Aydınlık gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar: YSK Başkanını böyle tehdit etmişler! 21 Nisan 2017, 09:44

Aydınlık gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar, YSK Başkanı Sadi Güven ile ilgili dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Önkibar yazısında, "Anlatılanlara göre Sadi Güven ve bazı YSK üyeleri FETÖ’cülük iddiasıyla meslekten atılma ve tutuklanma tehdidi ile rehin alınıp mühürsüz zarflarla kullanılan oyların kabul edilmesine zorlanmış" ifadelerini kullandı.
Önkibar'ın Aydınlık gazetesindeki yazısının ilgili bölümü şöyle:

Adı: Sadi Güven.

 AKP’nin silahşörü Cem Küçük’ün bile FETÖ’cü dediği Yüksek Seçim Kurulu Başkanı.

 Anlatılanlara göre Sadi Güven ve bazı YSK üyeleri FETÖ’cülük iddiasıyla meslekten atılma ve tutuklanma tehdidi ile rehin alınıp mühürsüz zarflarla kullanılan oyların kabul edilmesine zorlanmış.

 Aslında kurulan bu oyun referandumda hayır çıkması ihtimaline matufmuş!

 Şayet hayır çıksaymış, geçmişteki Güroymak örneğinde olduğu gibi bu mühürsüz seçmen kağıtları sebebiyle referandum iptal edilecekmiş  ki bu iddiayı seslendirenlerin içinde milletvekilleri Yusuf Halaçoğlu ile İlhan Cihaner’de var.

 Sadi Güven ve diğer YSK üyelerini hedef yapan bir diğer husus mühürsüz seçmen kağıtlarının  yine bu referandumda yurt dışı oylar için geçerli sayılmaması ki bu çifte standardın izahı yok.

 Kuşkusuz aktardığım Başkent’deki kulis fısıltısıdır ve Sadi Güven’in FETÖ’cülüğü  ile tehdit edildiği iddiası soyuttur yani kanıtlanana kadar geçerli değildir; lakin  siyasi kulis kabilinde bilinsin istedik.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Ismail Güneş :

Bu suçun zaman aşımı olmadığını sanıyorum.

mustafa :

Adalet Bakanının ne zamandan beri, kendi başına karar veriyor,kimdir bu Adalet Bakanı Adalet Bakanı olması kendini ADALETİN üstünde görmek ne demeksen kimsin Bağımsız Mahkemeler yerine karar verebiliyorsun,sanki ADLETSİZLIK Bakanı yazık.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar