Ömer Yıldız - Değiştiremeyeceğimiz şeyler için mücadele etmenin gereği yoktur… 13 Şubat 2015, 12:28

Bazı yöneticilerin CHP’yi, altı ok ilkelerinden ve Atatürkçü anlayıştan ziyade, kişisel istek ve ideolojiler çerçevesinde şekillendirmeye çalıştıklarına şahit olmaktayız.

Üzülerek ifade etmeliyim ki gerek yerel, gerekse ulusal bazda, gettosal örgütlenme ve tekelci yönetim anlayışı CHP’ye hakimdir. Çıkarcı egoların kontrolündeki örgütlenme yapısı içerinde gençlerin ve halkın partiye ulaşması olanaklı değildir.

Yönetimde söz sahibi olanların (özellikle şimdilerde parti genel merkezindeki yöneticilerin) “sözde” Atatürk demesine rağmen, “özde” Atatürk ve değerlerine sırt döndüklerine şahit olmaktayız.

İlkesizliğin kişisel çıkarları doğrultusunda hareket edenler CHP’ni anti Atatürkçü çizgiye çekmektedir. CHP’si günden güne neoliberal, cemaat tarikat, yıkıcı ve bölücü sempatizanı şahsiyetlere teslim edilmekte ve Atatürk değerlerinden hızla uzaklaşmaktadır. Adeta kuruduğu ülkenin, kuruduğu değerler yumağının karşıtı haline getirilmekte, kişisel çıkarlarını gözeten siyasetten bihaber yerel politikacılarla, ne yaptığını çok iyi bilen anti Atatürkçü neoliberallerin elinde yok edilmeye çalışılmaktadır.

Hepimiz biliyoruz ki Cumhuriyet Halk Partisi anti laiklere, cemaatçilere, neoliberallere, yıkıcı ve bölücü destekçilerine payeler vererek halk desteğini arkasına alamaz ve iktidar olamaz.

Günümüzde iktidar yılgınlığının hat safhada olduğu şartlarda dahi halka umut olma başarısı gösteremeyenlerin kısır görüşlü politikacıların kontrolü altındaki CHP’de, Atatürk’ün ve CHP’nin altı ilkesi çerçevesinde siyasi mücadele etme olanağı kalmamıştır.

Yukarıda bahsettiğim nedenlerden dolayı bu saatten sonra CHP’den kalmamın bir gereği olmadığın kanaatine getirerek CHP’den ayrılıyorum.
Değiştiremeyeceğimiz şeyler için mücadele etme gereği yoktur.

Ömer Yıldız
ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Mustafa Telci :

verilen kararınız doğru, ama örgütsüz mücadale olamıyacağına göre içinde mücadele edeceğiniz örgüt hangisi olaca merak ediyorum.

M.Ali İKBAL :

hayırlısı olsun ömer abi..

tolga :

sanki tabandan gelen bir partide neyi değiştirdi ki bu partinin örgütleri, yerel de ki beceriksizlikleri de cabası. ayrıca en önemlisi altı okun hangisine ne zaman sahip çıkmış? türbanı meclise sokarken mi? erdoğanı meclise sokarken mi? askerlere vatanseverlere zulüm edilirken mi?

Sabri TOPDAĞI :

kararına saygı duyuyorum ama ayrılmak en kolayı gibi geliyor bana. meydanı boş bırakınca chp'ye yakıştıramadıkların daha kolay ve daha çok dolacak

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder