Yaylıca'da binlerce insan açılışa katıldı

İşçi Partisi Samandağ ilçe’nin seçim çalışmaları hızla devam etmektedir. Seçim bürolarının açılışları insanların partiye katılması ve desteğini beraberinde getirmektedir.

Yaylıca'da binlerce insan açılışa katıldı

İşçi Partisi seçim bürosu açılışını büyük bir salonda düşünmüştü ama salon almayınca ancak Yaylıca belediyesinin bulunduğu alanda gerçekleştirildi.

Açılışa ve konferansa binlerce kadın, erkek, genç katılarak partiye destek vereceklerini ifade ettiler.

Açılışta sırası ile Yaylıca eski belediye başkanı Ahmet Bozoğlan, İşçi Partisi Genel başkan yardımcısı Bayram Yurtçiçek, Uzunbağ Beldiye başkanı Mehmet Süt, Mızraklı belediye başkanı Mahmut Yüksel, Samandağ meclis üyesi Sami gözen konuşma yaptılar. Arkasından Şam Üniversitesi öğretim üyesi Prof.Dr.Mehmet Yuva katılanlar Ortadoğu ve Suriye adlı bir konferans verdi.

Açılışa ise Samandağ belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve diğer önder insanlar katılarak belediye seçimlerinde işçi partisine destek vereceklerini belirttiler.

Şam Üniversitesi öğretim Üyesi Prof.Dr.Mehmet Yuva “CHP’yi, Atütürk’ü Mustafa Kemalin değerlerini, pespaya yaparak, Amerika Birleşik Devletlerine gidersen, Cemaate gidersen, bu halk CHP’ye duyduğu saygıyı, yüreğine acı ve tuz eker ama seni baş tacı etmez. Seni iktidar yapmaz, çünkü CHP’ye yakışmıyorsunuz. Mustafa Kemal ve Altı okuna yakışmıyorsunuz. Sizden Suriye, Lübnan, Rusya, İran ve Irak çevre ülkeleri ile dost olun, dedik. Muhabetinizi, ticari ilişkilerinizi geliştirin dedik. Ama iflah olmuyorlar, neden çünkü 1950’den sonra NATO ve batıya tamamen bağlandı.” Yuva İşçi Partisine desteğini ise şöyle açıkladı. “biz sömürgecilere, Suriye’ye saldıranlara, karşımıyız? Mustafa Kemal’in askerlerimiyiz? Bu halkın ticari, kültürel haklarını temsil etmeye hazır mıyız? O zaman Samandağ’a işçi partisi, İşçi partisine ise SELİM KAMACI yakışır” diyerek konuşmasını tamamaladı.

Eski Yaylıca belediye başkanı Ahmet Bozoğlan geçmişte %70 ile belediye başkanı olduğunu ve Yaylıca beldesine yol, belediye binası ve diğer hizmetleri yokluklar için da yaptıklarını ve “bundan sonra hep birlikte işçi partisine oy vererek, bu hizmetleri el birliği ile yürüteceğiz” açıklamasında bulundu.

Bayram Yurtçiçek ise CHP ile ittifak için son ana kadar çalıştıklarını ama CHP’nin tercihini Amerika ve Cemaatten yana kullandığını belirterek şunları söyledi. “Biz laiklik, Suriye ve Cumhuriyet için CHP ile birleşmek için her zaman mücadele ettik. Yine biz sizlerin arasından birisini ön seçim veya merkez atama ile yapılırsa yine Samandağ’ı birlikte yönetmeye varız. Dedik. CHP o 12 aday üzerine çizgi çekerek, CHP’ye karşı mücadele eden ve CHP’ye faşist, ırkçı demiş, şimdi kim CHP’li, kim Atatürkçü siz karar verin Atatürk’te birleşenlerle, cemaate birleşenler mi haklı. Yine üç yıldır süren Türkiye-Suriye krizinde Suriye’nin yanında işçi partisi yer aldı. CHP’nin genel merkezi kılını bile kıpırtmadı.” Dedi.

Mızraklı belediye başkanı Mahmut Yüksel “Bu gün CHP’den aday olanlar hiçbir zaman CHP’ye oy vermemişlerdir. Bunlar karşı partiye oy verenlerdir. Onun için biz Atatürk’ün partisi olan ve Atatürk’te birleşenler olarak işçi partisinde birleştik ve oylarımızı ona vereceğiz” şeklinde konuştu.

Uzunbağ belediye başkanı Mehmet Süt CHP’de demokratik yarış olmadığını ve böyle bir seçimde birlikte çalışacağımızı ifade ettik ama “Genel merkez halife dağıtır gibi adaylık dağıtıldı. Baktık ki genel başkanımız Fetullah Hoca ile işbirliğine girdi. CHP Ekseninden kaymaya başladı özellikle komşumuz ateş içindeyken ateşle gitmeye başladı. İki gün önce şöyle söyledi ‘Erdoğan, Esad gibi bir rejim kurmaya çalışıyor’ diyerek Esad’ diktatör dedi. Esad ise kendi ülkesini savunan bir insandır. Bakın bu muhalif denilenler nasıl insan kanı, nasıl insan ciğeri söküp yediklerini vahibilerin görüyorsunuz. Şu anda İşçi Partisi Suriye konusunda en büyük mücadeleyi yapmaktadır. Bunlar Atatürk’ü tartışmaya açtılar. CHP’yi kuran Atatürk’tür. Atatürk’ü silmek için tartışmaya açmışlardır.” Diyerek konuşmasını tamamladı.

Samandağ belediye meclis üyesi Sami Gözen ise Samandağ belediye başkanı Mithat Nehir’in yolsuzluklarına dikkat çekerek “biz yaylıca ve Samandağ halkı atanmış başkanlara karşı olduğumuz için meydanlardayız. Şu andaki belediye başkanı Mithat Nehir CHP’ye hiçbir zaman oy vermedi ve her zaman bölücü olmuştur. Biz Samandağ’ı yönetmeyen, Samandağ’ı bölen ve Samandağ bütçesini çar, çur eden, 120.milyon lirayı yandaşlarına ihale ile peşkeş etmiştir. Kardeşlerine, amca çocuklarına ve yakınlarına işler vermiştir. Yetimlerin, dulların haklarını yandaşlarını peşkeş çekmiştir” dedi.

İşçi Partisi Samandağ Belediye başkan adayı Selim Kamacı, konuşmasına Mustafa Kemal’in askerleriyiz söylemi ile başladı. “Samandağ iyi şeylere ve Samandağ halkı iyi şeylere laiktir. Samandağ ve bölgede farklı bir yöneticilik yapılmıştır. Biz namusumuz ve şerefimiz ile şu sözü veriyoruz. Hakkınızı kimseye yedirmeyeceğiz ve sizlere açık olacağız. Bütün projelerimizi size danışmadan hayata geçirmeyeceğiz. Ben sadece işçi partisi değil tüm halkın adayıyım. Önümüzdeki süreç birleşme süreci ve bütün Atatürkçüler bir yerde birleşecektir. Türkiye-Suriye kardeşliği ile hiçbir taviz vermeyeceğiz.”

Hüseyin Güler

ulusalkanal.com.tr

 

banner863
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.