banner864

Telefonunuzdan bu uygulamayı hemen kaldırın! 28 Temmuz 2015, 10:00

Global antivirüs yazılım kuruluşu, Android sistemli telefonlara yönelik uygulamaların yer aldığı Google Play mağazasında Cowboy Adventure ve Jump Chess oyunları gibi davranan iki yeni kötü amaçlı yazılım örneğini tespit etti. Şirketin analizine göre bu uygulamalar, içlerinde Facebook kimliklerini elde etmeye yönelik truva atları barındırıyor.
Birkaç ay önce Google, kullanıcıların kötü amaçlı yazılımlardan etkilenme risklerini azaltmak için Google Play Mağazası’nda yeni güvenlik mekanizmaları geliştirdiğini duyurmuştu. Maalesef siber suçlular, bu güvenlik önlemlerini aşmayı denemekten vazgeçmiyor. Kısa süre önce yine antivirüs yazılımı şirketi tarafından analiz edilen sahte Minecraft oyunu gibi Cowboy Adventure ve Jump Chess oyunlarının da sahte unsurlar içerdiği tespit edildi.

NE YAPIYOR?

Aslında söz konusu durum bir kimlik avı saldırısı. Android cihazlarda bu uygulamalar çalıştırılmaya başlandığında, sahte Facebook giriş sayfası görüntüleniyor. E-posta veya telefon bilgisi ve şifre isteniyor. Ancak giriş yapan kullanıcıların bilgisi Facebook’a değil, bir truva atı yoluyla doğrudan saldırganların sunucusuna yönlendiriliyor.

YORUMLAR ÖNEMLİ

Kıdemli Güvenlik Araştırmacısı Robert Lipovsky “Potansiyel kurban sayısı milyonların üzerine çıkabilecekken, olumsuz kullanıcı yorumların yeni kullanıcıların Facebook kullanıcı adı ve parolalarını girmelerine bir derece engel olmuştur” açıklamasını yaptı.

GOOGLE ÖNLEM ALDI

Google da bu uygulamaları sistemde aşağı çekmeye başladı. Ayrıca yüklemeden önce Android cihazlarda bir uyarı da görüntüleniyor.

Yorumlar

Mantık hatası :

Cia ne yapsın bizi kontrol edilsek ne olur?

TC CİA-SAVAR :

FACEBOOK VE TWITTER ZATEN CİA VE MOSSAD'IN KONTROLÜNDE !!!! BİLGİLER ARŞİVLENİYOR VE KREDİ-KARTI VS. BİLGİLERİYLE KOMBİNE EDİLİYOR !!!! EY TÜRK MİLLETİ ; SOSYAL-MEDYA DENEN BU ŞEYTAN-TUZAĞINDA , ÇOK DİKKATLİ OL !!!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar