Yatağan işçisinin ve Beşar Esadların bayramını kutluyoruz

Görenektir, önce büyükler. Şu anda Türkiye halkının en büyüğü, Yatağan işçileri. Bayramlarını kutluyorum!

Yatağan işçisinin ve Beşar Esadların bayramını kutluyoruz

Dünya cephesinin büyükleri Beşar Esadlar. Zulme karşı savaşın ateş hattında kahramanca savaşıyorlar. Bilinçlerimiz, yüreklerimiz onlarla… Bayramları kutlu olsun!
Değerli büyüklerimiz 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’e, TBMM Başkanımız Hüsamettin Cindoruk’a, Bakanımız Ali Topuz’a ve Ali Nejat Ölçen ağabeyime saygılar.
Kayınvalidem Şükran Zaloğlu ve Halam Aysel Yalçınkaya’nın,
Fikret Otyam, Veli Devecioğlu, Kurtul Altuğ ağabeylerimin,
Amcam Sami Perinçek ve Dayım Orhan Olcaytu
’nun,
Gündüz Tüfekçi ağabeyimin ellerinden öperim.
Sayın Makbule Ölçen, Filiz Otyam, Sevinç Tüfekçi, Göksel ve Emcet Olcaytulara, Filiz ve Çetin Sütuna’ya, Çitlilere, Kopanlara, Kobanlara sevgi ve saygılar.
Anna, Defne ve Mercan’ın gözlerinden öperim.
Bugünlerde dünyamıza teşrif etmesi beklenen Deniz Perinçek’e merhaba der, ilk bayramını kutlarım.
Abçağa Cumhurbaşkanı Bekir Amca’nın kişiliğinde bütün Kemaliyeli ve Erzincanlı yerdeşlerime en güzel dilekler, Fırat coşkulu selam ve saygılar.
Kıdemli koğuş arkadaşlarım Levent Göktaş ve Levent Bektaş’a, Nesrin ve Füsun hanıma bir an önce kavuşmaları dileğiyle Ragnarok selamı ve saygılar.
Bütün sanatçılarımız ve yaratıcılarımız adına, Atatürk’e madenci miğferi, Yatağan işçisine kalpak giydiren çizer Mustafa Bilgin’i gelecek bayramların şifresini verdiği için özellikle kutluyorum.


Aydınlık, 28 Eylül 2013

Aydın geleneğimizin başı dik temsilcileri Muazzez İlmiye Çığ, Rasin Arsebük, Halil İnalcık, İdil Biret, Özdemir Nutku, Sarper Özsan, Yıldız Kenter, Özlem ve İrfan Yalçın, Semih Koray, İnci Özdil, Levent Kırca, Sevim Belli, Alev Coşkun, Oktay Ekşi, Hayati Asılyazıcı, Rasih Nuri İleri, Sina Akşin, Ufuk Söylemez, Korkut Boratav, Talat Tekin, Muzaffer Erdost, İlber Ortaylı, Sevim ve Cahit Can, Yalçın Küçük, Şahin Mengü, Osman Şahin, Mehmet Aksoy, Yusuf Halaçoğlu, Ataol Behramoğlu, Tansel Çölaşan, Özcan Yeniçeri, Ali Özgündüz, Dilek Akagün Yılmaz, Bülent Tezcan, Birgül Ayman Güler, Metin Feyzioğlu, Sadi Somuncuoğlu, Suzan Aksoy, Ümit Kocasakal, Mustafa Erkal, Yavuz Selim Demirağ, Sema Aksoy, Arslan Bulut, Tarık Akan, Hüseyin Haydar, Mecit Ünal’ın kişiliklerinde, bilim ve güzellik üreticilerine, geleceğimize bıraktıkları örnekler için teşekkürler ve saygılar.
Bayram arefesinde bilim kitaplığımıza “Stambulskie Novosti’de Jön Türk Devrimi” başlığıyla çok esaslı bir araştırma armağan eden genç bilim emekçilerimiz, Arda Odabaşı ve Mehmet Perinçek’i kutluyorum.
Erdemli komutan örneği E. Tuğg. Servet Cömert’e ve E. Ora. Nusret Güner’e Mustafa Kemal selamı.
Partimizin kıdemlileri Ömer Özerturgut’a, Avşar’ın yorulmayan yörüğü Durmuş ve Hatice Uyanık kardeşlerime, Kamil Dede ve Fatma Yazıcı’ya sonsuz hasretle öncü selamı.
Karda, boranda, bayramda seyranda, nöbetin başında olan Hıdır Hokka ve Zeynep Işık arkadaşlarımız sayesinde güven ve huzur içindeyiz. Nöbet makamına selam ve saygı yolluyoruz.
Suphi Karaman ailesine, Hasan Yalçın yadigârı Mustafa ve Gül yeğenlerime, Pazarcık şehidimiz Mehmet Çetinlerin ve vatanımızın bütünlüğü için canını feda eden Zeki Önlerin ailelerine, yadigârı Doğu ve Fırat Yücel’e, Toros yiğidi Hüseyin Gökalp’in evlatlarına, Bismil toprak şehidimiz Muhyettin Öksün ve Ömer Öksün’ün ailesine, hayatını devrim mücadelesine sunmuş olan Deniz Gezmişlerin, bütün fedailerin ailelerine yürekten selam, sevgi ve saygılar.
Son Cumhuriyet savaşımızın şehitleri Abdullah Cömert, Ethem Sarısülük, Ali İsmail Korkmaz, Ahmet Atakan ve Mehmet Ayvalıtaş’ın aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. Canlarını halka sunan böyle değerli evlatlar yetiştiren anne babalarının ve yakınlarının acıları, hepimizin acısı.
Hapishanelerdeki bütün Cumhuriyet aydınları adına rektörlerimiz Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu, Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu, Org. Çetin Doğan’a, Merdan Yanardağ’a, Teğmen Mehmet Ali Çelebi’ye, Nurhan Hilmioğlu, Duygu Alemdaroğlu, Nilgül Doğan, Bayan Yanardağ’a ve Vardiyadaki Amazonlara, bütün Hallacı Mansurlara selam ve saygılar.
Değerli Pınar Gül’ün kişiliğinde bütün Cumhuriyet Kadınlarının bayramını saygılar sunarak kutlarım.
Türk Devriminin son fedai kuşağının önderleri Çağdaş Cengizleri ve Aykut Dişleri, aydınlık bilinçli, tunç yürekli gençlerimizi devrimci arkadaşlık duygularıyla selamlıyorum.
Büyük Devrimci Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün insanlığı aydınlatan ve güzelleştiren bütün bilim adamları ve kültür yaratıcılarının, bütün emek kahramanları ve devrim önderleri ve fedailerinin, başta İstiklâl Savaşı şehitleri olmak üzere bütün şehitlerimizin ve emek fedailerinin, Filistin’de Nahr el Bared’te yatan Bora Gözenlerin, Ortaçağ’ın Medeniyet Devrimi önderi Hz. Muhammed’in topraklarına birer kızıl gül bırakıyorum.
Halkımızın ve okuyucularımızın bayramını kutlarım.
BİLİMSEVER AYDINLIK YÖNETİCİLERİNE BAYRAM
TEŞŞEKKÜRÜ

12 Ekim 2013 günlü “Türküm demenin değeri” başlıklı Rota’da dipnotlarını atarak, bu fakiri okuyucuların başını ağrıtır duruma düşmekten kurtardıkları için Aydınlık yöneticilerine teşekkür eder, bayramlarını kutlarım.


Doğu Perinçek
Aydınlık/ Rota 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Aydin Degirmencioglu - 3 yıl önce
Baskanim yazinizi okuduktan sonra mücadeleye daha güc verecegimi tekrar ögrenmis oldum. Sizin ve diger mücadeleci abilerimi, Komutanlarimizi, Yazarlarimiz, Hocalarimizi Mustafa Kemal Atatürk gibi bende selamliyorum.
Almanyadan sevgiler...
Avatar
ozan sezer - 3 yıl önce
hiç yılmadan yürekli ve kararlı duruşundan dolayı sizi tebrik ederim sayın başkan. bu kararlılıkla bizlerde bu yolda ilerlemeye söz vermiş bireyler olarak elimizden ne gelirse ortaya koyacağımızdan şüphe olmasın. siz ve diğer değerli cumhuriyet sevdalıların bayramlarını kutluyorum
Avatar
Saban Capulcu - 3 yıl önce
sayin dogu perincek, neyazikki ben sizin bayraminizi kutlayamayacagim. cünkü benim gibi vataninda yasamayan ve özgür olmayan insanlarin bayramlari olmaz. yalniz sizi bir an önce disarida tahliye olmus ve hürriyetine kavusmus olarak görmek dilegi ile saygilarimi lütfen kabul buyurun.
Avatar
sydneyden turan - 3 yıl önce
bende senin bayramini kutluyorum buyuk tutsak insan.