banner864

Facebook'tan “İyiyim“ uygulaması! 16 Ekim 2014, 11:17

Sosyal medya devi Facebook, deprem, tsunami gibi doğal afetler söz konusu olduğunda kullanıcıların tek tuşla yakınlarına 'endişelenmeyin, iyiyim' uyarısını göndermesi için yeni bir özelliği devreye soktu.
Sosyal medya devi Facebook, deprem, tsunami gibi doğal afetler söz konusu olduğunda kullanıcıların tek tuşla yakınlarına 'endişelenmeyin, iyiyim' uyarısını göndermesi için yeni bir özelliği devreye soktu.

Salgın hastalık, doğal afet ya da başka kriz anlarında sevdikleri için endişelenenler, iyi olup olmadıklarını kontrol etmek için önce Facebook hesaplarına bakıyor. Facebook, iletişimin her iki taraf için de çok önemli olduğu bu tür durumlarda kullanılmak üzere yeni Güvenlik Durumu Kontrolü’nü duyurdu.

Facebook Güvenlik Durum Kontrolü ile bir doğal afetin gerçekle?tiği yere yakın olan insanlar, arkadaşlarına güvende olduklarını bildirebiliyor ve onların da güvende olup olmadıklarını kontrol edebiliyor.Facebook Güvenlik Kontrolü ile;

· Bir doğal afetin gerçekleştiği yere yakın olabileceğiniz anlaşılırsa, güvende olup olmadığınızı sorabilir,
· İyiyseniz, bunu arkadaşlarınıza ve sevdiklerinize hemen bildirmek için "Güvendeyim" düğmesine tıklayın veya dokunun,
· Başkalarını kontrol edip, güvende olduklarında bildirim alabilirsiniz.

Facebook Güvenlik Durumu Kontrolü, dünya çapında Android, iOS ve diğer cihazların yanı sıra masaüstünde de kullanılabiliyor.Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, konuyla ilgili yaptığı açıklamada özellikle son birkaç yıldır dünya genelinde doğal afetlerin meydana geldiğini ve insanların bu tip durumlarda ilk çare olarak internete girdiğine dikkat çekti ve sözlerini şöyle sürdürdü: "Her seferinde insanlar Facebook'a girip felaket bölgesinde olan yakınlarının durumunu öğrenmek istiyor. İnsanların bu tip durumlarda birbirlerinden haberdar olması çok ama çok önemli bir konu."

Bu anlamda kullanıcıların işini kolaylaştırmak için Facebook Güvenlik Kontrolü'nü devreye soktuklarını belirten Zuckerberg, böylece kullanıcıların arkadaşları ve ailelerinin bu tip felaket anlarda güvende olup olmadıklarını hızlıca öğrenebileceklerini kaydetti.

Etiketler

Yorumlar

Şükran Pirinçli :

sosyal medya denilen siteler insanları asosyal yapan medyalar aslında ve gençleri yozlaştıran okumayan düşünmeyen beyinlerini saçma sapan şeylerle dolduran uyuşturucuya özendiren, atatürk'e hakaret eden, milli değerlerimizi yok eden, bencilliği teşvik eden ve tüketimi özendiren, ahlaksızlığın açıkça yapıldığı sayfalarla dolu bu sosyal medya. o yüzden ya işlerini adam gibi yapsınlar ülkemizde bir temsilcileri bulunsun içerikler kontrol edilsin atatürk'e hakaret eden, örneğin bonzai içmeyi açıkça teşvik eden ya da fuhuş pazarlığının yapıldığı sayfalar içinde barındırılmasın ya da bu sitelere erişim kapatılsın. aslında en güzeli milli bir sosyla sitesi kurmak ve değerlerimize uygun olmayan içerikleri kontrol ederek barındırmamak ve uygun olmayan içeriklerle karşılaşıldığında da caydırıcı bir cezai yaptırım uygulamak.

nihat aksöyük :

Cok guzel bir uygulama

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder