Adil Hacıömeroğlu - Ethem'in katili tutuklandı mı? 07 Temmuz 2014, 13:30

Ethem Sarısülük... Haziran Direnişi’nin Ankara’daki şehidi... Direniş sırasında polisçe vuruldu.

Ethem’in vurulma anı kameralarca çekildi. Belki yüz kez izledim bu görüntüleri. Ethem, hedef gözetilerek vuruldu. Öyle kaza maza değil... Buna rağmen uzun süre cinayeti işleyen polis korundu. “Meşru müdafaa” dendi.

Yurtseverler, Ethem’in ve diğer Haziran şehitlerinin katillerinin peşini bırakmadılar. Polisin insan avı, her platformda kamuoyuna anlatıldı.

Bugün Ethem Sarısülük’ün katil zanlısı polis Şahbaz tutuklandı. Tetiği çeken el tutuklandı da çektiren irade nerede? Tetiği çektirenler iktidarda. Polise vur emrini veren RTE, başbakanlık koltuğunda. Polisin saldırganlığını “destan yaratmak” olarak kamuoyuna öven kişi Erdoğan.

Şahbaz’ın tutuklanması yeterli değil. Ona tetiği çektiren başta RTE olmak üzere, zamanın İçişleri Bakanı Güler ve diğer yöneticiler de hesap vermeli.

Son on iki yıldır Türkiye’de akan kanın sorumlusu AKP iktidarı. Polis şiddetiyle yaralanıp sakat kalanlar, AKP iktidarının mağdurları.

Madenlerde, şantiye çadırlarında, yıkılan TOKİ evlerinde, sellerde, kaza denilen ihmallerde ölenlerin sorumlusu AKP’dir. Yüzlerce yurttaşımızı toprağa düşüren zihniyettir AKP.

Ethem’in katili tutuklandı. Ancak azmettirenler dışarıda... Tetiği çektiren eller, kelepçelenmedikçe toprağa düşen şehitlerin ruhu rahata eremez.

[email protected]
Adil Hacıömeroğlu 
Etiketler

Yorumlar

Duygu Korkmaz :

çok haklısınız sn. hacıömeroğlu, biz de defalarca seyrettik ve adeta kanımızı dondurdu görüntüler. çünkü direk nişan alınarak öldürüldü ethem sarısülük. katillerin savunulması da ayrı bir dramdı. bu defa nasıl olur bilemeyeiz. bekleyelim görelim.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder