banner864

Bir suçlama daha! 06 Aralık 2014, 11:58

Telefon ve teknoloji devi Apple bir türlü mahkemelerden kurtulamıyor.
 Teknoloji dünyasının en önemli şirketlerinden birisi olan Apple'ın bir ayağı sürekli mahkemelerde. Teknoloji firması olarak en çok dava açılan şirketleri de başında yer alıyor.

Telefon devi son çıkarttığı akıllı telefon modeli iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile oldukça fazla sorun yaşamışken, başına bir dert daha açıldı.iPhone 6 Plus'ın bükülme problemlerinin ardından iPhone 6modelinin yamuk durması dertleriyle uğraşan teknoloji devi şimdide patent hırsızlığı suçlamasıyla karşı karşıya kaldı.

Söz konusu iddia Çinli üretici Digione şirketinden geldi. Çinli akıllı telefon üreticisi Eylül ayında iPhone 6 modelinin ortaya çıkmasıyla avukatlarını devreye sokarak Apple'ın merkez ofisini bir mektup göndermiş. Gönderilen mektupta patent ihlaline ait kaygılarını dile getiren şirket, iPhone 6 cihazının tasarımını Digione şirketinin 100+ adındaki akıllı telefonuna oldukça benzediği belirtilmiş. 100+ patentini Temmuz ayında alan Digione, bu cihazıyla Android çatısı altında 5.5 inç ekran ve 8 çekirdekli MediaTek işlemci benzeri donanım sunuyor.

Şuan için Apple'den söz konusu patent ihlaline karşı bir yanıt gelmedi. Son dönemlerde başı sürekli dertte olan şirketin bu konu için yanıtı ise merak konusu oldu.


Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar