açıklaması şu şekilde:

Dün, 4 Kasım 2016’da, 9 HDP milletvekili tutuklanmıştır. “Kürdistan’a özerklik” toplantıları örgütleyen, canlı bombacıların tabutlarını sırtlarında taşıyan, bölücü terör örgütünün suçlarına katılan sözde milletvekillerinin tutuklanması yasalara uygun ve haklıdır. Terör örgütünün propagandasını yapmak, Mehmetçiğimizi, polisimizi, korucumuzu şehit eden, Türkiye’yi bölmek için bombalar patlatan bir örgüte destek açıklamaları yapmak, sırtını bu örgüte yaslamak suçtur.
Milletvekilli olmak suç işleme özgürlüğüne sahip olmak demek değildir. Kimsenin Türkiye’yi bölme özgürlüğü yoktur.

Türkiye, 24 Temmuz 2015 tarihinden bu yana ABD’nin kara gücü PKK’yı hendeklere gömmekte, Suriye’nin kuzeyinde ABD’nin İkinci İsrail koridoruna karşı mücadele etmektedir.Bu koşullarda Türk Ordusunun arkadan hançerlenmesine izin verilemez.

Ülkemizi ve milletimizi bölmek için 30 yıldır terör faaliyetlerinde bulunan, halkın can ve mal güvenliğini yok eden, Doğu ve Güneydoğu’yu Ortadoğu bataklığına çeviren, binlerce insanımızı şehit eden, çocukları katleden PKK’nın, emir ve komutasında hareket eden, bölücülük niteliğindeki eylemlerin odak merkezi olan HDP’nin kapatılması, Anayasamız ve ülke bütünlüğü açısından zorunlu hale gelmiştir.

Bu partinin faaliyetlerine devam etmesi, milletimiz açısından telafisi imkansız yaralar açacaktır. HDP’nin kapatılması Vatanı bütünleştirecek, milleti de birleştirecektir. Türk de biziz Kürt de biziz, hepimiz Türk milletiyiz.

Vatan Partisi, Genel Başkan Yardımcısı Turgut Okyay eliyle, 18 Ocak 2016’da Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na HDP’nin kapatılması için dava açılması istemiyle dilekçe vermiştir.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı HDP’nin kapatılması için derhal harekete geçmelidir.Vatan Partisi’nin Teröre Acil Çözüm Programı

1- Bölücü Terör Örgütünü temsil eden HDP’nin derhal kapatılması.

2- Devletin ve milletin birliğini güçlendirmek. Halk ile Ordu ve Polis arasındaki bağları pekiştirmek. Vatan Savaşı veren Türk Ordusuna, komutanlarına ve polisimize karşı bozguncu propagandayı etkisiz kılmak.

3- Bölücü ve yobaz terörüne karşı Suriye, Lübnan, Irak, İran, Azerbaycan, Mısır ve Rusya ile işbirliği için, her düzlemdeki yapıcı faaliyetleri sonuca ulaştırmak. Batı Asya ülkelerinin her alanda ortak harekâtıyla Suriye ve Irak'ın kuzeyindeki terör üslerini bütünüyle temizlemek. Güney sınırımızda ABD-İsrail Koridorunun açılması girişimini bozguna uğratmak.

4- Emperyalizmin bölünmeyi dayatan ekonomik tehditlerine karşı millî direnci güçlendirmek amacıyla Üretim Ekonomisinin kurulması için çalışmak. 

5- Türk milletini Anayasadan çıkartmak ve Başkanlık Rejimi gibi milleti bölen ve iç cephede çatışma kışkırtan girişimlerden vazgeçilmesini ve Atatürk Devrimi karşıtlığına son verilmesini sağlamak.

6- Suriye’nin kuzeyinde ABD-İsrail koridorunun açılması amacıyla kullanılan İncirlik üssünü ve Diyarbakır üssünü ABD uçaklarına ve askerine kapatmak.

Vatan Savaşından Millî Hükümete

Türkiye bugün hem iç, hem de dış cephede Amerika’nın kara gücüne karşı savaşmaktadır. Emperyalizme karşı verilen Vatan Savaşı milli bir programa ve önderliğe ihtiyaç duymaktadır.

Vatan Partisi, elli yıla yaklaşan bağımsızlık ve Atatürk Devrimi’ni tamamlama mücadelesi içerisinde, Türkiye’nin bugün ihtiyaç duyduğu programı ve kadro birikimini yaratmıştır. Vatan Partisi Türkiye’nin geleceğinde görev almaya hazırdır.


HABER - KAMERA: ONUR ALTINKAYNAK
ulusalkanal.com.tr

banner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.