Levent Kırca - Yuh yuh soyanlara 09 Mart 2014, 09:37

 Uşak’ta turnedeyim... Gece “İçerdekiler” i oynadık. Oyundan sonra eski bir Rum Konağı’nda ağırladılar bizi. Bay Tayyip’e inat, içtik rakıları. Sefamız olsun. Güzel sesli bir saz üstadı, “Mahsuni Türküleri” okudu. Mest etti bizi. Mezeler muhteşem.

Bay Tayyip’in bir yerdeki konuşmasında; “Çocuklarıma haram lokma yedirmedim” demek isterken, “Çocuklarıma haram lokma yedirdim” demesi, internetten izleyen herkesi bol bol güldürdü.

Dün sabaha karşı 04:00 de uyandık, hazırlandık. Zira, uçağımız sabah saat 07:00 de idi. Küçük eski bir pır pır uçakla, süzüle süzüle Uşak’a geldik. Bütün gün otelde uyuduktan sonra, akşam bir düğün salonunda 1000 kişilik bir seyirciye oynadık “İçerdekiler”i. Bu oyunu oynaya oynaya, içerdekiler birer ikişer dışarı çıktılar. Gayretimiz çok.

Dünden beri, dört gözle İlker Başbuğ’un tahliyesini bekliyorduk. Bugün buna Doğu Perinçek’inki de eklendi. Artık içerisi boşalıyor ve oynanan bu komedi sona eriyordu. Perinçek’in tahliyesinden sonra karşılaşacağımız dakikaları, anı heyecanla bekliyorum. İşçi Partisi, şimdi daha bir güçlü olacak.

İstanbul’da...

Ben, Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adayım. On gündür kapı kapı geziyoruz. Sendikalar, gazeteler, tv kanalları... Tabi, bizim kafamızdakilerden söz ediyorum.Gittiğimiz her yerde, iyi karşılanıyoruz. Kendimle ve partimle ilgili güzel şeyler duyuyorum. Bu da beni kendime getiriyor. Sonra, biniyorum benim için düzenlenmiş otobüse. İki yanında benim resmim, arkasında Doğu Perinçek... İçinde TGB’li ve partili arkadaşlar, hoparlörde Mahsuni bağırıyor; “Yuh, yuh soyanlara, soyup kaçıp doyanlara...”

Keyfime diyecek yok! Bazı yerlerdeki konuşmalarımın güzel olduğunu bende hissediyorum. Bazıları ise idare eder. Genelde kötü değil. Çünkü, doğru ve içten.

Anketler

Eğer sonuçları doğruysa; “İnsanlar bu hırsızlarla idare edilmeye layık” diye düşünüyorum. Bazen Ümit Zileli’nin Şişli’de önde gittiğini duyup, seviniyorum. Suzan, Kadıköy’de fırtına. Ama kendimiz pişirip, kendimiz yiyoruz. Kendimiz çalıp, kendimiz oynuyoruz. Bizi, bizim gazetemiz basıyor, “bizim tv”miz yayınlıyor.

Atatürk Türkiyesi’ni, Türkiye Cumhuriyeti’ni acil kurtarmak gerek!

Ama, anketler...

Acaba hala akıllanmadık mı? Yarın “Kendi düşen...” durumuna düşmeyelim sakın!

Son Çağrı...


AKP ülkeyi bölüp yok etme sevdasındaydı. Gezi eylemleri, yüzüne gözüne durdu. Amerika’nın A Planı, içindeki Cemaat’i çıkarıp karşısına aldı. Soygunlar, hırsızlıklar birbirini kovaladı. Yarın, bebek katilide çıkacak ve Meclis’e girecek.

CHP


AKP’nin karnından çıkardığı Cemaat’i, yeni CHP içine soktu. Cemaat, CHP’nin içinde. Atatürk köhnemiş, Cumhuriyet eskimiş, laiklik tehlikede değil, yeni CHP’ye göre.

Amerika’nın B Planı; CHP+Cemaat+ Abdullah Gül, birlikte bölecek Türkiye’yi. Ülkeyi bölme ve yıkma çalışmaları, Amerika’dan komut almalar falan, F tipi çalışmalar bu kez Kılıçdaroğlu’yla sürecek.

Ben namuslu, dürüst ve Atatürkçü olmaya devam edeceğim. İşçi Partisi’ni seveceğim. Cumhuriyet için canımı vereceğim. Keşke halk da, ne olup bittiğini bir bilip anlasa...

Şimdilik, ben bütün dürüstlüğümle inandığımdan şaşmadan, seçim otobüsümle yolları arşınlamaya devam edeceğim. Mahsuni de hoparlörden bağırmaya devam edecek; “ Yuh, yuh soyanlara, soyup kaçıp doyanlara...”

Dilerim; Gayretlerimiz boşa gitmez.

Levent Kırca
ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Salih AKAR :

kanadadan sevgiler sonuna kadar yaninizdayiz basarilar levent bey

Burak Karakaya :

ah üstad levent kırca bir zamanlar mustafa kemal atatürkün chpsi vardı şimdi ise bu partiyi sezgin tanrıkulu gibiler bdpnin bölünme ortağı akpnin devamı haline getirdi içim yanıyır cayır cayır

Omer Koseoglu :

sayin, levent kirca,bana sorsalar ben sizi direk basbakan yaparim,sizi ta amerikadan takip ediyorum. keske istanbul baskanligini kazanabilseniz,ama korkuyorum bunlar tekrar basa gelecek.basarilar diliyorum butun kalbimle.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder