banner864

Facebook ve Twitter'a erişilemiyor 06 Nisan 2015, 12:36

Twitter ve Youtube'a 1 yıl sonra yeniden erişim engeli geldi. Bu seferki gerekçe şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin alınmasına ilişkin görüntü ve ses kayıtları.

Erişim engeli kararı, İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği tarafından verildi. Kararda, görüntülerin Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesine ilişkin soruşturmanın amacını tehlikeye düşürebileceği ifade edildi.

Kararın ulaşmasının ardından görüntü ve ses kayıtlarının bulunduğu Facebook, Yotube ve Twitter'a uyarı gönderildi. Facebook, kararda belirtilen görüntüleri kaldırdı. Ancak twitter ve youtube karara uymadı.

Bunun üzerine Facebook'a erişim yasaklanmadı. Twitter ve Youtbe'a ise erişim engellendi.

Twitter ve Yotube'un içerikleri kaldırması durumunda erişim yeniden sağlanacak. Mahkeme kararında, sadece bu 2 siteye değil, 166 adrese erişim engeli kararı verildiği öğrenildi.

1 yıl önce de Twitter ve Youtube'a benzer bir yasak getirilmişti. Ancak Anayasa Mahkemesi'nin ''ifade özgürlüğü'' kararının ardından sitelere erişim yeniden sağlanmıştı.


İşte erişim sıkıntısına gelen bazı tepki twitleriMobil cihazlardan ise Facebook ve Youtube'a girildiği, erişim sıkıntısının bilgisayarlar üzerinden yaşanıyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

çağla :

yurtdışından girmek için bi site vardı neydi o

eray hayta :

yurtdısında acık :)

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar