banner864

Kanser tedavisinde çığır açacak gelişme 23 Mart 2015, 12:27

İngiltere’de 28 hastanede uygulanıp kanser hücrelerini kemoterapiye gerek kalmaksızın etkisiz hale getirdiği belirlenen ‘Ibrutinib’ isimli ilacın, kemoterapinin yetersiz kaldığı bazı lemfoma hastalarında denenmesine karar verildi
Londra’daki King’s College Hastanesi’nden Prof. Stephen Devereux, İngiliz Daily Mail gazetesine, “Kemoterapi kanser hücrelerini öldürüyor, ancak bu sırada sağlıklı hücreleri de öldürüyor ve birçok yan etkisi var. Bu ilaç sadece B hücrelerini hedef aldığı için yarattığı yan etkiler oldukça sınırlı. Ayrıca hastaların hastaneye gitmesi bile gerekmiyor” dedi. (hürriyet)

Etiketler

Yorumlar

mustafa cenap aytepe :

türkiyeye hemen gelir hatice hanım merak etmeyin doktorlarımız öyle koşullarda yani çok zor koşullarda büyük başarılşar elde ediyor hemde türkiyede ilimi hiç görenlere rağmen . yani tarih birçok ilim adamının türkiyede ve dünyada katledildiğini ama asla ilme ters düşmedilklerini göteriyo ülkemizde dünyada ilk ucan insan hazerfen ahmet çelebi bir gece mısıra kacırılıp şeytan diye öldürüldü. topçu kışlasını iyice incelediğinizde gördükleriniz sizi lşaşırtacaktır.

hatice özdemir :

türkiyeye ne zaman gelir Allah bilir

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder