Mehmet Ali Güller - Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ı Başkan yapar 17 Haziran 2014, 09:53

Bu dizinin birincisini 8 gün önce, 9 Haziran 2014'te yazmıştık Ufuk Ötesi'nde...

Almanya'da PKK'nin oyuna talip olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirmiş ve bunun Erdoğan'a yarayacağını anlatmaya çalışmıştık.

PKK oylarına talip olan bir CHP'nin, hem çatı aday fikrini dinamitleyeceğini, hem de kendi tabanından bile oy kaybedeceğini belirtmiştik.

CHP'NİN ADAYINA EN ÇOK ERDOĞAN SEVİNDİ

Ancak dün itibariyle anladık ki, Kemal Kılıçdaroğlu'nun çatı aday projesini baltalamak için elinde başka kozları da varmış: Ekmeleddin İhsanoğlu!

Dün öğlen saatlerinde kameralar karşısına geçen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ekmeleddin İhsanoğlu isminde anlaştıklarını açıkladığında eminim en çok Recep Tayyip Erdoğan rahatladı! Şundan:

1) Ekmeledin İhsanoğlu son tahlilde AKP çevresindendir ve Erdoğan'ın karşısında gerçek bir seçenek olamaz.

2) İhsanoğlu, kazanmayı çantada keklik görmeyen Erdoğan'ı kazandıracak bir isimdir. Çünkü İhsanoğlu CHP'nin oylarının tamamını ile alamayacaktır.

3) Kazanmayı çantada keklik görmediği için bir türlü adaylığını açıklayamayan Erdoğan, artık "Başkan" olmak için öne çıkacaktır.

KRİTER VATANSEVERLİK DEĞİL KİBARLIK


Kemal Kılıçdaroğlu'nun El Ezher - Exeter ekolünden ve Abdullah Gül'ün çevresinden bir ismi çatı aday diye önermesi, CHP'lileri de şaşkınlık içine düşürdü. Çoğu milletvekili, ilk birkaç saat yorum bile yapamadı.

Üstelik Kılıçdaroğlu ekranların karşısında cumhurbaşkanlığı kriteri olarak dil bilmeyi, zarafeti falan öne çıkarıyordu.

Kılıçdaroğlu, bağırıp çağıran Erdoğan'ın karşısına "vatansever" kriteriyle değil de kibarlık kriteriyle çıkılınca, insanların oyunu alacağını sanıyordu herhalde!

Kısacası öneri o kadar saçmaydı ki, insanın aklına şu bile geliyordu: "Acaba Kılıçdaroğlu İhsanoğlu'nu gösterip, insanları Sarıgül'e mi razı edecekti?"

HEP CUMHURİYET'İN KARŞISINDA KONUMLANDI!

Kılıçdaroğlu'nun geçen hafta PKK'nin oyuna talip olması, dün de Ekmeleddin İhsanoğlu'nu çatı aday diye açıklaması "beceriksizlikle" açıklanabilecek bir durum değildir.

Deniz Baykal'ın bir kaset komplosuyla tasfiye edilmesinden sonra CHP'nin başına geçen Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı hep dikkatli oldum. Zira bir gün önce "kesinlikle aday olmayacağım" diyen birinin aniden aday olmasını etik bulmamıştım.

Hatta Kılıçdaroğlu'na açık çekler yazıldığı dönemlerde, Odatv'de onun "Tayyipleşme" eğilimi taşıdığını vurgulayan dizi yazılar yazdım.

Geride kalan 4 yılda hiç şaşırtmadı. En kritik konularda hep Cumhuriyet'in karşısında konumlandı: "Laiklik tehlikede değil" dedi, "cemaatlere özgürlük" dedi, türbanın kamuya girmesini sağladı, 27 Mayıs düşmanlığı yaptı, Erdoğan ve PKK ile birlikte "Dersimcilik" korosuna dâhil oldu, Avrupa Yerel Özerklik Şartı'nı savundu, güç birliği önerilerini reddederek Erdoğan'a dolaylı destek verdi vs.

Özetle Cumhuriyet'in kurucu partisini Yeni CHP yaptı ve Cumhuriyet'in yıkılmasını izledi!

ERDOĞAN O KOLTUKTA OTURAMAYACAK!


CHP'nin önceki Genel Başkanı Deniz Baykal, AB Komiseri Günter Verheugen'in devreye girmesiyle "muhtar bile olamayacak" Recep Tayyip Erdoğan'ı 2003'te Siirt seçimlerini yenileyerek başbakan yapmıştı!

CHP'nin şimdiki Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Erdoğan'ı cumhurbaşkanı, daha doğrusu "başkan" yapmaya çalışıyor!

Biz, Kılıçdaroğlu-Bahçeli anlaşmasına rağmen Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olamayacağını, o koltukta oturamayacağını yine de vurguluyoruz!

CHP'nin içinde Mustafa Kemal'in devrimciliğine gönülden bağlı milletvekilleri olduğunu biliyoruz. Onların bu süreci artık "kırılma" olarak görüp, ona uygun hareket edeceğini düşünüyoruz.

Zira CHP, CHP içinden düzeltilemeyecek bir noktadadır artık!

Mehmet Ali Güller
ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorumlar

abrek :

eli yüzü düzgün, tek elle tutulur tarafı da o.. zaten kitlelerin önüne atılma sebebi de bundan dolayı sanırım kılıçdaroğlunun.. yazık oldu chp'ye.. o devrimci güce..

cenap aytepe :

biz seçimlerden evvel kılıçtaroğlunun amerikaya niçin gittiğini merak etmiştik şimdi çok iyi anlaşılıyor .1.seçimleri bilinçli olarak kaybetti.2 seçimlerde ne atatükten ne laiklikten bahsetti .konya millet vekili atila kart cemaatlere anayasal güvence istedi ...işte chp ,artık batıyor .atatürkte buluşalım.

ş.sevindik :

uyku tutmadı dedim ya karma karışık kafam” bir de şu kılıçtaroğlu yok mu? ne yapmak istiyor bu adam?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder