banner864

Bilişim ve teknolojide dikkat çeken adımlar 18 Mart 2015, 10:16

Savunma sanayinde insansız hava aracı ve güdümlü drone roket üretimi gerçekleştiren Phoenix Motor’u Ametist Grubu satın aldı.

Savunma sanayinde insansız hava aracı ve güdümlü drone roket üretimi gerçekleştiren Phoenix Motor’u Ametist Grubu satın aldı.


DÜNYANIN EN UZUN MENZİLLİ ELEKTRİKLİ ARACI GELİŞTİRİLDİ


Phoenix Motor’un Türkiye'deki fabrikasında dünyanın en uzun menzilli elektrikli aracı olan Phoeneix GT-17'yi geliştirerek deneme üretimine başladı.

Elektrikli araç ulaştığı en yüksek güçle (850 beygir) 670 kilometre yol yaparak dünyanın en uzun menzilli elektrikli aracı olma özelliğine sahip.

DÜNYANIN EN HIZLI BİLGİ TOPLAMA VE DAĞITMA AĞI

Ametist grup ayrıca kendi geliştirdiği Bigdata teknolojisini kullanarak dünyanın en hızlı bilgi toplama ve dağıtma ağını da oluşturuyor. Grubun bu altyapıyı bir süre sonra yayına başlayacağı internet gazetesi, web TV ve mobil tv için de kullanacağı öğrenildi.

BİGDATA İLE GELEN SAĞLIK


Ametist grup istihbarat amaçlı geliştirdiği Bigdata teknolojisini uluslararası sağlık turizminde kullanarak Türkiye'de bir sağlık üssü oluşturmayı hedefliyor. Grup bu teknoloji ile yılda 2.5 milyon hastayı Türkiye'ye getirerek tedavi etmeyi amaçlıyor.

DHA

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar