İÜAUZEF öğrencilerine ara sınav eziyeti yapıyor


Ömer Yıldız

Ömer Yıldız

18 Kasım 2015, 10:46

AUZEF öğrencileri İÜ kontrolündeki okul internet sistemi üzerinden ara sınavlarına girerler. AUZEF bölümünde , dekan da dahil olmak üzere AUZEF’in çalışanlarından başka hiç kimse yoktur.
Çalışanların işi, öğrencilerin internetten derslerini takip etmelerine olanak sağlayan sistemi aktif ve etkin halde bulundurmaktır.
Öğrenciler dersleri internet üzerinden takip eder, ara sınavlarına da internet üzerinden girerler.
Neredeyse tek işleri internet sistemini çalıştır vaziyette tutmak olan AUZEF idare kadrosu, ne yazık ki görevini yerine getirmemektedir.
AUZEF internet sistemi iflas ettiğinden AUZEF öğrencileri ara sınava girmek için berbat bir internet sistemi ile cebelleşmekte zorunda kalmakta, karşılaştıkları zorluklar için müracaat ettikleri AUZEF çözüm merkezinden tatmin edici cevap alamamaktadırlar.
Öğrencileri adeta AUZEF’ce kaderlerine terk edilmiş durumdadır.
Doğal olarak her öğrenci sormaktadır.
Ara sınavlara gelene kadar tedbir almayan, seçtiği internet alt yapısının kapasitesini bilmeyen bir anlayış olur mu?
Basit bir çiftçi bile,tarlasındaki karpuzun kaç tonluk kamyonla taşıyacağını hesap ederken,AUZEF dekanlığı öğrenci sayısına göre bir sitem seçmeyi akıl edememiş midir?
Bu berbat internet sistemi için kaç lira harcanmıştır? Çöken sitemin AUZEF’e maliyeti nedir?
Sistemin verimliliğini öğrenmek için AUZEF’de veya İÜ’deakıl danışılacak bilgisayar mühendisleri de mi bulamamaktadır?
Talebesiz bir mektebi bile idare edemeyenlerin, AUZEF sitemine vereceği katkı ne kadar olabilir ki?
Böyle bir alt yapı rezaletini öğrencilerine yaşatan AUZEF yönetiminin ve AUZEF Dekanının aklından istifa etmek geçmez mi?
Öğrenciler okulları ve düştükleri durum için üzülmektedir. Öğrenciler arayış içindedir.
AUZEF sınav siteminden canı yananlardan olduğunu sandığım okuyum Şenay Çalışkan’dan bir mail aldım. AUZEF konusunda bir kampanya başlattığını ve kendilerine destek vermemi istemiş.
Kampanya ile ilgili bilgiler aşağıdadır.
Kampanyanın muhatabı: İstanbul Üniversitesi Rektörü İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut AK
İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) işleyişinin değişmesi gerek
İnternet sayfa adresi https://www.change.org/p/istanbul-%C3%BCniversitesi-a%C3%A7%C4%B1k-ve-uzaktan-e%C4%9Fitim-fak%C3%BCltesi-auzef-i%C5%9Fleyi%C5%9Finin-de%C4%9Fi%C5%9Fmesi-gerek
İstanbul Üniversitesi yönetimi acilen bu konuya el atmalı, öğrencilerin mağduriyetlerini süratle giderilmeli ve ayrıca AUZEF yönetimi ve idare etme anlayışı ivedilikle gözden geçirilmeli ve gerekirse değiştirilmelidir.
Çünkü bu anlayışAUZEFeğitim sitemine itibar kaybettirmektedir.
Osmanlı Maarif Nezareti (Milli Eğitim Bakanlığı) görevlisi Emrullah Efendinin şaka yolluda olsa söylediği “Şu mektepler olmasaydı maarifi ne güzel idare ederdim” sözü, sanki AUZEF içinsöylenmiş gibidir.
Defteri, kitabı, kalemi, sırası olamayan, öğrencisiz bir fakülteyi dahi idare edemeyenlerin o görevlerde kalması uygun mudur?
Bugün uzatılmış sınav günlerinin son günü olmasına rağmen internet sistem hala aktif olarak yeterince hızlı çalışamamakta, öğrenciler yavaş çalışan hantal sınav sitemi yüzünden sınavlarını rahatlıkla sonlandıramamaktadır. Öğrenciler, süresi içinde hızlı çalışmayan sistem yüzünden sınavı bitirmiş gibi değerlendirmeye tabi tutulmakta ve sınav notunu verilmektedir.
Bu berbat durum İstanbul Üniversitesine yakışmamaktadır.
İstanbul Üniversitesi, AUZEF sitemini çalıştırmayı başaramıyorsa, ya bu fakülteyi kapatmalı veya çalışan sitem için kafa yoranlarla AUZEF’ni açık tutmalıdır.

Ömer Yıldız
ulusalkanal.com.tr

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Türk - 1 yıl önce
Eline sağlık üstad. AUZEF miş ? Bunun adı olsa alsa Akademik rezalet olurdu.
Avatar
melike bıçakcı - 1 yıl önce
ben ilk günlerde girmekte zorlandım ara ara girebildim ancak sanırım cuma gününden sonra hiç sıkıntı yaşamadım istediğim her vakit rahatça sınavlarımı verdim. zaman bence fazla uzatılmış. şu anda hepsini bitirdim. teşekkür ediyorum.
Avatar
gokcen ciftci - 1 yıl önce
okula yazildigim ilk donem drrslerimi dahi dogru girmeyen, defalarca aradigimda telefonlara cevap vermeyen, cozum masasina sikintimizi yazdigimizda bir aydan once donmeyen bir okul burasi. yazildigima bin kere pismanim ama elimden birsey gelmiyor mecburen okuyoruz.