banner864

Milyonlarca kullanıcı için kritik uyarı! Facebook hesabınız silinebilir 14 Temmuz 2015, 12:18

Sosyal medya devi Facebook şimdi de sahte isimle açılmış hesaplara savaş başlattı
1,5 milyardan fazla kullanıcısıyla dünyanın en aktif kullanılan sosyal medya ağı olan Facebook, sahte isimle açılmış hesaplara savaş açtı.

Jemma Rogers isimli kullanıcı 2008 yılında “Jemmaroid Von Laalaa” takma ismini kullanarak bir hesap açtı. Herkes tarafından erişilmemek için böyle bir hesap açtığı belirten Rogers'a sosyal medya Facebook hesabını doğrulamasını istedi. 30 yaşındaki Rogers ise Facebook’a sahte fotoğraflı bir banka kartı gönderdi. Facebook kartın ve hesabın sahte olduğunu anlayınca hesabı askıya aldı.

Hesabı askıya alınması üzerine Facebook'a tepki gösteren Rogers şunları söyledi: "Biliyorum sahte isimle Facebook hesabı açmak çok akıllıca değil. Ama Facebook da saçmaladı. Birçok insan sahte isimle hesap açıyor. 2008 yılından beri olan mesajlarım ve resimlerim yok oldu” açıklamasını yaptı.

Hatırlanacağı üzere Facebook aktif olmayan hesapları kaldırmış özellikle de takipçileri düşen beğeni sayfaları çok olumsuz etkilenmişti. (İHA)

Yorumlar

ilahiadalet :

herkesi gerçek kimliği ile kullanıma zorluyorlar reel olarak kim ne yapıyor nerede kiminle daha net görmek ve kayıt etmek için. facebook laylaylom yeri gibi geliyor paylaşımlarla, ama ciddi bir düşman istihbarat ağı, ve hala kullanmaya devam edebiliyoruz

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar